Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #371  
Vechi 26.05.2021, 14:38:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Nu numai ca pe film se vede foarte clar un cerc luminos inconjurat de orizont perfect drept si ca nu se vede niciun damb din centru ca sa crezi ca te afli pe o sfera dar la minutul 2,02 se vede si soarele ca e ca o veioza (semisferica cu fata cerc-disc)... iti dai seama dupa razele prinse pe film.

Coroborand ce vezi pe film cu ceea ce vezi la eclipsele de Soare si de Luna afirmi ceva de genul teoriei PacMan3D-nD.

Dumneata nu ai curajul sa afirmi nici macar ce vezi?

Ei bine eu am avut curajul sa emit o teorie credibila care sa rastoarne toate minciunile lumii globalailor si platistilor in timp ce dumneata nu ai curajul nici macar sa afirmi ce vezi insa ca beroul ai curajul sa ma terorizezi si sa faci tot felul de afirmatii despre mine! Penibil!

Hai spune ce vezi? Nu poti. Dar sa ma hulesti pe toate firele de discutie ai curaj! Ce fel de adevaruri sunt astea daca nu poti sa marturisesti nici macar ceea ce vezi? Minciuni cumva? Decat un pui... puiul baronului de Miunhauzen.

Ce vezi pe film?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.05.2021 at 14:46:41.
  #372  
Vechi 26.05.2021, 14:44:10
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

2 parale ce esti.

Ti-am dat poza cu ce ai vrut si arata clar o curbura.

Acum ce nu iti convine? Ca ti-ai luat o scatoalca de adevar si .. ai fost expus ca fiind lepricon mincinos???


Hai sa comentam despre poza intai pe care tu ai cerut-o - se vede foarte clar pe poza ca exista o curbura.

Cum mai stai cu minciunile si ce minciuni poti produce aici?

De ce in postul tau anterior nu ai comentat poza si "AI EVITAT" ai trecut in modul MINCIUNA IN CARE NU TE CONFRUNTI CU ADEVARUL CI DOAR... EVITI SI MINTII???

De fapt asa procedezi tu de fiecare data, eviti - adica minti. Evitarea este o minciuna

Nu ti-am dat din filmul tau? Acum nu iti convine secunda alegi alta secunda care... o sa fie la fel de proasta sau mai proasta??? Acum cauti un capat de informatie incompleta in film ca sa iti iasa tie la socoteala?


Deci poti sa cauti tot filmul ca tot mincinos o sa iesi. Nu o sa reusesti sa arati nici capat de lucru.

Hai comenteaza despre poza MUNCHAUSEN... te tragi singur de par mincinosule ca sa iti iasa la socoteala.
  #373  
Vechi 26.05.2021, 14:45:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Se pare ca sunt limitari la dimensiunea imaginii.

Mai jos atasata imaginea dar redimensionata.

Se vede clar ca exista O ZONA hasurata INTRE CELE 2 LINII care este o curbura.
Ai vazut o curbura din norul apropiat si din cei doi de la extremitati? Penibil. Ti-am zis sa te uiti la minutul 1,55-1,57. Se vede o linie albastra perfect dreapta laser. Ala e orizontul!!!

Daca asa vezi tu curbura inseamna ca esti decat un fraier. Aia ce ai prezentat tu nu e curbura. Se vede ca efectul aparent de curbura e produs de norul apropiat si de norii din extreme care si ei sunt apropiati. Penibil daca aia e curbura pamantului si tu crezi ca ai vazut-o. Dar la minutul 1,55-157 ce vezi? Nu poti accepta dreapta albastra perfecta care nu e facuta de nori!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #374  
Vechi 26.05.2021, 14:55:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
2 parale ce esti.

Ti-am dat poza cu ce ai vrut si arata clar o curbura.

Acum ce nu iti convine? Ca ti-ai luat o scatoalca de adevar si .. ai fost expus ca fiind lepricon mincinos???


