Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.05.2010, 12:52:07
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Exclamation Sait/site in constructie

Cine are pentru mine niste template-uri HTML dragute pentru un sait? Genul paginii va fi media download.

Internetul nu m-a ajutat sa le gasesc pe gratis. Ori spuneau ca sunt free, dar de fapt nu erau, ori trebuia sa le public reclame samd.

Multumesc.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.05.2010, 13:13:36
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Pai depinde. Daca vrei doar HTML, gasesti pe internet. Daca folosesti vreun content management system (CMS) gen Wordpress, Joomla, e107, exista pentru fiecare template-uri. Sau poti sa dai o tura cu noul Blogger, arata complet diferit si noile sale template-uri sunt adevarate bijuterii.

"Media download" inseamna insa trafic mult, asa ca vezi cu te rezolvi cu hostingul. Daca ai multe filme si inregistrari audio pe care vrei sa le pui la download, foloseste un serviciu gen Megaupload sau Rapidshare pentru gazduirea lor si pune pe site doar linkul.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.05.2010, 13:37:10
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Pai depinde. Daca vrei doar HTML, gasesti pe internet. Daca folosesti vreun content management system (CMS) gen Wordpress, Joomla, e107, exista pentru fiecare template-uri. Sau poti sa dai o tura cu noul Blogger, arata complet diferit si noile sale template-uri sunt adevarate bijuterii.

"Media download" inseamna insa trafic mult, asa ca vezi cu te rezolvi cu hostingul. Daca ai multe filme si inregistrari audio pe care vrei sa le pui la download, foloseste un serviciu gen Megaupload sau Rapidshare pentru gazduirea lor si pune pe site doar linkul.
Multzam Horatiu,

Mi-am pus acasa un server Apache. Deci spatiu am berechet si banda este super la providerul meu.

Pentru problema DNSului folosesc un softulet de la NO-IP, iar pentru test mi-am creat un subdomeniu (host) gratis tot de la ei. Mai incolo, daca o sa fie cazul, o sa-mi cumpar un domeniu.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.05.2010, 14:39:56
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
banda este super la providerul meu.
Vezi ca banda de upload nu e tot una cu banda de download. Daca esti la un provider mare, banda de upload, adica de cea de care ai nevoie ca sa poti sustine cum trebuie un server web, e in medie de trei ori mai mica decat cea de download. Providerii mari, de asemenea, stramba din nas cand aud de abonati care folosesc conexiunea domestica pentru gazduirea unui server web sau de alt fel, asa ca mare grija sa nu ti-l suspende.

Recomand sa-ti cumperi domeniu cat mai repede, nu are rost sa devina site-ul popular cu subdomeniu, pentru ca apoi sa indrumi vizitatorii catre noul domeniu. Recomand namecheap.com ca domain registrar, am cateva la ei si nu am avut niciodata probleme, spre deosebire de GoDaddy sau altii.

In cazul in care ce oferi tu se va dovedi cu adevarat popular, o sa ai rapid nevoie de gazduire pe bani, asa ca e bine sa fi pregatit pentru cand o sa te muti de pe serverul de acasa pe unul remote.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.05.2010, 15:15:28
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Personal imi place mult http://www.servage.net/

Storage de 750GB si bandwidth de 7.5 TB la doar 6.35 euro/luna.
Asa ceva mai greu gasesti. Faini baietii. Au si multe bonusuri.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
NOU PE SITE ! cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 268 01.08.2023 12:39:38
Manastire germana in constructie spre_rasarit Generalitati 0 31.01.2012 13:58:29
Manastire in constructie aureliapopescu Umanitare 27 04.07.2011 22:01:06
un sait de donatii N.Priceputu Umanitare 1 10.06.2011 14:32:02