Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.02.2010, 13:05:59
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clujeanul33 Vezi mesajul
Ma adresez acelora ce folosesc internetul, inclusiv acest site si forum mai mult de 10-15 min..
Cred cu tarie ca si cel ce a intrat ieri pe acest site STIE ce are de facut sa creasca duhovniceste..
Faptul ca stim si nu implinim ce stim ne face vrednici de iad.
Ne place "sa ne dam interesanti", atotstiutori, sa "invatam" pe altii, cand noi insine putim de mandrie si de egoism si de slava desarta..
Cati dintre voi ce scrieti mai frumos decat multi teologi v-ati gandit ca Mantuitorul nu ne va intreba la Judecata de cate min am stat pe crestinortodox.ro, cate mesaje am postat., s.a.m.d., ci ne va intreba de FAPTELE iubirii catre aproapele, acele fapte de milostenie sufleteasca si trupeasca ("Am fost flamand si M-ati saturat, gol am fost si M-ati imbracat, strain am fost si M-ati primit, bolnav am fost si M-ati cercetat, in temnita am fost si M-ati cautat") de care vom fi intrebati la infricosata Judecata..
Cati dintre voi ati renuntat la a mai intra aici sau oriunde in spatiul virtual pt a face o asemenea fapta de milostenie pt cei din jurul nostru?
Cati dintre voi, iesind din lumea virtuala de aici si ati vazut un amarat flamand i-ati dat sa manance?., sau i-ati daruit o haina , sau macar o vb buna?!
Stiu ca sunt si persoane care fac frecvent astfel de lucruri si acelora le spun: contiuati cu multa dragoste si smerenie si nu va mandriti cu faptele voastre!
Iar celor ce nu au facut astfel de fapte hotaratoare pt mantuirea lor si in contiunare stau si posteaza pe-aici "lucruri ziditoare de suflet" le zic: iesiti din impietrire inimii voastre, vedeti-va pacatosenia voastra si slava desarta si sminteala ce o semanati si puneti inceput bun in adevaratul sens al cuvantului in drumul mereu ascentent spre Hristos, astfel, NE VOM VEDEA IN IAD, FRATILOR!.
Eu voi fi acolo pt cele prea multe pacate ale mele, DAR VOI INCA AVETI TIMP SA MAI SCHIMBATI CEVA SI SA DEMONSTRATI PRIN FAPTE CREDINTA VOASTRA!.
Voi incheia cu doua citate (pt ca tot sunteti obisnuiti cu ele si macar asa sper sa luati aminte la ceea ce am vrutsa spun prin acest mesaj), rugandu-va sa nu-mi scrieti, CI SA IMPLINITI CELE CE LE STITI!.
"Precum trupul fara de suflet este mort, astfel si credinta fara de fapte moarta este" (Iacov 2, 26)., "Iar slugaacea care a stiut voia Domnului sau si nu s-a pregatit, nicin-a facut voia Lui, va fi batuta mult; iar cea care nu a stiut, dar a facut cele vrednice de batai, va fi batuta putin." ( Luca 12, 47-48).

Fie ca Prea-curata, Prea-binecuvantata Maica a Domnului nostru Iisus Hristos sa ne ajute si sa mijloceasca pt noi pacatosii in ziua infricosatei Judecati!.
Eu o sa-ti tin de urat in iad....
Nu mai stiu ce parinte spunea: Tacerea este aur! A vorbi despre Dumnezeu ese argint, restul e praf in vant.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.02.2010, 15:25:20
Adelinne's Avatar
Adelinne Adelinne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Send a message via Skype™ to Adelinne
Post