Hai sa comentam despre poza intai pe care tu ai cerut-o - se vede foarte clar pe poza ca exista o curbura.

Cum mai stai cu minciunile si ce minciuni poti produce aici?

De ce in postul tau anterior nu ai comentat poza si "AI EVITAT" ai trecut in modul MINCIUNA IN CARE NU TE CONFRUNTI CU ADEVARUL CI DOAR... EVITI SI MINTII???

De fapt asa procedezi tu de fiecare data, eviti - adica minti. Evitarea este o minciuna

Nu ti-am dat din filmul tau? Acum nu iti convine secunda alegi alta secunda care... o sa fie la fel de proasta sau mai proasta??? Acum cauti un capat de informatie incompleta in film ca sa iti iasa tie la socoteala?


Deci poti sa cauti tot filmul ca tot mincinos o sa iesi. Nu o sa reusesti sa arati nici capat de lucru.

Hai comenteaza despre poza MUNCHAUSEN... te tragi singur de par mincinosule ca sa iti iasa la socoteala.
Nu am evitat ci dau replica la mesajul la care am ajuns. Ai gresit socoteala. Te-ai pripit ca de obicei crezand ca nu vreau sa ma uit la pozele tale si sa le comentez.

Ti-am explicat ca nu te poti lua dupa nori ci dupa linia albastra perfect dreapta de la minutul 1,55-1-57! Aia e dovada cea mai clara!

Vezi acolo o linie perfect dreapta, albastra?

Cum ar putea exista asa ceva daca atmosfera ar fi sferica mulandu-se dupa forma pamantului?

Nu se poate.

Recunosti deci ca ceea ce se vede e un cerc luminos plat inconjurat de orizont perfect drept si dedesubt nu se vede niciun damb-deal ca sa poti sustine ca vezi o sfera? Poti recunoaste evidenta?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #375  
Vechi 26.05.2021, 14:57:10
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ai vazut o curbura din norul apropiat si din cei doi de la extremitati? Penibil. Ti-am zis sa te uiti la minutul 1,55-1,57. Se vede o linie albastra perfect dreapta laser. Ala e orizontul!!!

Daca asa vezi tu curbura inseamna ca esti decat un fraier. Aia ce ai prezentat tu nu e curbura. Se vede ca efectul aparent de curbura e produs de norul apropiat si de norii din extreme care si ei sunt apropiati. Penibil daca aia e curbura pamantului si tu crezi ca ai vazut-o. Dar la minutul 1,55-157 ce vezi? Nu poti accepta dreapta albastra perfecta care nu e facuta de nori!
Papagal nerusinat se vede in poza minutul 1.55 in stanga JOS ti-am dat poza din youtube.

Nu am luat norul, poti sa desfaci la rezolutie maxima si ai sa obtii la fel.

Ce e cu nerusinarea aia am luat exact extremitatile de contact cu marginea nu am ce sa misc acolo.

Pune tu o poza nerusinatule ca tot comentezi dar eviti sa dai ceva calumea...


Din nou eviti si minti si nu te uiti pe ce iti da lumea. Esti imprastiat
  #376  
Vechi 26.05.2021, 15:04:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Papagal nerusinat se vede in poza minutul 1.55 in stanga JOS ti-am dat poza din youtube.

Nu am luat norul, poti sa desfaci la rezolutie maxima si ai sa obtii la fel.

Ce e cu nerusinarea aia am luat exact extremitatile de contact cu marginea nu am ce sa misc acolo.

Pune tu o poza nerusinatule ca tot comentezi dar eviti sa dai ceva calumea...


Din nou eviti si minti si nu te uiti pe ce iti da lumea. Esti imprastiat
Ma tu trebuia sa te uiti intre 1,55-1,57 ca sa vezi linia albastra a orizontului. Tu ca vicleanul ai pozat minutul 1,55 cand imaginea e oblica si ai acoperit dunga albastra cu liniile tale rosii si ai vazut o curbura din norii apropiati si departati. PENIBIL!

