Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.01.2012, 20:20:58
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Un frate de-al nostru este foarte stramtorat

Dragi frați și surori, lansez un nou apel, de data asta pentru un frate de pe forum care se află în mare dificultate materială, împreună cu familia sa.

Ar dori, în primul rând, ceva de lucru, însă e binevenit orice ajutor material care să-l ajute o vreme, până va ieși din necaz.

Cei care pot ajuta și vor detalii să-mi scrie pe privat.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.01.2012, 21:38:54
skicolour skicolour is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Dragi frați și surori, lansez un nou apel, de data asta pentru un frate de pe forum care se află în mare dificultate materială, împreună cu familia sa.

Ar dori, în primul rând, ceva de lucru, însă e binevenit orice ajutor material care să-l ajute o vreme, până va ieși din necaz.

Cei care pot ajuta și vor detalii să-mi scrie pe privat.
Ma bucur ca vad dorinta de unire pentru a da o mana de ajutor unui frate de-al nostru. Suntem aici de multa vreme, multi dintre noi. Ne plangem uneori unul pe umarul celuilalt, ne dam sfaturi, ne incurajam, ne sustinem pe calea pe care toti o avem drept tinta, ne impartasim bucurii...ca intr-o mare familie:)
Sa ne ajutam unii pe altii si la necazuri!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.01.2012, 22:16:32
skicolour skicolour is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Implicit

M-am dus la parintele meu si i-am zis:'parinte sunt rea, sunt egoista, ce sa fac?' Parintele mi-a zis: 'vezi in fiecare om pe Dumnezeu si-i vei da cei mai bun; pune-te in locul lor si da-le ceea ce si tu ai vrea sa primesti cand vei fi la nevoie'.

Cel ce da, va primi mangaiere de la Dumnezeu si cel ce primeste Ii va da Domnului slava.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.01.2012, 05:19:00
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul

Ar dori, în primul rând, ceva de lucru, însă e binevenit orice ajutor material care să-l ajute o vreme, până va ieși din necaz.
Ajutor material se refera doar la banutzi sau i-ar fi de folos si altele (mancare,haine,obiecte igiena)?
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.01.2012, 13:30:40
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de skicolour Vezi mesajul
Ma bucur ca vad dorinta de unire pentru a da o mana de ajutor unui frate de-al nostru. Suntem aici de multa vreme, multi dintre noi. Ne plangem uneori unul pe umarul celuilalt, ne dam sfaturi, ne incurajam, ne sustinem pe calea pe care toti o avem drept tinta, ne impartasim bucurii...ca intr-o mare familie:)
Sa ne ajutam unii pe altii si la necazuri!
Si eu ma bucur ca lumea se indreapta spre actiuni concrete.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 14.01.2012, 22:26:13
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit Doamne ajută!

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Ajutor material se refera doar la banutzi sau i-ar fi de folos si altele (mancare,haine,obiecte igiena)?
care mai este situatia aici?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 16.01.2012, 17:03:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
care mai este situatia aici?
Draga Mirela , pentr ca nu ai primit raspuns , nu se este din cauza nepasarii celor de aici . Te rog sa iei legatura pe privat cu N.Priceputu sau cu glykis .
O saptamana linistita !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 16.01.2012, 17:10:44
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iertare, ar fi trebuit să răspund aici. I-am scris Mirelei pe privat.

Însă profit de ocazie ca să vă mulțumesc tuturor, atât în numele fratelui nostru, cât și al meu. A fost un nou prilej de bucurie și de uimire, în același timp, atât pentru el în cauză, cât și pentru mine. Am văzut, efectiv, cum materia (ajutorul material) se poate transfigura, prin jertfa voastră, dând bucurie, speranță și încredere, unindu-ne, în același timp pe toți.

Last edited by N.Priceputu; 16.01.2012 at 17:13:57.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bunica zice ca este pacat. Sunt foarte derutata si am nevoie de un raspuns Dorina8 Generalitati 13 18.08.2011 20:40:32
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 19:28:25
Biserica ortodoxa marturiseste ca impreunarea din casatorie este foarte curata! mihailt Nunta 23 02.11.2010 21:03:03