Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Din Vechiul Testament
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 07.04.2010, 09:17:48
eclesiastul eclesiastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2010
Locație: Cluj
Mesaje: 159
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Ia și citește Revelația (Apocalispa) și vezi de cele 12 scaune.
"Căci, după cum Tatăl scoală pe cei morți și le dă viață, tot așa și Fiul dă viață celor ce voiește.
Tatăl nu judecă pe nimeni, ci toată judecata a dat-o Fiului".

In Apocalipsa e vb despre altceva.

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Greșit. Când sfinții și îngerii din jurul Tronului mijlocesc și se roagă pentru cineva, acesta nu este trafic de influență. Ia codul penal și vezi ce este traficul de influență.
una e sa te rogi pt cineva, cum de exp a facut Avraam cand a incercat sa scape Sodoma, si una e sa iei tu decizii in locul Judecatorului sau sa il influentezi.

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Nici în justiția divină nu este altfel. Dar, ca și în justiția omenească, mama Judecătorului are un cuvând greu de spus. Pentru dumneata, nu va avea, va trebui să te descurci fără acest ajutor.
sa fim seriosi, arata-mi in justitia omeneasca un caz in care mama judecatorului lua decizii in locul fiului ei.

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Eretic ești dumneata și cu secta dumitale neoprotestantă. Apropo, ai bunul simț și menționeaz-o la profil. Nu te da ortodox, căci postările dumitale put de la o poștă a heterodoxie. Pentru ceea ce susții, vei da seama la Judecată, dacă te vei învârtoșa să nu te îndrepți până atunci.
Mestere eu nu te-am facut eretic, ci invatatura ta despre purgatoriu am considerat-o erezie. asa ca nu mai jigni lumea degeaba, nu e vina mea ca voi catolicii sunteti plini de erezii.
Acum te-ai pus si in locul lui Dumnezeu si imi spui pt ce voi da eu socoteala la judecata. Oricum,conform cu invatatura ta voi ajunge in Cer ca doar trec prin purgatoriu si gata.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De ce ii uraste lumea pe crestini ? laotze Intrebari utilizatori 43 29.04.2011 16:00:46
Despre ura.. Cum iertam celui ce ne uraste si e greseste ionut12 Generalitati 0 28.09.2010 23:46:17