Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.07.2011, 14:56:06
cristina mioara
Guest
 
Mesaje: n/a
Talking Credeti in minuni?

credeti in minuni?ce sfant ne poate ajuta daca ne rugam lui?stiu ca toti ajuta dar cel care ajuta cel mai degraba si implineste cererile voastre care e?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.07.2011, 14:58:37
Daniel_7 Daniel_7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 439
Implicit

Ce scrie in Evanghelie? Toate cate le veti cere vi se vor da voua de la Tatal...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.07.2011, 15:02:55
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Desigur trebuie sa fie si voia Sa , nu inseamna ca orice cerem indiferent ce se si implineste , la fel cum un parinte da copilului doar ceea ce stie el ca are copilul nevoie in acel moment.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.07.2011, 15:04:11
Daniel_7 Daniel_7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 439
Implicit

Dar e bine sa cerem,Dumnezeu vrea sa Ii cerem,insa depinde de El daca ,cum si cand o indeplineste...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.07.2011, 15:06:13
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina mioara Vezi mesajul
credeti in minuni?ce sfant ne poate ajuta daca ne rugam lui?stiu ca toti ajuta dar cel care ajuta cel mai degraba si implineste cererile voastre care e?
dacă crezi cu adevărat , ceea ce ceri nu sfidează legile morale,iar Tatăl e de acord că iți face bine sau îți e util ți se îndeplinește în timp orice dorință! totul vine de la Tată ceilalți sunt doar intermediari.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.07.2011, 15:06:22
cristina mioara
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile da

ms de rasp.......voiam sa fie mai concret.......de exemplu eu o perioada buna m-am rugat sf nectarie.si aproape niciodata nu ma lasat.intotdeauna m-a ajutat.......de cateva zile citesc acatistul sf stelian sfant caruia ii port si numele si simt o mare liniste sufleteasca si in familie
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.07.2011, 15:12:11
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina mioara Vezi mesajul
ms de rasp.......voiam sa fie mai concret.......de exemplu eu o perioada buna m-am rugat sf nectarie.si aproape niciodata nu ma lasat.intotdeauna m-a ajutat.......de cateva zile citesc acatistul sf stelian sfant caruia ii port si numele si simt o mare liniste sufleteasca si in familie
Noi suntem mereu ajutați , doar că nu realizăm mereu acest lucru, sau o facem cu întîrziere...Alteori ne ajută dar total diferit de cum doream noi și ne revoltăm dar apoi pricepem că de fapt este spre binele nostru modul în care am fost ajutați..
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.07.2011, 15:28:47
danabt's Avatar
danabt danabt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Locație: Rm.Sarat, Buzau
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Smile Mai concret,asa cum spui!

Maicii Domnului trebuie sa ne rugam mult sa mijloceasca pentru noi,inaintea Domnului Iisus Hristos,cu rugaciunile ei preaputernice si neincetate. Iar dintre sfinti vroiam sa-ti amintesc si eu de Sfantul Nectarie care este grabnic ajutator si raspunde repede gandurilor noastre. Dar toti sfintii ne ajuta daca ne rugam cu sufletul curat si cu credinta. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.07.2011, 15:29:49
cristina mioara
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Citat:
În prealabil postat de danabt Vezi mesajul
Maicii Domnului trebuie sa ne rugam mult sa mijloceasca pentru noi,inaintea Domnului Iisus Hristos,cu rugaciunile ei preaputernice si neincetate. Iar dintre sfinti vroiam sa-ti amintesc si eu de Sfantul Nectarie care este grabnic ajutator si raspunde repede chiar si gandurilor noastre. Dar toti sfintii ne ajuta daca ne rugam cu sufletul curat si cu credinta. Doamne ajuta!
multumesc........asa da rasp
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.07.2011, 15:46:31
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina mioara Vezi mesajul
credeti in minuni?ce sfant ne poate ajuta daca ne rugam lui?stiu ca toti ajuta dar cel care ajuta cel mai degraba si implineste cererile voastre care e?
este sfantul caruia i te rogi cu credinta
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Minuni adevarate si minuni false-pericolul superstitiilor Lucian008 Spiritualitatea ortodoxa 29 08.06.2014 02:40:20
Minuni Georgiana1995 Generalitati 12 19.04.2013 18:30:36
minuni silana Intamplari adevarate 0 22.07.2008 19:14:23
Minuni MadalinS Intamplari adevarate 8 19.03.2008 17:49:32