Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 26.08.2008, 23:51:39
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.563
Implicit

Multumim de recomandare, dar cu 0 Ron/pe zi se aseaza ursul pe cort noaptea asa cum stiu ca au patit unii la Babele cind eram pe acolo iar o turista americana a fost si sfirtecata. Nebunia si violenta a crescut foarte mult chiar si printre animale
Reply With Quote
  #52  
Vechi 27.08.2008, 08:08:30
anamaria90 anamaria90 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 21
Implicit

si mie imi place sa ma plimb cu bicicleta.:)
Reply With Quote
  #53  
Vechi 27.08.2008, 19:12:10
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Am sa va povestesc ceva legat de SPORT: Sunt mamica a doi copii pe care i-am crescut singura(cu Dumnezeu deasupra si cu parintii mei alaturi),acum ei sunt mari dar cand baiatul avea 8 ani(acum are aproape 20)a vrut neaparat sa mearga la "fotbal". Si l-am lasat!Singur mergea la antrenamente fie:cald,ploaie,ninsoare,meciuri care nu erau prea aproape de casa dar totusi l-am lasat.Stiam ca Dumnezeu este cu el!A mers in nenumarate cantonamente platite bineanteles de noi parintii, a avut norocul de un antrenor care atunci i-a fost aproape.Totul a fost bine, a avut o viata ordonata si nu a neglijat deloc scoala unde a fost mereu aproape primul.Anii au trecut si a ajuns la majorat.Mentionez ca eu nu mergeam la meciuri,antrenamente etc.- nu imi place fotbalul si nu suportam sa vad cum cad, se lovesc etc. Anul acesta trebuia sa mearga la o echipa de juniori! si deodata baiatul meu a parasit "Fotbalul". 2-3 saptamani a stat suparat, inchis in el fara sa imi dea nici o explicatie. Am luat legatura cu antrenorul dar nici el nu a putut sa imi explice ce s-a intamplat! Dupa multe incercari de a afla ceva a fost dispus s-a imi explice, singurele cuvinte din care am inteles totul au fost "Mami nu avem noi bani sa razbim in MAFIA asta, te rog nu mai insista". Si asa s-au irosit 11 ani de Fotbal, care a insemnat munca multa sacrificii din partea lui si a mea! De atunci subiectul nu il mai deschidem, mai joaca pe diferite ternuri pe care le inchiriaza cu prieteni. Eu totusi ii multumesc lui Dumnezeu ca acesti ani au fost frumosi si viata lui a fost foarte ordonata! Acesta este intrun fel sportul dupa parerea mea!
Reply With Quote
  #54  
Vechi 27.08.2008, 21:19:26
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt
Io va recomand cazarea la cort e 0 ron/zi.
daa..o fi frumos...dar eu ma simt mai bine la cabana..in plus de asta..am vazut destule vipere pe acolo ..mai lipsea sa intre in cort..
Reply With Quote
  #55  
Vechi 28.08.2008, 12:04:03
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nede_mar
Am sa va povestesc ceva legat de SPORT: Sunt mamica a doi copii pe care i-am crescut singura(cu Dumnezeu deasupra si cu parintii mei alaturi),acum ei sunt mari dar cand baiatul avea 8 ani(acum are aproape 20)a vrut neaparat sa mearga la "fotbal". Si l-am lasat!Singur mergea la antrenamente fie:cald,ploaie,ninsoare,meciuri care nu erau prea aproape de casa dar totusi l-am lasat.Stiam ca Dumnezeu este cu el!A mers in nenumarate cantonamente platite bineanteles de noi parintii, a avut norocul de un antrenor care atunci i-a fost aproape.Totul a fost bine, a avut o viata ordonata si nu a neglijat deloc scoala unde a fost mereu aproape primul.Anii au trecut si a ajuns la majorat.Mentionez ca eu nu mergeam la meciuri,antrenamente etc.- nu imi place fotbalul si nu suportam sa vad cum cad, se lovesc etc. Anul acesta trebuia sa mearga la o echipa de juniori! si deodata baiatul meu a parasit "Fotbalul". 2-3 saptamani a stat suparat, inchis in el fara sa imi dea nici o explicatie. Am luat legatura cu antrenorul dar nici el nu a putut sa imi explice ce s-a intamplat! Dupa multe incercari de a afla ceva a fost dispus s-a imi explice, singurele cuvinte din care am inteles totul au fost "Mami nu avem noi bani sa razbim in MAFIA asta, te rog nu mai insista". Si asa s-au irosit 11 ani de Fotbal, care a insemnat munca multa sacrificii din partea lui si a mea! De atunci subiectul nu il mai deschidem, mai joaca pe diferite ternuri pe care le inchiriaza cu prieteni. Eu totusi ii multumesc lui Dumnezeu ca acesti ani au fost frumosi si viata lui a fost foarte ordonata! Acesta este intrun fel sportul dupa parerea mea!
Da, este diferenta intre sportul profesionist (ca job) si sportul ca relaxarea si modalitate de a trai sanatos. Din ce ne spui tu, fiul tau a avut numai de castigat.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 28.08.2008, 12:26:53
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
In afara de ocean te-am mai scufundat undeva?
:D :D :D
Reply With Quote
  #57  
Vechi 28.08.2008, 12:34:05
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iarta-ma, Mirene, dar m-ai facut sa rad cu lacrimi. Micile greseli de ortografie, strecurate din neatentie, sunt surse de bune umor.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 28.08.2008, 12:38:23
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de saccsiv
Practic culturismul . Nu sunt de acord cu MATANIILE pe post de sport . MATANIA are alt scop , nu sportul .

Doamne ajuta !

http://saccsiv.weblog.ro/
Parintele Arsenie Papacioc recomanda metaniile in loc de sport, in sensul ca efortul fizic de la facutul metaniilor echivaleaza cu eforul facut la sport. Si, in functie de numarul de metanii, cam are dreptate.
Reply With Quote
  #59  
Vechi 28.08.2008, 16:02:33
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Iarta-ma, Mirene, dar m-ai facut sa rad cu lacrimi. Micile greseli de ortografie, strecurate din neatentie, sunt surse de bune umor.
:|
Reply With Quote
  #60  
Vechi 28.08.2008, 16:04:25
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Citat:
În prealabil postat de saccsiv
Practic culturismul . Nu sunt de acord cu MATANIILE pe post de sport . MATANIA are alt scop , nu sportul .

Doamne ajuta !

http://saccsiv.weblog.ro/
Parintele Arsenie Papacioc recomanda metaniile in loc de sport, in sensul ca efortul fizic de la facutul metaniilor echivaleaza cu eforul facut la sport. Si, in functie de numarul de metanii, cam are dreptate.
Metaniile nu trebuie scoase din contewxtul....duhovnicesc. Astfel ca ele nu pot fi considerate sport, chiar daca pot avea acelasi efect. Nu asta spunea parintele?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spune biserica despre sport si competitie? alexdu Generalitati 12 27.01.2012 09:58:21
Un sport periculos Florin09 Generalitati 20 26.07.2010 21:08:08