Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.11.2012, 12:00:41
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit Moastele Sfantului Apostol Andrei - Malta

Stie cineva unde anume in Malta sunt o particica din moastele Sfantului Andrei? Am cautat pe google dar nu gasesc nicio locatie.

Doamne Ajuta si "la multi ani" tuturor ce poarta numele Sfantului Apostol Andrei x
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.11.2012, 16:43:47
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

~~~Biserica Sfantul Apostol Andrei - Patras~~~
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.11.2012, 19:50:43
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Multumesc, dar pare a fi in Grecia, articolul care l-ai dat? Stiu sigur ca esti si in Malta, dar nu gasesc nicaieri unde ...
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.11.2012, 19:55:03
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

O particica din moastele Sf. Andrei este si la Galati.
Au fost aduse si in Bucuresti anul trecut sau acum doi ani.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfantul Apostol Andrei cristiboss56 Diverse Sarbatori 19 29.11.2016 21:22:53
Biserici cu hramul Sfantului Apostol Andrei cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 0 27.11.2011 22:06:30
Moastele Sfantului Apostol Simon Zilotul Christiana Moaste 4 09.05.2008 11:39:26
SFANTUL APOSTOL ANDREI icamilin Stiri, actualitati, anunturi 13 02.12.2007 22:11:24