Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 20.10.2011, 17:40:46
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Domnule,nu stiu care este problema dumneavoastra si sincera sa fiu nici nu am timp sau vreo dorinta sa va analizez comportamentul,insa atata vreme cat nu sunteti capabil sa purtati o discutie,fie ea si in contradictoriu fara a va repezi cu capul inainte precum taurul la corida si sa jigniti userii de pe acest forum (pentru ca nu sunt eu singura fata de care aplicati acest prost obicei),ma vad nevoita sa va las sa vorbiti singur,pentru ca oricum dumneavoastra nu ascultati cu adevarat pe nimeni din cate vad (nu e prima data cand ma acuzati de lucruri pe care nici nu le-am gandit si nici insinuat in vreun fel) si aveti deja toate raspunsurile si sabia judecatii in mana de parca ati fi cel putin cu un picior mai sus decat Dumnezeu!
Sunteti atat de contradictoriu in ceea ce spuneti si faceti: pe de o parte afirmati ca sunteti de acord sa ii judecam pe cei din jur,dar pe de alta sariti in sus cand cineva va judeca pe dvs,asa cum s-a intamplat in divergenta pe care ati avut-o cu alt user (desigur,judecata dvs era una duhovniceasca,a noastra,a celor de rand era una lumeasca ).
Vorbiti despre smerenie,insa din cuvintele dvs nu reiese ca o practicati,pentru ca blandetea deriva din iubire si smerenie.
Adaugati un "NB" la finalul postarii cum ca nu este vorba de un afront.Ma iertati,insa mi se pare atat de IPOCRIT ce spuneti,atunci cand nu pierdeti ocazia sa ironizati, sa trageti concluzii despre utilizatorii pe care ii infierati,despre viata lor,scolile pe care le fac,lucruri absolut personale care nu au legatura cu postarile de pe un forum!Credeti ca faptul ca adaugati la final ca nu este vorba de vreun afront va spala cumva imaginea?
Marturisesc ca am citit la dvs si postari care dovedeau o anumita intelepciune,echilibru si m-au impresionat placut,aproape ca nu imi venea a crede ca sunteti una si aceiasi persoana care pierde haturile si se dezlantuie in alte postari.Dar,ce sa-i faci,cu totii avem zile mai bune si mai proaste,insa personal m-am saturat de accesele dumneavoastra.
Din partea mea puteti sa va purtati razboaiele in continuare (dvs sunteti singurul care intelege cu cine,de ce si pentru ce),iar daca adminul nu face nimic pentru a sanctiona acest tip de atitudine,eu ma voi comporta ca si cum nici nu existati pe acest forum!Iar daca voi gasi intre postarile dvs si lucruri care imi vor parea de folos,cu siguranta le voi citi si le voi pastra pentru mine.O zi frumoasa si mai ales linistita va doresc!
Va multumesc pt. gindurile bune si pt. apreciere. In felul acesta sunteti deosebita !

Restul ...erzat.
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #32  
Vechi 20.10.2011, 20:28:16
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Incepand cu baza: daca doamna are si degenerescenta maculara, s-ar putea ca operatia de cataracta (ea in sine putin priculoasa, dar pericolul nu poate fi exclus complet niciodata) sa fie inutila, pentru ca degenerescenta maculara in sine conduce la pierderea vederii, de aceasta data- ireversibil. Medicul oftalmolog poate decide oportunitatea interventiei, apoi cu toate datele "in mana" trebuie discutat cu parintele. Sa va ajute Dumnezeu sa faceti cum e mai bine!
Reply With Quote
  #33  
Vechi 20.10.2011, 21:31:20
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arwein Vezi mesajul
Incepand cu baza: daca doamna are si degenerescenta maculara, s-ar putea ca operatia de cataracta (ea in sine putin priculoasa, dar pericolul nu poate fi exclus complet niciodata) sa fie inutila, pentru ca degenerescenta maculara in sine conduce la pierderea vederii, de aceasta data- ireversibil. Medicul oftalmolog poate decide oportunitatea interventiei, apoi cu toate datele "in mana" trebuie discutat cu parintele. Sa va ajute Dumnezeu sa faceti cum e mai bine!
Excelent sfatul acesta! Mulțumesc din suflet. Aceasta mi s-a spus la ultimul control care a fost acceptat de către mama acum câțiva ani. A spus că este posibil ca o operație de cataractă în situația când ochii sunt afectați de degenerescență maculară să fie inutilă.
Am reușit să o conving să mergem pentru a mai face un control.
Așa stau lucrurile astăzi. Până mâine s-ar putea să se răzgândească și să refuze și controlul.

Vă mulțumesc tuturor celor care ați poposit câteva minute pe acest topic și ați scris câteva rânduri. Am fost tare mâhnită.

În final hotărârea o ia tot persoana care trebuie să sufere intervenția chirurgicală și nu altcineva.

Last edited by dorinastoica14; 20.10.2011 at 21:56:11.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 20.10.2011, 22:15:36
solentina's Avatar
solentina solentina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2009
Locație: in strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 131
Implicit

Dorina ,unchiul meu a avut aceasta problema medicala si a facut aceasta interventie de implant de cristalin.Operatia i-a reusit vedea fara ochelari,numai ca acum e pe moarte bine de alte boli mai complexe.Nu intru in amanute.El are 81 ani acum ,interventia a facut-o acum trei ani,nu mai vedea deloc.Deci cu,curaj incercati nu inainte de a face o noua investigatie medicala.Te pup Doamne Ajuta si Maica Domnului sa o binecuvinteze pe mamica ta.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 21.10.2011, 17:51:44
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit

M-am gandit ,ca mama ta saracuta de ea,poate nu se simte in stare sa suporte atata agitatie care ar deriva dintr-o eventuala interventie chirurgicala(mersul prin spitale,asteptat pe la diverse usi,apoi controlul...apoi asa -zisul "verdict"..al doctorului...toate astea sunt traume emotionale ptr,o persoana de varsta dumneaiei....stiu din experienta tatalui meu( e f,bolnav si el)....daca ea se simte impacata cu aceasta "cruce",pe care deja a acceptat-o ....Bunul Dumnezeu sa-i dea putere sa o duca pina la capat.....si tie deasemeni....(ptr.ca trebuie sa recunoastem ca este si a ta....aceasta cruce)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am o mare dilema andrei23 Botezul 6 14.06.2011 08:24:19
sunt in mare dilema alexdu Generalitati 19 06.08.2009 23:05:10
Ajutati o famile aflata intr-um mare necaz!! gadescum Umanitare 1 24.01.2009 20:48:25
mare dilema help!! quasar Nunta 13 11.09.2008 16:29:00
Va rog sa ma ajutati intr-o problema anni3_4u_20 Nunta 4 14.09.2007 23:05:57