Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 16.03.2010, 22:49:46
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luminita- Vezi mesajul
iar de vorbe de genul ,,o sa fie",,,o sa ai", (...),sunt satula ca pana la urma nimeni nu stie ce va fi in viitor dar eu m-am obisnuit cu ideea ca nu o sa fie nimic si mi-am gasit alte lucruri cu care sa ma ocup...
nimeni nu stie ce va fi in viitor in afara de tine care stii ca nu va fi nimic :) ...nu mai da verdicte si ai "rabdare rabdare rabdare" sa vezi ce va fi :)....Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 17.03.2010, 10:35:11
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit

Daca esti aproape de Dumnezeu si ai o dragoste aparte fata de El lumea te va ura,chiar Dumnezeu a spus asta ucenicilor lui....Deci nu il acuza nici pe Dumnezeu nici pe tine nici pe nimeni asa a fost sa fie,bucura-te ca si Dumnezeu te iubeste si ai sa gasesti pe cineva sau esti chemata la Manastire
Reply With Quote
  #43  
Vechi 26.03.2010, 22:24:04
CalinAndrei's Avatar
CalinAndrei CalinAndrei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2009
Locație: Bihor - Homorog
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru CalinAndrei
Implicit

M-am oprit acolo unde ai spus "Pur si simplu de fiecare data cand incep ceva cu un baiat ca sa zic asa, cand e pe de aproape sa fim impreuna se rupe tot...".

Se aici rezulta ca nu ai asteptat ci ai facut si tu tot posibilul sa te dai pe langa baieti ca sa fii cu ei. Probabil de aceea nu iti gasesti persoana potrivita pentru ca el trebuie sa vina la tine de buna voie, nu tu sa alergi dupa unul si dupa celalalt. Poate ca tu alegi baietii care sunt intr-o stare buna, la fel ca tine, dar alesul tau este dintr-o alta "spita",sa spun asa. Nu fi lacoma - daca tu ai sa aibe si el si asa o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.

Asta e doar explicatia mea. Tu alegi.

Sa fi sanatoasa.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 26.03.2010, 23:28:09
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu e rau sa participi la Sfantul Maslu de mai multe ori, caci daca vraji n-ar fi, nu s-ar povesti. Cauta mai intai Imparatia lui Dumnezeu si toate ti se vor adauga la timpul potrivit.

Totodata, nu este exclus ca Dumnezeu sa te cheme la o misiune importanta si te protejeaza pur si simplu de intinare. Roaga-te mult sa-ti arate calea pe care s-o urmezi in viata.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am o problema. Poate ma puteti ajuta. ionut98 Intrebari utilizatori 6 03.08.2011 09:37:44
am o mare ciuda si neliniste poate ma puteti ajuta cu un sfat annajanette Generalitati 54 31.12.2010 10:53:45
Ma puteti ajuta? truthtostone Generalitati 1 26.10.2009 07:39:34
Ma puteti ajuta ioanhodean Preotia (Hirotonia) 3 27.03.2008 00:14:44
MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT iubire Mari Duhovnici si predicile lor 2 23.08.2007 16:39:19