Priveste filmul si linia albastra. Daca ai acoperit-o perfect inseamna ca e o drepta! Deci asta rezulta din poza ta!

Ai acoperit linia albastra cu linia rosie incat linia albastyra nu se mai vede, deci linia albastra e perfect dreapta!!! Ala e orizontul!

Accepti ca linia rosie pe care ai tras-o peste linia albastra a orizontului e dreapta?

Daca accepti ok. Daca nu inseamna ca esti penibil sa sustii ca vezi curbura formata din norii mai apropiati si departati respectivi.

Priveste linia albastra de la minutul 1,55-1,56-1,57 peste care ai tras linia rosie oblica si sub ea una paralela.

Hai nu mai fi viclean ci recunoaste ca linia ta drepta a acoperit orizontul o linie albastra si ai pus poza.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #377  
Vechi 26.05.2021, 15:08:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Pai pune si tu 3 poze atunci daca nu iti convine ce am facut eu.

Si nu inteleg problema ta cand eu am luat de la 1.55. Adica daca eu am luat de la 1.55 cum "recomandai tu' ce nu iti mai convine? Ca ai dat prost segmentul video??? Hai hotaraste-te pe ce segment vrei sa ti-o trag ca ti-o trag pe orice segment aduci...



Si subliniaza tu pe fiecare ce vrei sa arati daca nu iti convine ce am aratat eu. Trageti liniiile in mod mincinos cum vrei, dar pune si tu ceva, ca doar vorbesti.

Hai ca tu esti cu teoria ta.

Si arata-ne cum se rupe pamantul la linia respectiva (), cand pamantul CADE PESTE MARGINE (ce flatulenta logica propui si tu...).


Hai sa te vedem ca eu am pus o poza, arata-ne si noua poze cu "dovezile tale", cu vazutele tale nevazute.

Hai arata-ne niste flatulente din astea ilogice.

Vezi ca iti cade pamantul peste margine.

Hai selecteaza si tu o poza cand se vede clar pamantul la margine si explica-ne cum curge pamantul peste margine...


Si am si eu o intrebare - IMPORTANTA - INTREBARE DE 10 PUNCTE.

CE SE VEDE PE FILM ESTE CURBURA DIN ROMANIA - INTREBARE - PAMANTUL SE RUPE IN ROMANIA SI CURBURA PAMANTULUI ESTE IN ROMANIA???

Adica poti sa vezi si sa identifici orasul la care se vede "curbura" (DREAPTA TA) - asta inseamna ca in Buzau sau unde baiatul ala a facut filmul este ... CAPATUL PAMANTULUI????


ASTA ZICI TU, CA LINIA IN CARE SE VEDE BUZAUL ESTE CAPATUL PAMANTULUI? DECI DUPA BUZAU NU MAI ESTE NIMIC????

Mai da filme ca ti le inteleg eu ca tu nu poti

Last edited by gpalama; 26.05.2021 at 15:19:57.
  #378  
Vechi 26.05.2021, 15:23:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Deci tu esti constient ca in poza se vede pamantul Romaniei si ca tu sustii ca linia de terminare a pamantului este... in Romania ????

Deci tu esti constient ca tot ce se vede in poza este pe o raza destul de limitata, este vizibil fiecare petec de pamant si putem masura clar in functie de rezolutie ce se vede? Adica se vad 5-10-15 km in poza aia cel mult. Adica se vede pamantul Romaniei... poti sa identifici in mod foarte precis cu o harta topografica a Romaniei ce se vede.

Acum, spune-mi si tu mie ce bucata de pamant se vede, o incercuim si pe harta Romaniei.

Care este rezolutia in kilometri in poza? Cati km cuprinzi in poza? Mai, tu cand incepi o discutie, esti in stare sa o duci logic? Ca esti de nota 2.

Vai de tine ca ai doar o gura mare si nimic bun simt in tine.


Asta este cea mai mare flatulenta logica produsa de tine pe forum.