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Ce are fumatul cu toate astea?Fumatul in primul rand e pacat pentru ca iti dauneaza sanatatii, de aia, nu de alt motiv.De altfel tot ce iti dauneaza si iti face rau, si te strica e pacat."Toate imi sunt ingaduite , insa nu toate imi sunt de folos" "Toate imi sunt ingaduite insa nu ma voi lasa biruit de nimic".Toate lucrurile cu masura cred ca sunt bune.Nu cred ca Dumnezeu daca ai avut o viata buna si ai fumat nu te va primi in Rai.Prin fumat tie iti faci rau ca iti strici sanatatea nu lui Dumnezeu.Fumatul nu influenteaza in nici un fel viata spirituala.Am auzit ca si unii calugari mai fumeaza.
Nu suntem demni sa gandim cine si cum se v-a mantui ,DAR

Fumatul este un pacat >>>Trupul tau este Templul Domnului ,tu faci rau Templului ! Tu alegi asta si nu iti impune nimeni ..

Darurile catre Pruncul Iisus erau :>>> Tamaie ,Aur si Smirna ...in nici un caz Tutun

Citeste cele 24 de vami ale vazduhului sa vezi ce te v-a intampina cand pleci de pe pamant!
Iertare frati si surori daca gresesc
Doamne miluieste
__________________
"Iata, Eu va trimit pe voi ca pe niste oi in mijlocul lupilor;
fiti dar intelepti ca serpii si nevinovati ca porumbeii." - Matei 10:16

"Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamântul meu este Sfântul Duh.
Treime Sfânta, slava Tie !" (Sfântul Ioanichie)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.02.2010, 15:35:43
Adelinne's Avatar
Adelinne Adelinne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Send a message via Skype™ to Adelinne
Post

Citat:
În prealabil postat de clujeanul33 Vezi mesajul
Ma adresez acelora ce folosesc internetul, inclusiv acest site si forum mai mult de 10-15 min..
Cred cu tarie ca si cel ce a intrat ieri pe acest site STIE ce are de facut sa creasca duhovniceste..
Faptul ca stim si nu implinim ce stim ne face vrednici de iad.
Ne place "sa ne dam interesanti", atotstiutori, sa "invatam" pe altii, cand noi insine putim de mandrie si de egoism si de slava desarta..
Cati dintre voi ce scrieti mai frumos decat multi teologi v-ati gandit ca Mantuitorul nu ne va intreba la Judecata de cate min am stat pe crestinortodox.ro, cate mesaje am postat., s.a.m.d., ci ne va intreba de FAPTELE iubirii catre aproapele, acele fapte de milostenie sufleteasca si trupeasca ("Am fost flamand si M-ati saturat, gol am fost si M-ati imbracat, strain am fost si M-ati primit, bolnav am fost si M-ati cercetat, in temnita am fost si M-ati cautat") de care vom fi intrebati la infricosata Judecata..
Cati dintre voi ati renuntat la a mai intra aici sau oriunde in spatiul virtual pt a face o asemenea fapta de milostenie pt cei din jurul nostru?
Cati dintre voi, iesind din lumea virtuala de aici si ati vazut un amarat flamand i-ati dat sa manance?., sau i-ati daruit o haina , sau macar o vb buna?!
Stiu ca sunt si persoane care fac frecvent astfel de lucruri si acelora le spun: contiuati cu multa dragoste si smerenie si nu va mandriti cu faptele voastre!
Iar celor ce nu au facut astfel de fapte hotaratoare pt mantuirea lor si in contiunare stau si posteaza pe-aici "lucruri ziditoare de suflet" le zic: iesiti din impietrire inimii voastre, vedeti-va pacatosenia voastra si slava desarta si sminteala ce o semanati si puneti inceput bun in adevaratul sens al cuvantului in drumul mereu ascentent spre Hristos, astfel, NE VOM VEDEA IN IAD, FRATILOR!.
Eu voi fi acolo pt cele prea multe pacate ale mele, DAR VOI INCA AVETI TIMP SA MAI SCHIMBATI CEVA SI SA DEMONSTRATI PRIN FAPTE CREDINTA VOASTRA!.
Voi incheia cu doua citate (pt ca tot sunteti obisnuiti cu ele si macar asa sper sa luati aminte la ceea ce am vrutsa spun prin acest mesaj), rugandu-va sa nu-mi scrieti, CI SA IMPLINITI CELE CE LE STITI!.
"Precum trupul fara de suflet este mort, astfel si credinta fara de fapte moarta este" (Iacov 2, 26)., "Iar slugaacea care a stiut voia Domnului sau si nu s-a pregatit, nicin-a facut voia Lui, va fi batuta mult; iar cea care nu a stiut, dar a facut cele vrednice de batai, va fi batuta putin." ( Luca 12, 47-48).

