Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.06.2021, 16:25:04
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 162
Implicit Cutremur devastator în România?Am visat dat și am multe deja-vu.

Am visat în luna februarie că a fost cutremur devastator în România și de atunci mă tot gândesc să nu se adeverească și daca este un vis premonitor? Se întâmplă seara pe la apus și odată cu cutremurul parca simțeam că începe sfârșitul lumii că era lung seismul, plus că a fost un vis semi-lucid.
Oare e posibil sa fie un vis premonitor? Eu am des senzații de deja-vu apropo, simt senzația că s-a mai întâmplat în vis acel lucru când apar deja-vu-urile.Iar când eram mai mic și a fost în cutremur mare in nu știu ce țară și îl arată la televizor i- zis așa la întâmplare tatălui sa vezi că o să fie și la noi și mi-e frica dar așa ca simpla presupunere și noaptea pe la 12 a chiar a fost un cutremur de vreo 6 grade in Romania,asta se întampla prin 2002-2004 nu mai țin minte exact.,atunci toată noaptea nu am mai dormit de frica și a fost primul cutremur simțit de mine și stăteam cu frica.
Ce înseamnă asta?
Știu că oricând poate sa fie un cutremur mare in Romania iar visul de anul acesta din februarie mi-e frica sa nu se adeverească ca atunci când eram mic și am zis așa o presupunere copilareasca că va fi și la noi și asa fost chiar în ziua aceea la 12-1noaptea. ,mi-e dor că că visul asta sa nu fie premonitor și să chiar urmeze un cutremur devastator în România curând..dat fiind faptul că eu am și multe senzații de deja-vu și nu știu de ce.Dar nu trece luna fara sa am un deja-vu cel puțin până acum.
Ce părere aveți?
Sunt șanse să se adeverească visul și să se producă un cutremur puternic în Romania?Doamne ferește!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare