Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 28.09.2010, 15:32:48
0rtodoxia 0rtodoxia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.09.2010
Mesaje: 97
Implicit

de exemplu: daca bagi un om mandru in Rai va zice "da ce e cu asta inaintea mea? si asta langa mine? se va chinui saracul caci are iadul in inima lui.. iar invers, daca bagi un om smerit in iad va zice" asta ,merit!" sau "pentru pacatele mele sunt eu aici" ca talharul cel bun si va avea pace si in iad caci va avea Raiul in launtru.. de asta trebuie sa acceptam ca suntem despartiti de Dumnezeu si sa induram asta, fara ura de sine, ocararea de sine nu este ura de sine! sunt foarte gresit intelese! Nu uitati ca acuzatorul este diavolul..trebuie sa ne iertam pe noi insine, cel care nu se iarta are orgoliu, adica nu se smereste sa rabde ce este.. are o PARERE inalta in interior despre sine si vazandu-se jos are neliniste si se uraste.. greu, greu am invaat asta.. de fapt m-a invatat Maica Siluana pe care o recomand tuturor.. ascultatii conferintele cititi-o e singura care le stie si le spune pana la capat pe TOATE asa cum trebuie! mai sunt multe paradoxuri fara de care ne rugam eretic dar nu le mai pomenesc eu aici ca iar voi fi acuzat de slava desarta..pe care marturisesc ca o am din plin ca sa nu mai fie discutii ..
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cascatul in timpul rugaciunii derbyc Generalitati 27 30.05.2022 12:06:29
Goneste gandurile costel Generalitati 76 17.07.2013 22:18:26
Mintea in timpul rugaciunii georgeval Rugaciuni 27 05.01.2013 21:56:19
lupta cu gandurile consuela Generalitati 81 28.09.2009 16:42:13
Razboiul nevazut cu gandurile Florin-Ionut Pocainta 17 23.05.2009 16:07:39