Fie ca Prea-curata, Prea-binecuvantata Maica a Domnului nostru Iisus Hristos sa ne ajute si sa mijloceasca pt noi pacatosii in ziua infricosatei Judecati!.
Clujeanul33 crede-ma nu imi doresc Iadul si nadajduiesc la milostivirea Domnului ,faptele bune nu se etaleaza pe un forum {sa nu stie stanga ce face dreapta } ,cred ca majoritatea care suntem aici daca nu toti >>cautam calea ,adevarul si viata cea adevarata adica nu cea de aici de pe pamant unde eu poate mai simplist zic ca se face o triere.Imi pare rau ca privesti asa ,eu una caut sa citesc si sa aflu mai multe prin Scriptura ,Pilde Vietile Sfintilor ,Preoti care frecventeaza acest site....sfatul Sf Apostol Pavel era sa cercetam ,nu? Daca unii din noi dam sfaturi,nu dam pentru ca ne credem sfinti ci doar am trecut prin asta sau am citit despre ...
Iti doresc iluminare de altfel pentru noi toti si pentru mine pacatoasa.
__________________
"Iata, Eu va trimit pe voi ca pe niste oi in mijlocul lupilor;
fiti dar intelepti ca serpii si nevinovati ca porumbeii." - Matei 10:16

"Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamântul meu este Sfântul Duh.
Treime Sfânta, slava Tie !" (Sfântul Ioanichie)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.02.2010, 15:38:19
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

In iad n-are sa te acompanieze - ca si pe mine - nimeni, intrucat acolo toata lumea e singura.

Gandeste-te la asta: aici suntem in comuniune, macar si atat.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 12.02.2010, 15:43:23
vali99 vali99 is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit

Frate Clujean,
faptul ca te simti vrednic de iad inseamna ca esti pe drumul cel bun, dar trebuie sa nadajduiesti la mila Domnului.
Un calugar a murit si au venit diavolii si ingerii la patul lui, el era cam lenes, si diavolii il acuzau de relele facute si el raspundea "da, asa e". "esti vrednic de iad" - ziceau ei. Ingerii s-au dus la Domnul si i-au zis de calugarul pacatos iad DOmnul i-a zis "intrebati-l pe el, ce zice, unde sa-l punem?". Cind l-au intrebat el a raspuns "La Mila Ta, Doamne nadajduiesc si eu", iar Domnul a raspuns "de mila mea sa aiba parte, deschide-ti usile Raiului!"
Reply With Quote
  #16  
Vechi 12.02.2010, 16:24:28
bodo1222's Avatar
bodo1222 bodo1222 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2010
Locație: Husi
Religia: Ortodox
Mesaje: 80
Implicit Pentru fratele Clujean...

