Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.01.2010, 17:28:05
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit codex alimentarius

codex alimentarius a fost aprobat si de catre romania.
din spicuirile primte pe mail:
1.in 30 de ani populatia planetei se va decima, 1 miliard murind din cauza lipsei hranei iar 2 miliarde din cauza diferitelor tipuri de cancer dobandite din cauza hranei iradiate
2.usturoul, menta vor fi considerate droguri de categoria a3-a
3.cel care se va impotrivi si va consuma alte alimente decat cele impuse de codex va face inchisoare.
4.toate alimentele vor fi iradiate si produsele tratate cu hormoni de crestere.

deci, suntem pe drumul cel bun...

vedeti toate profetiile sf parinti sunt ca niste piese dintr-un puzzle.dar puse cap la cap=> puzzel intreg
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.01.2010, 19:56:28
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit Re

Va trebui sa luam atitudine si cred ca vor reusi sa ii oprim atata timp cat vor mai fi oameni credinciosi pentru care sa mai astepte Dumnezeu.
Iata ca vor veni timpuri cand nu ne vom putea ruga. De exemplu daca merge cineva unde e un concert rock nu stiu pe cat de usor ii va fi sa se roage, fata de cum s-ar ruga pe munte. Sfintii ne-au avertizat de asta, asa ca avem nevoie sa ne consolidam rugaciunea, sa invatam sa ne rugam. Apoi, inainte de asta s-ar putea sa murim maine si sa nu prindem timpurile astea, asa ca mereu trebuie sa fim pregatiti.
Doamne ajuta!
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.01.2010, 20:52:49
unvames unvames is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.06.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit actul normativ

Are cineva un link cu textul legii care s-a adoptat in Romania?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.01.2010, 22:00:17
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Unhappy

E foarte grav ce se intampla...Cine a trait ani multi sa se bucure...Cei din urma nu vor mai reusi performanta asta...
Cred ca gripa porcina a fost momeala...Ne-au atras atentia cu fictiunea asta ca sa poata sa introduca codexul...Au indus oamenilor frica asta ca ar putea muri de la porcina, si i-au facut sa nu se mai gandeasca si la codex alimentarius care nu le-ar putea aduce moartea decat peste cativa ani...Insa codexul chiar aduce moartea pe cand porcina nu...Si uite asa au bagat baietii si codex alimentarius si vaccin anti-porcina ca sa ne mai rarim oleaca, ca suntem cam multi pe planeta asta si nu mai incapem...

Last edited by Ioan-Victor; 20.01.2010 at 22:59:55.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.01.2010, 00:29:31
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
codex alimentarius a fost aprobat si de catre romania.
din spicuirile primte pe mail:
1.in 30 de ani populatia planetei se va decima, 1 miliard murind din cauza lipsei hranei iar 2 miliarde din cauza diferitelor tipuri de cancer dobandite din cauza hranei iradiate
2.usturoul, menta vor fi considerate droguri de categoria a3-a
3.cel care se va impotrivi si va consuma alte alimente decat cele impuse de codex va face inchisoare.
4.toate alimentele vor fi iradiate si produsele tratate cu hormoni de crestere.

deci, suntem pe drumul cel bun...

vedeti toate profetiile sf parinti sunt ca niste piese dintr-un puzzle.dar puse cap la cap=> puzzel intreg
Hmmmm...sa zicem, dar organismul poate dezvolta si rezistenta in timp...deci e destul de relativa aceasta estimare, parerea mea!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.01.2010, 15:43:42
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Povesti,ne speriem de fiecare data cand apare ceva nou.Iar chestia cu usturoiul si menta...
Sa introduca ce vor(oricum o vor face),atata timp cat ne putem ruga...ce intra in stomac intra si in hazna.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.01.2010, 16:18:45
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Eu la o adica de usturoi ma si pot debarasa daca e bai, asta este...iar menta nu prea consum oricum

Mi-e sa nu se ia de ceapa!!!!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.01.2010, 17:49:58
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Eu la o adica de usturoi ma si pot debarasa daca e bai, asta este...iar menta nu prea consum oricum

Mi-e sa nu se ia de ceapa!!!!
mi se pare ca un joc tragico-comic.dar ma tem ca se va concretiza in ceva nu tocmai bun.

cred ca atitudinea"abureli, nu are cum sa fie asa" este cea care se doreste sa ne fie indusa.
lucrurile isi vor urma, oricum fagasul lor dinainte stabilit, deci in zadar ne agitam noi.

dar voiam doar sa arat ca ideea vehiculata de unii sf parinti, cum ca populatia planetei va trebui redusa considerabil ca sa se poata controla eficient prinde contur.

Dumnezeu e acela care ne poarta de grija, nadejdea trebuie sa o avem in El.
in rest,... Doamne miluieste!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 21.01.2010, 17:56:35
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
mi se pare ca un joc tragico-comic.dar ma tem ca se va concretiza in ceva nu tocmai bun.

cred ca atitudinea"abureli, nu are cum sa fie asa" este cea care se doreste sa ne fie indusa.
lucrurile isi vor urma, oricum fagasul lor dinainte stabilit, deci in zadar ne agitam noi.

dar voiam doar sa arat ca ideea vehiculata de unii sf parinti, cum ca populatia planetei va trebui redusa considerabil ca sa se poata controla eficient prinde contur.

Dumnezeu e acela care ne poarta de grija, nadejdea trebuie sa o avem in El.
in rest,... Doamne miluieste!
Probabil ca e mai mult tragic, latura comica o vad eu printre picaturi...

Da, probabil ca lumea va fi si decimata prin diverse mijloace...insa opinia mea e ca se va urmari si crearea unui haos care poate va face cel mai mult rau...astfel cei care nu prea pot discerne cat de cat lucrurile, vor pendula intre realitate, minciuna, manipulare si adevar si nu vor sti ce sa aleaga exact, iar in lipsa discernamantului unii vor lua raul de bun.

Sper din toata inima sa nu ni se ingradeasca dreptul de a alege, si macar in punctele esentiale sa putem sa evitam ceva, sa ne eschivam, sa spunem Nu atunci cand simtim pericolul...in caz contrar va fi foarte trist, dar cu ajutorul lui Dumnezeu inainte!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.01.2010, 04:47:04
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Langu Vezi mesajul
Povesti,ne speriem de fiecare data cand apare ceva nou.Iar chestia cu usturoiul si menta...
Sa introduca ce vor(oricum o vor face),atata timp cat ne putem ruga...ce intra in stomac intra si in hazna.
Eu cred ca are importanta si ceea ce intra in stomac,pentru ca putini au ajuns la acel nivel de viata spirituala prin care sa purifice absolut orice aliment cu care se hranesc.
Eu cred ca aceia din noi care nu se gandesc doar la ei insisi,ci si la mostenirea pe care o lasam urmasilor nostri ar trebui sa isi puna probleme serioase in aceasta privinta si sa ia atitudine atunci cand situatia o va cere.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
CODEX ALIMENTARIUS !! Romania trezeste-te !!!! Trandafir_Alb Generalitati 102 11.01.2011 01:13:21
Romania si Codex alimentarius Eliana Generalitati 6 12.11.2010 21:51:45
Codex Alimentarius theofan Stiri, actualitati, anunturi 2 16.02.2009 16:24:02
Genealogia din codex Vaticanus OryNider Din Noul Testament 1 28.12.2008 02:16:47