Pe langa toate "teoriile" tale asta e de departe "best of" Moroco. Prostia lunii sau a anului? Sau poate a intregii activitati?


Moroco: Pamantul se termina si se rupe in Romania, langa Buzau, unde a cazut treaba asta...


Cred ca in punctul asta meriti un premiu pentru intreaga activitate de ... activitate teoretica. Esti un teoretician desavarsit care a reusit sa aduca sfarsitul pamantului in Romania.


Hai ca acum trebuie sa iti sustii prostia pana la capat... incepe sa torni, sa negi si sa eviti.

Ar trebui sa incep niste predictii care o sa fie strategia ta de evitare in urmatorul mesaj. Acum iti zic ca o sa vorbesti despre altceva ca sa nu fii pe subiect.


Deci curbura pamantului, adica pamantul efectiv in curbura este cu totul altceva decat atmosfera.

Si am marcat foarte precis curbura pamantului folosind capatele. Si am tras 2 lunii una pentru a vedea capetele caer se aduna si o linie pentru a marca extremitatea sa vezi si tu ca e curb, sa vezi ca este "bombat iesti in afara". asta e scopul sa vezi curbura si ca este bombat

Last edited by gpalama; 26.05.2021 at 15:48:56.
  #379  
Vechi 26.05.2021, 16:10:40
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pai pune si tu 3 poze atunci daca nu iti convine ce am facut eu.

Si subliniaza pe fiecare ce vrei.

Hai ca tu esti cu teoria ta.

Si arata-ne cum se rupe pamantul la linia respectiva (), cand pamantul CADE PESTE MARGINE (ce flatulenta logica propui si tu...).


Hai sa te vedem ca eu am pus o poza, arata-ne si noua poze cu "dovezile tale", cu vazutele tale nevazute.

Hai arata-ne niste flatulente din astea ilogice.

Vezi ca iti cade pamantul peste margine.

Hai selecteaza si tu o poza cand se vede clar pamantul la margine si explica-ne cum curge pamantul peste margine...
Vezi poza ta?

Realizezi ca ai tras o dunga rosie peste linia albastra?

Uite linia albastra a orizontului.orizont.jpg
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #380  
Vechi 26.05.2021, 16:20:39
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nunu, minti.

Ti-ai tras o linie dupa capul tau.

Ai tras o linie pe unde ai vrut tu.

Linia aia nu are legatura cu nimic. Nu are legatura cu realitatea. Este o inchipuire de a ta. Cum ai ales capetele? Le-ai "produs tu"?

Linia aia nu e trasa corect, nu e lipita de pamant nu poti vedea pamantul ai gasit o chestie confuza si ai produs o linie la intamplare...


Ia uneste si tu punctele de interesectie intre pamant si marginea pozei.
Ca alea sunt "pama nt".


Adica uneste si tu "capatele pamantului" si apoi arata-mi ca nu este nimic peste ele.


Adica tu est in modul minciuna absoluta si "frabrici' dovezi din pix...

Trage si tu 3 linii:

1. Prima linie care sa fie tangenta la curbura - si ai sa vezi ca exista "curbura".

2. A doua linie trageti-o cum vrei.

3. A 3-a linie trage-o intre capetele pamantului.


PAI TI-AI ALES CUM AI VRUT IMAGINEA SA FIE TOTUL ACOPERIT DE NORI SA NU SE POATA TRAGE LINIE. Halal mod de lucru din partea ta... ti-ai ales o poza confuza, pe care ai produs o linie dupa inchipuirea ta.

Ia alege o poza clara si lucreaza pe o poza clara, ca acolo nu prea ai cum sa lucrezi. Sunt cateva poze clare, din alea de ce nu alegi??? Nu poti "produce dovezi" acolo ?

Si cu asta cu pamantul cum este, nu poti raspunde? Se rupe in Romania ?

Last edited by gpalama; 26.05.2021 at 16:25:23.
Subiect închis