Nu judeca.....ai tu de unde sa stii ca poate eu nu am bani sa cumpar carti si aici citesc despre vietile sfintilor?...sau poate careva isi pune copilul cate ''10-15 minute'' sa se documenteze,intr-o educatie pur spirituala (eu n-as vrea ca,copilul meu sa creada in evolutionism)...sau poate cineva are niste necazuri foarte mari si numai discutiile si postarile de pe un forum il fac sa mai uite de probleme,ba chiar il linistesc,sau poate e careva care este singur in casa si aici nu se mai simte singur...sau poate ca aici gasim o comunitate in care nu credeam ca exista,de oameni care isi doresc mantuirea...sau poate ca eu sunt cel mai pacatos dintre toti si n-am vrut sa aud niciodata si n-am citit nimic despre Dumnezeu si o pilda citita aici,sau orice alta chestie a aprins un foc in inima mea...si poate zi de zi am inceput sa intru si sa caut raspunsuri,ma documentez,aflu despre Dumnezeu si focul se face tot mai mare...crezi ca i-ar displacea lui Dumnezeu?sau poate careva care intra frecvent aici lucreaza la o asociatie misionara si dupa '10-15 minute'' de citit si de discutat aici face mai multa milosteni decat ti-ai imaginat vreodata?sau poate sunt preoti care intra si dupa alte ''10-15 minute'' pleaca mai curajosi vazand ca inca mai sunt luptatori pentru mantuirea sufletelor..sau poate...poate nu stii ca, cararile Domnului sunt multe si incurcate si noi judecam?si ia aminte:Isus a spus "unde doi sau trei se adună în numele meu, acolo sunt și eu în mijlocul lor'' Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 12.02.2010, 16:30:56
bodo1222's Avatar
bodo1222 bodo1222 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2010
Locație: Husi
Religia: Ortodox
Mesaje: 80
Implicit

Mi-am adus aminte de o pilda care mi-a placut foarte mult,am cautat-o si am gasit-o,....ca sa fie invatatura tuturor celor ce intra pe forum ptr a judeca si nu pentru a discuta,a-si da cu parerea..etc..

erau odata doi ingeri unul deghizat intr-un om mai batran si unul mai tanar. acestia merg la o familie bogata si le cer un loc unde sa doarma peste noapte. acestia erau niste oameni mai zgarciti si mai putin credinciosi dar totusi le-a dat voie sa doarma la subsol intr'un loc rece si intunecat. La un moment dat ingerul mai batran a vazut o gaura in peretele din subsol si a astupat-o.

a doua zi cei doi ingeri merg la o alta familie sa se adaposteasca. acesti oameni, sot si sotie erau saraci dar foarte credinciosi, aveau doar o singura camera cu un pat si o vaca de la care luau lapte proaspat zilnic.desi aveau o singura camera, acesti oameni i-au primit pe cei doi ingeri cu cea mai mare caldura lasandu-i pe ei sa doarma in patul lor. a doua zi de dimineata ce doi oameni erau foarte necajiti. ingerul cel tanar intreband ce s-a intamplat omul i-a raspuns le'a murit vaca, singurul lucru care aveau mai de pret. apoi ingerul cel tanar foarte suparat l-a intrebat pe cel batran de ce a astupat gaura din peretele oamenilor aceia bogati desi acestia erau necredinciosi si le-a oferit ca adapost doar un supsol iar acestor oameni care le-au oferit tot ce au avut ei mai bun nu le-a salvat vaca. ingerul cel batran i-a raspuns ca nu toate lucrurile sunt asa cum par a fi.

gaura aceea din perete era o gaura care ducea spre o mina de aur si de asta o acoperise iar noaptea cand erau la cei doi oameni sraci, moartea a venit s-o ia pe sotia omului sarc iar ingerul i-a dat in schimb vaca.

