Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 06.09.2011, 00:23:27
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LaPetiteMoc Vezi mesajul
.................................
Da, poate mai face dl MD un hei-rup si mai strange ceva bani pana'n Postul Craciunului.
In rest, e trist ca unii si-au facut un obicei din a cersi constant aici pe FORUM.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 06.09.2011, 11:13:34
Danielbucur's Avatar
Danielbucur Danielbucur is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit Buna ziua

ma scuzati ca raspund si eu la acest mesaj daca eram sanatos munceam si nu ceream pe aici imi pare rau ca asta este parerea Dumneavostra va doresc multa sanatate ...........
Reply With Quote
  #93  
Vechi 06.09.2011, 12:28:47
LaPetiteMoc LaPetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Locație: sub cerul lui Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danielbucur Vezi mesajul
ma scuzati ca raspund si eu la acest mesaj daca eram sanatos munceam si nu ceream pe aici imi pare rau ca asta este parerea Dumneavostra va doresc multa sanatate ...........
Nu despre tine era vorba, Daniel.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 07.10.2011, 20:35:26
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Buna seara

Dupa o perioada de timp indelungata am intrat sa va mai spun despre noi ,imi pare rau ca nu am mai intrat insa aici nu mai avem internet si intram cum si de unde gasim sa intram ,va multumesc celor care au avut incredere in noi si sau si rugat pentru noi ,imi pare rau ca nu ati avut incredere in noi unii oameni care erau sufletul nostru ,si acum nu mai aveti incredere in noi ma doare sufletul pentru ca nu neati crezut si ati aruncat cu pietre in noi vreau doar sa va spun ca multe greutati am intampinat si aici ca la inceput de drum si am avut rabdare peste unele am trecut peste altele nu insa am avut si copii infectati cu apa infectatya din fantana nefiind curatata dupa inundatie si nu am stiut ca se imbolnavesc si sau imbolnavit cu cristi acum insa mai trag greul este inca in refacere are cu stomacelul probleme incet incet am reusit cat de cat si am luat cel putin cat am putut rog din inima celor care neau fost alaturi putrini care sunt sa ne ajute pentru iarna macar o caruta de lemne tona de lemne este 240 de lei am avut ieri ceva bani dar iam luat lui cristi un tratament cu calciu si vitamine ,va rog din inima sa am caldura la copilasii mei ajutatima cu o tona de lemne daca doriti sa ma ajutati aveti copii si stiti ce inseamna ca copiilor trebuie sa le dam ce are nevoie ajutatima va multumesc din suflet oamenilor cu suflet mare care nu neau uitat si poate ne vor ajuta sa ne luam lemnele sa incalzim pe iarna copii este Bucevschi Iuliana strada transilvania numarul 11 ,judet botosani localitatea dorohoi ,va multumesc din suflet bunul Dumnezeu sa va rasplateasca Doamne ajuta la toata lumea ,sarut mana,
Reply With Quote
  #95  
Vechi 16.10.2011, 13:39:30
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit buna ziua

Dragii nostri va rugam din suflet ajutatine sa ne cumparam niste lemne pentru iarna ca nu avem si este frig pentru cei mici va rog din toata inima ajutatine sa ne procuram cateva lemne sunt foarte scumpe aici va rugam macar pentru inceput este frig la cei mici la noi se face focul in case aseara a nins la noi am aprins focul cu cateva lemne va rugam ajutatine pentru copii cu cateva lemne va rog din suflet daca vreti sa ne ajutati cat de putine lemne sa luam Bucevschi Iuliana ,strada transilvaniei ,numarul 11 ,localitatea dorohoi ,judetul botosani va rugam va multumim din toata inima si ma rog la Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va dea multa sanatate tuturor cu toate cele bune in casele dumneavoastra sarut mana Doamne ajuta
Reply With Quote
  #96  
Vechi 13.11.2011, 09:15:24
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit va rugam din suflet

Dupa o perioada lunga de timp va rog din toata inima ajutatiene sa ne luam cateva lemne cat de putine nu pot sa va spun in mare suntem necajiti si oricat neam munci este foarte greu cu copii nu ne putem descurca atat de bine cu toata va implor din toata inima daca aveti mila de noi ajutatine cat de putin sa avem caldura pentru ei va multiumesc Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va ajute pentru tot va doresc multa sanatate si multa bucurie va multumesc si sarut mana pentru tot Doamne ajuta pe toata lumea ajutane si pe noi.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 29.11.2011, 11:56:09
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Doamne Maicuta Domnului ai mila de noi indurate in fata necazurilor noastre si ajutane in casa cu sanatate ,spor si liniste sufleteasca ,rugativa va rog pentru noi ajutatine sa nu fim singuri asa cum am ramas sprijinitine in rugaciuni Doamne ajuta si va multumim Dumnezeu sa va dea rasplata Sarut mana
Reply With Quote
  #98  
Vechi 30.11.2011, 09:59:45
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit va rugam din suflet

va rum din toata inima ajutatine sa ne luam cateva lemne de foc va rog frumos celor cu suflet mare este foarte frig si nu mai avem cu ce incalzi copiii va rog din inima nu ne lasati ajutatine Dumnezeu sa va rasplateasca
Reply With Quote
  #99  
Vechi 30.11.2011, 11:33:13
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Wink raspuns

Care este problema de sanateate a prietenei tale spune-mi te rog? Astept sa-mi raspunzi te rog cu respect?
Reply With Quote
  #100  
Vechi 30.11.2011, 12:12:42
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Un apel la intelegere

DRAGII MEI CRESTINI ,VA ROG IN NUMELE LUI D-ZEU PE TOTI CARE VREAU SA NE JIGNEASCA PE CEI RANITI DE SUFERINTI SI BOLI ,ABTINETI-VA SI NU NE FACETI VIATA MAI GREA DECIT ESTE .aM CITIT ZECI DE MESAJE IN CARE SPUNETI CA CERSIM PE ACEST ,SITE ,CE FEL DE CRESTINI SUNTETI, LOCUL VOSTRU NU ESTE AICI ,AVETI MINTEA SI SUFLETUL INTUNECAT .noi avem nevoie de oameni care ne inteleg suferinta ,si ne ajuta daca nu pot material ,atunci spiritual, Nimeni nu este obligat sa-l ajute pe cel care cere ceva ,trebuie doar sa-l asculte .Este o durere imensa in sufletul meu de mama ,care am o fica de 32 de ani cu handicap grav ,si am apelat la credinciosii sitului sa se roage ptr. sanatatea ei ,ptr linistea si bunastarea familiei mele ,si ma trezesc cu acuzatii ca am venit aici sa cersesc...nu uitati ca dati socoteala MIntutorului ptr. toate si ptr tot...Doamne ajuta
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39