Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.01.2009, 22:17:45
georgyana_op georgyana_op is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.01.2009
Mesaje: 2
Exclamation tot cea cu problema surori mele

vreau sa spun ca sora mea si prietenul ei nu st rude de sange ci prin alianta pentru ca verisoara noastra s-a maritat cu un var de -al prietenului surorii mele,si nu cred ca e ceva rau,desi mama baiatului e impotriva,eu cred ca exista alt motiv,voi ce spuneti?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.01.2009, 22:48:50
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Doamne-ajuta!

Nu ne spui ce grad de rudenie are cu vreun membru al familiei prietenul surorii tale si varul sau. Pentru ca daca nu au atunci nu este nici o problema.

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.01.2009, 01:41:14
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgyana_op Vezi mesajul
vreau sa spun ca sora mea si prietenul ei nu st rude de sange ci prin alianta pentru ca verisoara noastra s-a maritat cu un var de -al prietenului surorii mele,si nu cred ca e ceva rau,desi mama baiatului e impotriva,eu cred ca exista alt motiv,voi ce spuneti?

Cred ca rude prin alianta, nu sint rude de sange.
Daca sint rude de snge, mi se pare ca merge pina la a 7-a generatie, insa eu nu sint sigura.

Cred ca Geo e mai informat aici!!!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.01.2009, 10:49:05
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgyana_op Vezi mesajul
vreau sa spun ca sora mea si prietenul ei nu st rude de sange ci prin alianta pentru ca verisoara noastra s-a maritat cu un var de -al prietenului surorii mele,si nu cred ca e ceva rau,desi mama baiatului e impotriva,eu cred ca exista alt motiv,voi ce spuneti?
Doamne-ajuta!

Uite, citeste, te rog, aici:

http://www.crestinortodox.ro/forumac...d.php?p=108302

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Relatiile parinti/copii, frati/surori - nevoie de incurajari AGabriela Generalitati 21 31.08.2012 12:01:24
Povestea vietii mele NIMENEA Intamplari adevarate 48 07.03.2011 17:14:34
Femei in BOR - sfinte, sotii, surori de sfinti sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 10 28.07.2010 14:47:40
In vremea iesirii mele... eugenserban Generalitati 15 25.01.2010 17:31:43
Visele mele patinina34 Generalitati 20 15.02.2009 02:29:26