Deci, lucrurile nu sunt intotdeauna asa cum par ci El este singurul carestie scopul actiunilor sale si implicit ale noastre...deci sa nu judecam..ca sa nu fim judecati
Reply With Quote
  #18  
Vechi 12.02.2010, 20:45:05
ChEoPs's Avatar
ChEoPs ChEoPs is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.02.2010
Locație: Hundedoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clujeanul33 Vezi mesajul
Ma adresez acelora ce folosesc internetul, inclusiv acest site si forum mai mult de 10-15 min..
Cred cu tarie ca si cel ce a intrat ieri pe acest site STIE ce are de facut sa creasca duhovniceste..
Faptul ca stim si nu implinim ce stim ne face vrednici de iad.
Ne place "sa ne dam interesanti", atotstiutori, sa "invatam" pe altii, cand noi insine putim de mandrie si de egoism si de slava desarta..
Cati dintre voi ce scrieti mai frumos decat multi teologi v-ati gandit ca Mantuitorul nu ne va intreba la Judecata de cate min am stat pe crestinortodox.ro, cate mesaje am postat., s.a.m.d., ci ne va intreba de FAPTELE iubirii catre aproapele, acele fapte de milostenie sufleteasca si trupeasca ("Am fost flamand si M-ati saturat, gol am fost si M-ati imbracat, strain am fost si M-ati primit, bolnav am fost si M-ati cercetat, in temnita am fost si M-ati cautat") de care vom fi intrebati la infricosata Judecata..
Cati dintre voi ati renuntat la a mai intra aici sau oriunde in spatiul virtual pt a face o asemenea fapta de milostenie pt cei din jurul nostru?
Cati dintre voi, iesind din lumea virtuala de aici si ati vazut un amarat flamand i-ati dat sa manance?., sau i-ati daruit o haina , sau macar o vb buna?!
Stiu ca sunt si persoane care fac frecvent astfel de lucruri si acelora le spun: contiuati cu multa dragoste si smerenie si nu va mandriti cu faptele voastre!
Iar celor ce nu au facut astfel de fapte hotaratoare pt mantuirea lor si in contiunare stau si posteaza pe-aici "lucruri ziditoare de suflet" le zic: iesiti din impietrire inimii voastre, vedeti-va pacatosenia voastra si slava desarta si sminteala ce o semanati si puneti inceput bun in adevaratul sens al cuvantului in drumul mereu ascentent spre Hristos, astfel, NE VOM VEDEA IN IAD, FRATILOR!.
Eu voi fi acolo pt cele prea multe pacate ale mele, DAR VOI INCA AVETI TIMP SA MAI SCHIMBATI CEVA SI SA DEMONSTRATI PRIN FAPTE CREDINTA VOASTRA!.
Voi incheia cu doua citate (pt ca tot sunteti obisnuiti cu ele si macar asa sper sa luati aminte la ceea ce am vrutsa spun prin acest mesaj), rugandu-va sa nu-mi scrieti, CI SA IMPLINITI CELE CE LE STITI!.
"Precum trupul fara de suflet este mort, astfel si credinta fara de fapte moarta este" (Iacov 2, 26)., "Iar slugaacea care a stiut voia Domnului sau si nu s-a pregatit, nicin-a facut voia Lui, va fi batuta mult; iar cea care nu a stiut, dar a facut cele vrednice de batai, va fi batuta putin." ( Luca 12, 47-48).

Fie ca Prea-curata, Prea-binecuvantata Maica a Domnului nostru Iisus Hristos sa ne ajute si sa mijloceasca pt noi pacatosii in ziua infricosatei Judecati!.
ai mare dreptate,mai bine am lasa la oparte mandria
__________________
,,Sa nu te legi de nimic din cele care oamenii se atasaza.Sufletul tau sa fie liber sa traesti liber,dar ca un strain in lumea aceasta.Fiindca in lumea aceasta a fi liber inseamna a fi strain de lume.''
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.02.2010, 00:00:53
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Aici intram sa ne mai antrenam,ca si asa in viata zilnica nu prea intalnim crestini cu care sa discutam despre religie..

Dar ,intr-adevar,adevarata lupta se da in singuratate,in rugaciune,cand esti numai tu si faptele tale...
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.02.2010, 22:08:54
alexdu alexdu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2009
Mesaje: 119
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clujeanul33 Vezi mesajul
Ma adresez acelora ce folosesc internetul, inclusiv acest site si forum mai mult de 10-15 min..
Cred cu tarie ca si cel ce a intrat ieri pe acest site STIE ce are de facut sa creasca duhovniceste..
Faptul ca stim si nu implinim ce stim ne face vrednici de iad.
Ne place "sa ne dam interesanti", atotstiutori, sa "invatam" pe altii, cand noi insine putim de mandrie si de egoism si de slava desarta..
Cati dintre voi ce scrieti mai frumos decat multi teologi v-ati gandit ca Mantuitorul nu ne va intreba la Judecata de cate min am stat pe crestinortodox.ro, cate mesaje am postat., s.a.m.d., ci ne va intreba de FAPTELE iubirii catre aproapele, acele fapte de milostenie sufleteasca si trupeasca ("Am fost flamand si M-ati saturat, gol am fost si M-ati imbracat, strain am fost si M-ati primit, bolnav am fost si M-ati cercetat, in temnita am fost si M-ati cautat") de care vom fi intrebati la infricosata Judecata..
Cati dintre voi ati renuntat la a mai intra aici sau oriunde in spatiul virtual pt a face o asemenea fapta de milostenie pt cei din jurul nostru?
Cati dintre voi, iesind din lumea virtuala de aici si ati vazut un amarat flamand i-ati dat sa manance?., sau i-ati daruit o haina , sau macar o vb buna?!
Stiu ca sunt si persoane care fac frecvent astfel de lucruri si acelora le spun: contiuati cu multa dragoste si smerenie si nu va mandriti cu faptele voastre!
Iar celor ce nu au facut astfel de fapte hotaratoare pt mantuirea lor si in contiunare stau si posteaza pe-aici "lucruri ziditoare de suflet" le zic: iesiti din impietrire inimii voastre, vedeti-va pacatosenia voastra si slava desarta si sminteala ce o semanati si puneti inceput bun in adevaratul sens al cuvantului in drumul mereu ascentent spre Hristos, astfel, NE VOM VEDEA IN IAD, FRATILOR!.
Eu voi fi acolo pt cele prea multe pacate ale mele, DAR VOI INCA AVETI TIMP SA MAI SCHIMBATI CEVA SI SA DEMONSTRATI PRIN FAPTE CREDINTA VOASTRA!.
Voi incheia cu doua citate (pt ca tot sunteti obisnuiti cu ele si macar asa sper sa luati aminte la ceea ce am vrutsa spun prin acest mesaj), rugandu-va sa nu-mi scrieti, CI SA IMPLINITI CELE CE LE STITI!.
"Precum trupul fara de suflet este mort, astfel si credinta fara de fapte moarta este" (Iacov 2, 26)., "Iar slugaacea care a stiut voia Domnului sau si nu s-a pregatit, nicin-a facut voia Lui, va fi batuta mult; iar cea care nu a stiut, dar a facut cele vrednice de batai, va fi batuta putin." ( Luca 12, 47-48).

Fie ca Prea-curata, Prea-binecuvantata Maica a Domnului nostru Iisus Hristos sa ne ajute si sa mijloceasca pt noi pacatosii in ziua infricosatei Judecati!.
Din pacate inca nu am iubire deplina fata de aproapele meu.
Unui om sarac:
- ii dau bani pentru o paine in loc sa ii dau toti banii care ii am la mine
- ii dau o haina veche pe care nu o mai port inloc sa ii dau haina buna de pe mine
- ii dau o bucata de paine inloc sa il chem la mine acasa sa ii dau de mancare
- ii dau o cana de ceau fierbinte in loc sa il chem acasa sa stea in pat la caldura
Daca am avea iubire deplina atunci nu am mai face nici un pacat.
Mai rau este faptul cand faci voit ceva care sti ca este pacat.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Se poate tine "post partial?" fallen Postul 175 07.04.2012 09:49:09
Despartirea dintre "Iuda" si "Israel" sunsray Din Vechiul Testament 3 16.10.2011 22:20:29
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42