Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.02.2012, 22:32:14
PetruD PetruD is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 62
Implicit Utilizatori banned

Ma sperie numarul relativ mare de utilizatori care sunt ”banned” aici pe forum, unii dintre ei care se declara ortodocsi si scriu postari frumoase. E ceva in neregula sau atat de usor se interzic utilizatorii? Ce au facut oamenii aceia incat au fost interzisi de pe forum?

Mi-e frica sa nu fac/zic si eu ceva si sa patesc la fel...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.02.2012, 22:37:11
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PetruD Vezi mesajul
Ma sperie numarul relativ mare de utilizatori care sunt ”banned” aici pe forum, unii dintre ei care se declara ortodocsi si scriu postari frumoase. E ceva in neregula sau atat de usor se interzic utilizatorii? Ce au facut oamenii aceia incat au fost interzisi de pe forum?

Mi-e frica sa nu fac/zic si eu ceva si sa patesc la fel...
nu inteleg de ce ti-ar fi frica.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.02.2012, 22:43:53
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Draga frate Petru,forumul din pacate e unul ecumenic,sau cel putin spre asta tinde. Intr-adevar,foarte multi ortodocsi autentici au fost banati sau efectiv fortati sa plece,in timp ce sectarii si ereticii parca sunt in lumea lor aici,nimeni neluand niciun fel de atitudine. Ma bucur ca ai facut o astfel de remarca,vad ca mai multi ii plange lumea pe eretici in timp ce de userii (sau fostii useri!) ortodocsi nu pomeneste nimeni,nu le deschide nimeni topicuri pentru a-i determina sa se intoarca sau cel putin sa le arate ca le simtim lipsa.

PS daca o sa fiu banat o sa se intareasca si mai mult ce am scris mai sus. De multe ori forumul mai mult ne otraveste decat sa cladeasca.

Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 14.02.2012, 23:27:29
PetruD PetruD is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 62
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
De multe ori forumul mai mult ne otraveste decat sa cladeasca.
Ce bine ai spus, din pacate, Raoul ...

Citat:
În prealabil postat de gdf-fdc Vezi mesajul
nu inteleg de ce ti-ar fi frica.
Tin la forumul asta. Un pic, asa ...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.02.2012, 01:00:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nu cred ca a fost banat nimeni din cauza ca era "anti-ecumenic".

Dar pentru ca era lipsit de bun simt, fara doar si poate.

Si mai erau unele personaje de gen feminin care jucau niste jocuri dubioase..
Au fost banate pentru multi-account si faptul ca nu la cele duhovnicesti le statea mintea.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.02.2012, 01:44:13
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Hmm... deti toti care au fost banati sau fortati sa plece au fost mai rai si mai "daunatori" ca sectarii,nu?

DE CE FORUMUL NU E ORTODOX?? DE CE NU SE BANEAZA TOTI SECTARII CARE INTRA IN TOT FELUL DE DISCUTII? DE CE NU SE FACE O SECTIUNE A LOR UNDE SA POSTEZE CINE VREA,TOTI ORTODOCSII CARE SUNT DISPUSI SA LE ASCULTE EREZIILE SI/SAU CARE SUNT DORNICI SA II AJUTE CHIPURILE? SE NUMESTE FORUM CRESTIN-ORTODOX,ADICA AL DREPTEI CREDINTE,CAND INTRU AICI VREAU SA FIU PRINTRE ORTODOCSI SI SA VORBESC DESPRE ORTODOXIE,ATAT!

SA SE FACA DECI O SECTIUNE SEPARATA CARE SA FIE LIBERA SI SA INTRE CINE VREA SI PE PARTEA DE FORUM ORTODOXA SA FIE INTERZIS SECTARILOR. SE VA FACE VREODATA??
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.02.2012, 01:51:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Da, ce surprindere sa afli asta, un ortodox poate fi mai lipsit de bun simt decat un sectar sau invers, ca un sectar poate fi mai cu bun simt decat un ortodox.

Nu se va face si e mai bine asa.
Macar in felul asta, cei idolatrizati de tine musca doar din sectari si pe alocuri din ortodocsi.
Asa, ar manca pe paine doar ortodocsi.

Apropo, a mai fost un clubulet exclusivist ca cel dorit de tine.
Se numea forum Darvari.
A fost inchis si sters. Din motive duhovnicesti, desigur.

Deci daca iti displace atmosfera de pe forum, nu mai intra si gata.

Gasesti in alta parte clubulete exclusiviste.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.02.2012, 02:01:54
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit raoul

te faci ca uiti ca tara asta n-are o religie nationala ci multe culte dintre care cel mai numeros e cel ortodox?de unde atata ura pt sectari,sau care zici tu ca sunt /?sunt roman si-l iubesc pe IIsus si spre deosebire de altii,,,ii iubesc si ii inteleg si pe ceilalti de alte confesiuni chiar daca n-au credinta mantuitoare ,cu atat mai mult trebuie intelesi.asa ca te inteleg si pe tine.ura e de la cel rau numai fariseii ii urau si ii dispretuiau pe cei ce paraseau religia lor si primeau gratuit mantuirea de le Domnul.apropo s-ar putea sa fi un contravenient afirmand asa ceva!dar pe cine intereseaza?Domnul sa aibe mila de noi
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.02.2012, 02:18:52
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Nu m-am referit la ura in postul precedent,nicidecum. Am spus foarte clar sa existe sectiune unde sa participe toti,dar sa fie un loc rezervat si pentru ortodocsi. Mi se pare normal atata timp cat forumul se autointituleaza crestin-ortodox. Daca vi se pare aberant ce am spus atunci vreau sa se schimbe denumirea forumului decat sa cadem in ipocrizie!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.02.2012, 02:44:06
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

raoul in primul rand suntem pacatosi si numai anumite imprejurari ne-au tinut sa nu fim criminali,drogati ,sau sa ne nastem musulmani ori prin jungla..suntem la fel raoul inaintea Domnului pacatosi chiar daca unii avem cultura educatie.de ce crezi ca Domnul IIsus s-a aratat prima data dupa inviere unei foste curve?si de ce primul intrat in rai a fost un fost talhar si criminal?ca toti sa avem aceeasi mantuire ,nu pentru meritele noastre ci pentru slava Lui prin jertfa Lui sau vrea careva sa-i fure slava?eu nu ma supar daca plec caci printr-o intamplare fericita am dat de forum dar imi plac subiectele si unde ma pricep mai comentez si eu Domnul sa ne ajute sa primim si sa beneficiem de iertarea Lui AMIN
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare