Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.04.2021, 12:17:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Le dai apa la moara la sectari... adica tot continut sectar si toxic.

Atata poti de fapt.
Domnul ortodox, Hristos-Cuvantul, nu a venit sa judece pe nimeni si nici sa dea cu toiagul ci sa caute oile cele pierdute si celor insetati sa dea apa vie.

Ce vrei defapt sa zici? Ca dau apa toxica la moara sectarilor? Cred ca ma confunzi cu tine care dai intruna venin la ortodocsi vrand sa ajunga pripiti si obedienti la justitiopatia celor rai, sefii lumii cu zburai-bondarii lor cu tot care vor sa multumesti idolilor si dumnezeilor straini si sa fi nemultumit de mielutul Iisus.

Nu cred ca gasesti la sectari astfel de texte:
Citat:
În prealabil postat de Moroco
”Sfintele Icoane pot fi folosite si ele pe post de idoli daca omul ca un naiv pripit folosindu-se de ele si comunicand cu sfintii si cu Dumnezeu incepe sa-si permita sa faca rele, desfranari, etc. si cu cat face mai multe se lauda si se increde tot mai pilos si mai nevinovat asa ca un sectant... cu duh blestemat mormormor-mortodox... ”mor daca cred”... Adevarului.”
Ziceam ca si iubirea poate deveni idol daca o folosesti gresit ca prostul: vrei cu ea sa iubesti banul sau pofta desfranarilor si trufia lumii, daca pentru ea judeci si te razbuni pripit si te faci unealta uneltirilor si implinirii blestemului-necredintei-griji lumii...
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.04.2021 at 12:21:18.
Reply With Quote