Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 16.02.2014, 23:20:43
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Am citit articolul. Părintele se referă la dragostea trupească și nu îl contrazice pe Sf Apostol Petru care se referă la iubirea mai presus de fire. E suficient să observi poza atașată articolului. Oricum, din punctul meu de vedere, mi se pare un articol slab.
As fi preferat o interventie din partea autorului articolului, Arhim. Siluan Visan. Cu siguranta are mai multe de spus. Si, Nu! nu mi se pare un articol slab, dar cu hibe.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 19.04.2014, 18:56:59
crainou crainou is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit "In numele lui Hristos, frate"

Citat:
În prealabil postat de Jennyy Vezi mesajul
Din pacate nu am ajuns. E pentru prima data cand nu merg la mormant in perioada aceasta. Am ramas cu tristete in suflet dar..mila Maicii Domnului.
Pe data de 13 am facut parastas de 6 luni pentru cumnatul meu. Cumva..l-am simtit si pe parintele aproape.
Nadajduiesc sa ajung cat de curand. Poate cu ocazia aceasta ne vom cunoaste. Cine stie?
Bucurie!
Paste fericit si multa sanatate. Cu rugaciunile parintilor Teofan si Gherontie sa mergem inainte plini de nadejde. Hristos a inviat.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 21.04.2014, 19:19:47
Jennyy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cu adevarat a Inviat Domnul!
Bucurii duhovnicesti iti doresc.
Iti multumesc ca ti-ai amintit de mine si mi-ai adus putina bucurie din gradina/cimitirul Cetatuii.......
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare