Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.09.2008, 00:17:10
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap
Doamne ajuta sa auzim vesti bune! Incredere multa in Dumnezeu, ca sa-i poti transmite o stare de spirit pozitiva. Dupa operatie - sa nu consume dulciuri, sucuri din comert,iar carne cat mai putina. Poate consuma in schimb sucuri din legume. Argila si aloea ajuta la detoxifiere.

Un ceai anticancerigen: trei parti galbenele, o parte coada soricelului si o parte urzica. Din acest amestec se fac zilnic intr-un ibric trei cani de ceai, iar la intreaga cantitate necesara pentru o zi se adauga o jumatate de lingurita de rostopasca. Ajuta si la cicatrizarea rapida a inciziei. Este foarte eficient acest ceai, dar sa nu se depaseasca doza de rostopasca. Sanatate!
multumesc mult Antonia ptr ganduri si ptr reteta... dar ti-ai gasit sa o conving pe mama?? pai e mai capoasa ca un catar!! ca de asta s-a si ajuns la situatia asta.. ptr ca nu a vrut sa mearga la doctor atata timp... nimeni nu a putut-o convinge... pe motiv ca ii era frica.. si acum?? ce mare scofala a facut??? ca frica e mult mai mare si sansele :(:(:(:(... dar mai bine sa ma abtin de la comentarii... nu pot fi pozitiva deloc.. numai ganduri negre am...multumesc inca o data tuturor pentru mesajele voastre si ptr ganduri.. SA FACA DUMNEZEU CUM E MAI BINE PTR NOI! AMIN!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.09.2008, 00:31:14
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca
Ma simt foarte stingherita sa indraznesc a cere un gand bun si o ruga scurta din partea voastra in rascrucea in care ma aflu...
In momentul in care tocmai ma intrebam cata povara mi se va mai da ca sa o sa si pot duce, iata ca azi vine si vestea ca traznetul.. mama mea(VANDA-BRIGHETTE) s-a internat de urgenta in spital.. are probleme de multa vreme dar ca fiecare, de frica a amanat prea mult... doctorii au fost f directi si se pare ca s-a dus prea tarziu....eu ma aflu departe de tara, biserica ortodoxa nu am aici, maine dimineata mama va fi operata de urgenta.... inutil a mai descrie ce e in sufletul meu... exact acum cand ar trebui sa ma rog mai mult ca oricand, sunt blocata si socata... chiar si un simplu dar atat de pretios "Doamne ajuta!!! ar putea fi de urias ajutor din partea voastra in situatia mea limita.... va multumesc din suflet si imi iertati indrazneala.. stiu ca toti aveti grijile si problemele voastre...Marina
Dumnezeu si Sf Nectarie sa va ajute sa treceti cu bine peste toate aceste suferinte!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 19.09.2008, 01:19:50
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de achimovjan
Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca
Ma simt foarte stingherita sa indraznesc a cere un gand bun si o ruga scurta din partea voastra in rascrucea in care ma aflu...
In momentul in care tocmai ma intrebam cata povara mi se va mai da ca sa o sa si pot duce, iata ca azi vine si vestea ca traznetul.. mama mea(VANDA-BRIGHETTE) s-a internat de urgenta in spital.. are probleme de multa vreme dar ca fiecare, de frica a amanat prea mult... doctorii au fost f directi si se pare ca s-a dus prea tarziu....eu ma aflu departe de tara, biserica ortodoxa nu am aici, maine dimineata mama va fi operata de urgenta.... inutil a mai descrie ce e in sufletul meu... exact acum cand ar trebui sa ma rog mai mult ca oricand, sunt blocata si socata... chiar si un simplu dar atat de pretios "Doamne ajuta!!! ar putea fi de urias ajutor din partea voastra in situatia mea limita.... va multumesc din suflet si imi iertati indrazneala.. stiu ca toti aveti grijile si problemele voastre...Marina
Dumnezeu si Sf Nectarie sa va ajute sa treceti cu bine peste toate aceste suferinte!
Amin!

Draga Marina, sa nu uitam niciodata, ca ceea ce nu e cu putinta oamenilor, Ii e cu putinta lui Dumnezeu.


O, intru tot cantata Stapana, Nascatoare de Dumnezeu Fecioara, izvorul cel nedesertat al indurarilor, noianul cel necurmat al iubirii de oameni, adancul cel nemasurat al bunatatii, nadejdea si mantuirea tuturor crestinilor, la tine ridicam ochii sufletelor si ai trupurilor noastre, catre tine tindem mainile noastre cele slabe si din adancul inimii strigam tie: Cauta spre noi dintru inaltimea ta cea sfanta, vezi credinta si umilinta sufletului nostru, Asculta rugaciunea noastra care o facem catre tine din inima noastra cea impietrita si departeaza de la noi toate nevoile, toata rautatea si toata intristarea ce vine aspra noastra, intru aceasta vremelnica viata. Vindeca toate bolile si neputintele noastre cele sufletesti si trupesti, daruieste-ne sanatate si ne izbaveste de vesnica munca prin rugaciunile tale ca sa cantam neincetat: ALILUIA!


Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.09.2008, 09:24:33
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Citat:
În prealabil postat de achimovjan
Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca
Ma simt foarte stingherita sa indraznesc a cere un gand bun si o ruga scurta din partea voastra in rascrucea in care ma aflu...
In momentul in care tocmai ma intrebam cata povara mi se va mai da ca sa o sa si pot duce, iata ca azi vine si vestea ca traznetul.. mama mea(VANDA-BRIGHETTE) s-a internat de urgenta in spital.. are probleme de multa vreme dar ca fiecare, de frica a amanat prea mult... doctorii au fost f directi si se pare ca s-a dus prea tarziu....eu ma aflu departe de tara, biserica ortodoxa nu am aici, maine dimineata mama va fi operata de urgenta.... inutil a mai descrie ce e in sufletul meu... exact acum cand ar trebui sa ma rog mai mult ca oricand, sunt blocata si socata... chiar si un simplu dar atat de pretios "Doamne ajuta!!! ar putea fi de urias ajutor din partea voastra in situatia mea limita.... va multumesc din suflet si imi iertati indrazneala.. stiu ca toti aveti grijile si problemele voastre...Marina
Dumnezeu si Sf Nectarie sa va ajute sa treceti cu bine peste toate aceste suferinte!
Amin!

Draga Marina, sa nu uitam niciodata, ca ceea ce nu e cu putinta oamenilor, Ii e cu putinta lui Dumnezeu.


O, intru tot cantata Stapana, Nascatoare de Dumnezeu Fecioara, izvorul cel nedesertat al indurarilor, noianul cel necurmat al iubirii de oameni, adancul cel nemasurat al bunatatii, nadejdea si mantuirea tuturor crestinilor, la tine ridicam ochii sufletelor si ai trupurilor noastre, catre tine tindem mainile noastre cele slabe si din adancul inimii strigam tie: Cauta spre noi dintru inaltimea ta cea sfanta, vezi credinta si umilinta sufletului nostru, Asculta rugaciunea noastra care o facem catre tine din inima noastra cea impietrita si departeaza de la noi toate nevoile, toata rautatea si toata intristarea ce vine aspra noastra, intru aceasta vremelnica viata. Vindeca toate bolile si neputintele noastre cele sufletesti si trupesti, daruieste-ne sanatate si ne izbaveste de vesnica munca prin rugaciunile tale ca sa cantam neincetat: ALILUIA!

Asa este draga Anca.. Dumnezeu toate le poate!!!!Va multumesc inca o data din suflet tuturor... chiar acum a intrat in operatie... am aprins candela si incerc sa ma rog atat cat pot, cu putina mea credinta... am mai vorbit si cu alti prieteni credinciosi si vom face o rugaciune colectiva pe durata operatiei.... sa va fie rasplatite binefacerile, cu drag Marina
Reply With Quote
  #15  
Vechi 19.09.2008, 09:26:47
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Pana acum nu am obisnuit sa ma rog la sfantul Nectarie(despre care stiu foarte putine) dar auzindu-va pe voi cat de mult il cinstiti si cat de grabnic ajutator este, voi citi chiar acum,pentru prima oara acatistul sfantului. AMIN!!!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 19.09.2008, 10:00:09
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

Doamne ajuta marina! mama ta sa fie bine!...ma rog si eu pentru tine...O sa fie BINE..Doamne ajuta!:)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 19.09.2008, 10:00:43
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alynnna
Sfantul Nectarie sa stea de-a dreapta ( maine in sala de operatie) mamei tale Marina. Sa poarte mainile doctorului si sa reuseasca operatia. Am incredere in Sfantul. Va veni acasa sanatoasa Marina, nu te teme!
ALINA ASA SA TE AUDA DUMNEZEU CUM SPUI TU!!!!!!!!!!!SA INDRUME SFANTUL NECTARIE MANA DOCTORILOR SI SA IA DECIZII BUNE....AMIN
Reply With Quote
  #18  
Vechi 22.09.2008, 10:27:26
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Marina, ne rugam lui Dumnezeu sa fi iesit operatia bine.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.09.2008, 19:57:15
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Marina, ne rugam lui Dumnezeu sa fi iesit operatia bine.
Sa dea Bunul Dumnezeu , Anca! Sunt putin ingrijorat, totusi, caci nu am mai primit nimic de veste nici aici si nici pe privat. Sa speram ca totul e bine. DOAMNE AJUTA ! +
Reply With Quote
  #20  
Vechi 23.09.2008, 06:57:23
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

VA multumesc din nou ptr gandurile voastre...operatia s-a terminat cu bine(daca pot spune asa ceva avand in vedere diagnosticul:(:(:(:().. mama e insa tot la reanimare (de 5 zile) nu intruneste inca parametrii necesari ptr a o trimite in salon...cam asta e.. si inca o data vreau a va multumi ptr rugaciunile voastre:thumbsup:
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
iertare de indrazneala masha Stiri, actualitati, anunturi 7 13.09.2006 09:52:29