Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.10.2007, 22:24:14
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Atentie mare fratilor!Unii crestini Îl văd sau Îl visează pe Hristos,li se strecoară pe furis,(mai bine zis pe nesimtite) vicleana mândrie si ajung de se"pocaiesc".Cu alte cuvinte se muta la fratii nostri sectari.Cu maaaaare smerenie si cu atentie trebuiesc astfel de aratari povestite.Caci într-adevăr,Hristos nu vine pentru cei drepti,ci pentru cei pacatosi.Interesant ne trece Mântuitorul uneori cu pace din extrema pierzarii in extrema Sa(imi permit sper fara sa gresesc sa îi spun extrema Sa),cum doar El stie.Întâmplarea cu părintele Bastovoi e atât de interesanta si frumoasa,ca mi-ar placea sa fie adevarata.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 09.10.2007, 12:58:26
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Este ceva ce nu se potriveste, Laurentiu, in cazul femeii care era bolnava de cancer. Zice ca facusera practica medicii pe trupul ei. De obicei, cand moare cineva in spital, se face autopsie pt a se stabili caza mortii. Dar se face dupa 24 ore si doar cand medicii sunt siguri ca a murit! In niciun caz nu este dus trupul pt practica! Nu e asta procedura. La autopsie, exista o ordine, un mod de a se taia. Si dupa autopsie nu mai are cum sa se trezeasca nimeni,intelegi ce zic?
E posibil sa fi fost moarte clinica, nu contest. Poate femeia nu a inteles chiar tot ce i s-a intamplat.
Vindecare de cancer? Asa repede, ca si cum n-ar fi fost? Medicii zic ca a fost diagnosticul de cancer gresit in aceste cazuri. (nu zic ca nu exista vindecare de cancer, dar nu in felul prezentat).
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.10.2007, 22:33:38
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Lidia,cu tot respectu,om fi multi crestini ortodocsi pe aicea,da cu cuvintele tale reusesti a sminti o gramada.Pân la urmă,ai vrea să ne demonstrezi că Domnul nostru Iisus Hristos a avut moarte clinica.De zdrobit portile iadului nici nu mai vorbim,ca asa ceva ar fi imposibil(aceasta oamenii de stiinta atei o iau de-a dreptul basm).Bine spunea un preot la o predica in legatura cu greseala multora dintre medici care socotesc doar trupul,sufletul o fi fiind si el ceva,dar fara importanta,dizolvabil,sau alte inventii ce duc pe cei slabi in credinta la sminteala.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.10.2007, 22:38:40
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Oricum,se pare ca toate organele si intestinele femeii i-au fost scoase,fiind toate putrede si aruncate,ce sanse avea acea femeie dpv stiintific sa-si mai revina la viata?
Reply With Quote
  #15  
Vechi 09.10.2007, 23:21:32
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Cancerul in ultimul stadiu, daca se incearca totusi a fi operat, dupa ce se constata ca nu se mai poate face nimic spre ameliorare macar, nu este taiat. Se lasa pe loc, eventual se face o comunicare a stomacului cu vreo alta parte neafectata de intestin. Nicio sansa sa fie aruncate intestinele. Poate ceva puroi!
Cele scrise de mine nu contesta cu nimic moartea si invierea Domnului nostru Iisus Hristos! Nici minunile pe care le-a facut cat timp a fost cu noi pe Pamant.
Femeia a facut niste afirmatii greu de crezut, chiar imposibile: de exemplu: trupul i-a fost dus din sala de operatie in laborator sa se faca practica pe el. Cum sa mai cred restul povestirii?
Au fost cateva minuni de inviere din morti scrise in Biblie, dar asa, de numarat pe degete.
Ma bucur pentru intoarcerea femeii spre credinta, pilda e buna pentru a ne reaminti si noua de viata de dincolo. Dar ma indoiesc de existenta ei in realitate.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 10.10.2007, 21:35:45
cos cos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2007
Mesaje: 112
Implicit

Ce nu e la om cu putinta este la Dzeu

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.10.2007, 22:25:30
cos cos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2007
Mesaje: 112
Implicit

..zise el:rolleyes:
(am citit printre randuri..)

Oricum in cartea Sf Serafim Rose "Sufletul dupa moarte" sunt precizate multe astfel de intamplari.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 10.10.2007, 22:25:52
cos cos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2007
Mesaje: 112
Implicit

..care este on-line
Reply With Quote
  #19  
Vechi 12.10.2007, 13:46:06
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dragii mei multe sunt tainele care se petrec in astfel de cazuri. cand am suferit prima intreventie pe coloana, mi-au gresit anestezia si am "murit". Deci se poate..dar de obicei Nu se vorbeste despre asemena experiente din smerenie, din ascultare fata de duhovnic. Cei care indranzesc sa vb. fara binecuvantarea duhovnicului, de cele mai mul;te ori cad in tot felul de ispite, in amagiri dracesti, in inselaciuni. Fereti-va de astfel de povesti spune peste tot! Imi spunea un bun parinte, jenica Nu spune tot ce stii, Nu crede tot ce auzi! Hai sa avem putin discernamat, ca sfintii Nu au vb despre ale lor, decat dupa moarte:D Sa lasam ca si marturie faptele naostre buna, nu "dovezile adevarate".
sa ma ierte cel care a initiat acest topic, nu am vrut sa jignesc pe nimeni.:)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 12.10.2007, 17:06:54
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Recitind mesajul meu, am gasit acolo "nitica" mandrie. Sa nu va imaginati ca, cine stie ce viziuni sau trairi spectaculoase am vazut..si duhovnicul ma opreste. Ceea ce am postat mai sus a fost LA GENERAL! :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Marturisirea credintei - o dovada a dragostei pentru Hristos laurastifter Morala Crestina 20 19.06.2012 01:04:52
Vreau o dovada? Templier Knight Generalitati 12 15.01.2011 14:17:34
Socant: avem dovada existentei iadului! Florin-Ionut Alte Religii 11 11.11.2010 17:08:08
O dovada incredibila de ipocrizie freespirited Generalitati 85 26.09.2010 09:02:57
Dovada rationala ca ateismul e o prostie ! flying Generalitati 677 13.05.2010 10:35:18