Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.12.2009, 10:32:38
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit As vrea un ajutor!

AM o intrebare...... mie imi plac foarte mult tatuajele dar nu imi fac NICIODATA UNUL REAL PE CORP.... imi fac doar asa cu pixul si apoi il sterg tot in aceeasi zi..... as vrea sa stiu daca este pacat ceea ce fac ...... ca daca este NU O SA MAI FAC NICIODATA VRUN TATUAJ NICI PE MANA NICI PE FOAIE.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.12.2009, 12:02:11
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Au mai fost asemenea intrebari. Uite, citeste aici ce s-a scris:
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ghlight=tatuaj
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ghlight=tatuaj
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.12.2009, 12:34:43
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
AM o intrebare...... mie imi plac foarte mult tatuajele dar nu imi fac NICIODATA UNUL REAL PE CORP.... imi fac doar asa cu pixul si apoi il sterg tot in aceeasi zi..... as vrea sa stiu daca este pacat ceea ce fac ...... ca daca este NU O SA MAI FAC NICIODATA VRUN TATUAJ NICI PE MANA NICI PE FOAIE.
Ar fi bine daca ai avea in minte suportul real al ideii de pacat. Da, este pacat, dar daca te detasezi de de asta, ce-ti ramane? Adica daca ai fi ateu te-ar satisface acel petec de desen care nu mai poate fi sters niciodata? Ce nu-ti place la tine, asa cum esti? Ce-ti aduce in plus acel tatuaj si mai ales ce categorie de oameni iti vor aprecia tatuajul? Merita gestul? De ce nu crezi ca omul trebuie sa se raporteze la un alt sistem de valori? Si maneaua e frumoasa pentru o anumita categorie de oameni, dar "frumosul" in sine este o arta. Iar OMUL este perfect asa cum e el, chiar daca e schiop, urat, stramb... Silicoanele si operatiile estetice, frumusetea "pe muchie de cutit", chiar daca storc lacrimi de emotie, de cele mai multe ori sfideaza ceea ce Dumnezeu a lasat, iar consecintele si adevaratele lacrimi vor aparea in culise, cand din pacate nu mai vede nimeni pentru a trage invataminte! Deci, sfatul meu este sa stai linistit. Oricum, slabiciunea nu poate fi oprita niciodata, iar daca astazi te vei tatua cu ceva, maine vei spune ca parca ai mai vrea un tatuaj in alta parte, poimane in alta parte, iar cand n-o sa-ti mai placa ce-ai sa te faci?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.12.2009, 12:38:41
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

eu nu zic ca vreau sa ma tatuez .....dar asa imi place ca desen .......dar nam stiut ca este pacat...... oricum nu imi mai fac asa ceva chiar daca pot sa il sterg.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
as vrea un sfat! catalinmihai Umanitare 10 24.05.2012 15:12:53
Cum a-ti vrea sa fie baietii? Seraphim7 Generalitati 7 24.10.2011 21:19:59
as vrea sa aflu si eu un raspuns!!!!!please georgyana_op Generalitati 4 18.01.2009 19:03:28
As vrea sa vedeti un filmulet e_diana Generalitati 6 08.12.2007 18:19:59