Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.06.2008, 18:08:29
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

M-am uitat si eu la filmulet, dar mai ales am ascultat cu atentie, observand ceva interesant: anumite tipete se repetau. Mai ascultati odata si incercati sa fiti atenti la tipetele oamenilor si ve-ti auzi ca unele strigate se repeta la anumite intervale de timp pe parcursul inregistrarii. Asa ca, pot sa va spun cu foarte multa convingere ca este o inregistrare cu "repeat" de la un anumit punct, cineva nu a avut ce face si s-a distrat un pic facand o farsa audio. :)
Si eu care credeam ca e o captura reala ceva, dar nu a fost decat un "rec" pentru naivi, lucru slab...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.06.2008, 18:23:11
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dia20_diana
alexandra poti sa-mi spui te rog cum se cheama acest trib, as fi curioasa sa mai citesc despre ei :thumbsup:
http://www.crestinortodox.ro/Tribul_mistic_din_Siberia_care_nu_se_vede_din_sate lit-97-784.html
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.06.2008, 19:11:38
aurel1211 aurel1211 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2006
Mesaje: 176
Implicit

[quote=alexandra28again]
Citat:
În prealabil postat de Dia20_diana
alexandra poti sa-mi spui te rog cum se cheama acest trib, as fi curioasa sa mai citesc despre ei :thumbsup:
[link=http://www.crestinortodox.ro/Tribul_mistic_din_Siberia_care_nu_se_vede_din_sate lit]http://www.crestinortodox.ro/Tribul_mistic_din_Siberia_care_nu_se_vede_din_sate lit

Unul dintre simbolurile tribului este Elina Davidova, o femeie care s-a nascut pe acest platou montan, foarte bine ascuns. Mai este important de adaugat faptul ca asezarea nu poate fi detectata nici din avion, dar nici din cel mai performant satelit ce survoleaza Pamantul. Considerata un lider incontestabil, Davidova se dovedeste a fi pe langa un foarte priceput conducator si o vestita vindecatoare. Ea este a 7-a si ultima femeie din trib ce a fost inzestrata cu un asemenea har. Bunica Elinei i-a "teleghidat" acesteia talentul de vindecatoare inca pe cand Elina avea doar 3 ani. Cu ajutorul acestei instruiri, femeia-simbol a reusit sa mentina pe linia de plutire sase generatii de oameni. Vindecatoarea poate vedea de ce boala sufera individul, organele bolnave aparand in viziunea ei inrosite. De asemenea, Elina poate vedea perfect daca oamenii mint.

Acesta e un paragraf.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 22.06.2008, 21:56:48
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aurel1211
[...]femeia-simbol a reusit sa mentina pe linia de plutire sase generatii de oameni. Vindecatoarea poate vedea de ce boala sufera individul, organele bolnave aparand in viziunea ei inrosite. De asemenea, Elina poate vedea perfect daca oamenii mint.

Acesta e un paragraf.
Femeia-simbol? Vede de ce boala sufera omu si daca minte sau nu? Suspect. De la cine are ea puterile astea si cum le-a dobandit? Nu cumva sunt niste vindecari si ghiciri false? Eu nu am incredere in asa ceva. Orice minune facuta in afara harului duhului sfant este amagire.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.06.2008, 15:25:54
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
O echipa de oameni de stiinta au sapat cateva mile in interiorul pamantului
Nu ai cum sa "forezi" in Rai sau in Iad, decit poate prin rugaciune. Masini speciale de dat cep in Iad inca nu s-au inventat :)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 23.06.2008, 15:29:09
panaghia panaghia is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.10.2007
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
O echipa de oameni de stiinta au sapat cateva mile in interiorul pamantului
Nu ai cum sa "forezi" in Rai sau in Iad, decit poate prin rugaciune. Masini speciale de dat cep in Iad inca nu s-au inventat :)
ai dreptate cozia:D,nu s-a inventat asa ceva,e clar ca adevarat nu poate fi.asa cum ingerii nu ii putem vedea si auzi si ei se afla printre noi ,printre copii si ii pazesc si printre oamenii mari,iar ei nu se vad asa si iadul nu poate fi vazut oricat ai sapa.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 23.06.2008, 18:14:27
pacifistul pacifistul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.05.2008
Mesaje: 107
Implicit

eu cred ca multa lume confunda iadul cu lumea fizica din interiorul Pamantului, iar Raiul cu cerul din atmosfera, stratosfera etc. mai oameni buni, in primul rand, pt a ajunge cat mai in interiorul pamantului trebuie sa treci de magma(care nu e altceva decat lava topita), iar cu ceea ce are omenirea in momentul de fata nu se poate sapa decat cativa km. apoi, lumea cealalta este cu totul altceva, nu este fizica. daca ar fi fost fizica, nu mai era nevoie sa murim ca sa ajungem in ea! think, people, think!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 25.07.2008, 10:06:01
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

shtii care e cel mai asurzitor sunet din iad?

"sunt RAU shi mi-e BINE" deci nu-i pacat! numai asta aud de la sine...???
Reply With Quote
  #19  
Vechi 03.08.2008, 09:53:53
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

[quote=aurel1211]
Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
Citat:
În prealabil postat de Dia20_diana
alexandra poti sa-mi spui te rog cum se cheama acest trib, as fi curioasa sa mai citesc despre ei :thumbsup:
[link=http%3A%2F%2Fwww.crestinortodox.ro%2FTribul_m istic_din_Siberia_care_nu_se_vede_din_satelit]http://www.crestinortodox.ro/Tribul_mistic_din_Siberia_care_nu_se_vede_din_sate lit

Unul dintre simbolurile tribului este Elina Davidova, o femeie care s-a nascut pe acest platou montan, foarte bine ascuns. Mai este important de adaugat faptul ca asezarea nu poate fi detectata nici din avion, dar nici din cel mai performant satelit ce survoleaza Pamantul. Considerata un lider incontestabil, Davidova se dovedeste a fi pe langa un foarte priceput conducator si o vestita vindecatoare. Ea este a 7-a si ultima femeie din trib ce a fost inzestrata cu un asemenea har. Bunica Elinei i-a "teleghidat" acesteia talentul de vindecatoare inca pe cand Elina avea doar 3 ani. Cu ajutorul acestei instruiri, femeia-simbol a reusit sa mentina pe linia de plutire sase generatii de oameni. Vindecatoarea poate vedea de ce boala sufera individul, organele bolnave aparand in viziunea ei inrosite. De asemenea, Elina poate vedea perfect daca oamenii mint.

Acesta e un paragraf.
Dar parca ziceati ca oamenii astia nu se imbolnavesc niciodata. Cum de acum au nevoie de vindecatori????
Reply With Quote
  #20  
Vechi 04.08.2008, 10:07:23
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

este un subiect cunoscut peste hotare,si a fost postat spre informare,sau dezinformare,cum vrei sa-i zici.cred ca trebuie sa stim tot ce se intampla,fie bun sau rau,fie fals sau adevarat,ca sa stim la ce sa ne asteptam si sa fim pusi in tema cu tot.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sunete ciudate...produse indirect de societatea/specia-tumora a Homo sapiens. Theodor_de_Mopsuestia Generalitati 6 16.07.2012 07:59:28