Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #301  
Vechi 24.03.2021, 14:22:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu esti un pachet complet un caz patologic cu manifestari multiple. Una din ele teoriile conspirationiste, iar alta manifestare e aia cu trompetele.

Cam toate posturile si threadurile.tale intra intr-o cazuistica patogenica de teorii fabulatii incoerenta logica mistica bolnavicioasa.

Pana acum ti-ai cam scris hartiile medicale pe forum...
Dragul meu, imi faci mie tot felul de analize in timp ce nu-ti dai seama pe ce fir de discutie ne aflam? Nu e despre mine subiectul.

Nu poti crede ca aici vorbim despre altceva dar continui la nesfarsit cu intrebari si afirmatii despre mine.

Daca asta vrei atunci iti fac fir de discutie separat!
Si stam acolo despre mine cat vrei.
Poti acolo sa-mi bagi mintile (sfintilor) in cap cat vrei! Nu ma supar!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #302  
Vechi 24.03.2021, 14:24:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Vestea buna ca doi nebuni posteaza in veseli pe un forum ortodox ca sa vesteasca... prostia lor. Sa isi anunte global ca sunt prosti.

Vezi tu Moroco,o sa treaca timpul si o sa iti dai seama si ca esti prost dar si ca ai fost prost.

Si ce o sa faci cand "teoria" pamantului plat este invalidata si o sa vezi ca ... "Ai fost prost"? Dar asa cu spume de te-ai dat in stamba pe un forum?

Si ce vestiti voi oamenilor? Ca pamantul e ca in benzile de desene animate ale sectrilor?
Ca-s prost rau mi-am dat seama. Insa alta prostie am si nu aia pe care o tot afirmi dumneata.
Daca Cred in cele 7 Trambite Apocaliptice romanesti sigur nu-s prost!

Vad ca nu te poti abtine, atunci iti fac un thread ca sa nu mai intoxici tot forumul cu analizele tale.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #303  
Vechi 24.03.2021, 14:24:24
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Dupa 10 ani de zile tu esti de pus in dixtionar xu poza la cazuri irecuperabile nicidecum de discutat.

Iar poluarile astea pe forum de tipul "pamantul e al sectarilor si are nenumarate forme pkate" nunpot fi acceptate.

Inteleg ca eviti orice dialog pt.ca nu poti raspunde.
  #304  
Vechi 24.03.2021, 14:25:49
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Fa-ti un thread si analizeaza-te. Poate afli ceva despre tine. Poate iti culegi mintile pe acolo.

Ca de 10 ani suntem atatia care iti spunem sa ti le aduni.
  #305  
Vechi 24.03.2021, 14:38:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Fa-ti un thread si analizeaza-te. Poate afli ceva despre tine. Poate iti culegi mintile pe acolo.

Ca de 10 ani suntem atatia care iti spunem sa ti le aduni.
Am facut, pune intrebari si fa acolo afirmatii despre mine cat vrei, poate te linistesti. Te rog.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #306  
Vechi 24.03.2021, 14:40:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefan-Florin
deci pana la urma, ce forma are pamantul asta plat?
Bine ca e cineva care respecta firul de discutie! Multumesc (de intrebare) domnule Florin si la multi ani ca maine poimaine vin Floriile!

Daca ne rezumam doar la ce vedem cu pasul pe tzarm putem trage concluzia ca ne aflam in pamantul eurasiei inconjurat de ape plate. Daca mergem pe ape ajungem la alte pamanturi inconjurate de ape plate, la americi, la africa, la australia, la antarctida, la tot felul de insule si de iceberguri inconjurate de ape plate. Daca mergem cu submarinul pe sub apele plate dam de fundul marii si oceanelor sau ajungem in gropi foarte adanci (groapa antimarianelor) la care le putem masura fundul daca avem suficient cablu.

La cunoasterea asta cum am putea oare sa-i facem o forma?

Stim noi oare ce se afla sub pamantul de care dam? Facem explorari si dam de zacaminte, de pacura, de gaze, de lava vulcanica, de tot felul de minereuri si de cavitati. Foram pana unde ne duce sonda. N-avem sonda atat de lunga ca sa dam de partea cealalta!

Putem doar sa iscodim creatia, sa furam de la tainele lui Dumnezeu si sa ne facem ipoteze, teorii, sau am putea crede ceea ce marturisesc trimisii si proorocii Domnului.

In teoria mea am scris ca in mod normal, dac foram mult ar trebui sa trecem de intaritura pamantului si sa iesim undeva, sa ne trezim cu susul in jos fata de aici dar sa nu ne dam seama de asta si sa fie ceva cum e aici la noi. Unde se afla unde ajungem sapand? Pai deasupra de tot, adica sub apele de deasupra cerurilor, care cad in sus adica spre intaritura pamantului care defapt e sub noi. Asa cred in teoria PacMan3D-nD. Nu-i exclus sa ma insel, dar pana la proba contrarie iata afirm ca lumea minte si ca teoria mea este mai corecta ca toate teoriile lor. Sper sa nu se supere Dumnezeu si sa ma ierte daca am iscodit tainele creatiei, am furat focul-stiintei din cer ca prometeu si le-am marturisit oamenilor de m-au legat zeii de stamnca pentru ca sa ma mance zmeii de ficat, de ochi, de inima, de creier si de organe. Toti eretii ma ciupesc si rau ma chinuiesc! Ei cred ca-i pacalesc, ca-i mint!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #307  
Vechi 24.03.2021, 14:42:38
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bine ca te tii de virgule si nu de adevar.

Ti-ai gasit argumentul infailibil: threadul. Care sa te apere de tot ce pui toxic.

Pacat ca nu cunosti adevarul.

In rest ignoranta totala din partea ta.
  #308  
Vechi 24.03.2021, 14:56:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bine ca te tii de virgule si nu de adevar.

Ti-ai gasit argumentul infailibil: threadul. Care sa te apere de tot ce pui toxic.

Pacat ca nu cunosti adevarul.

In rest ignoranta totala din partea ta.
Raspund acolo despre mine, iar aici raspund pe subiect!

Teoria PacMan3D-nD e cat mai aproape de adevar atat cat am reusit sa aflu si sa cunosc. Cred ca cam asa cumva e realitatea despre creatie.

Teoria mea e toxica si teoriile oamenilor de stiinta ai lumii nu sunt toxice? De ce? Nu mint. Asa cred ca e cum afirm eu. N-am voie sa spun ce cred ca e toxic? Ei au voie si eu nu?

Stiai ca cenzura si sclavia e interzisa in Romania?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #309  
Vechi 26.03.2021, 11:22:13
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Teoria PacMan3D-nD e cat mai aproape de adevar atat cat am reusit sa aflu si sa cunosc. Cred ca cam asa cumva e realitatea despre creatie.

Stiai ca cenzura si sclavia e interzisa in Romania?
Știam și respect.

Până la urmă din ce zici/postezi am înțeles că, sintetizez, suntem un fel de ”grăniceri” (locuitori la granița dintre cer-apă-pământ-interiorul omenesc) aflați pe o insulă de pământ înconjurată de ape plate ce are deasupra cerul-aer. Atâta vedem cu ochii trupești iar restul zici că ține de tainele lui Dumnezeu pe care zici că nu e bine să le iscodim ci că ar trebui să căutăm și să întrebăm la Dumnezeu?

Cum ni se deschid ochii duhovnicești? Urmând credinței?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 26.03.2021 at 11:32:54.
  #310  
Vechi 26.03.2021, 13:00:40
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Bine ca e cineva care respecta firul de discutie! Multumesc (de intrebare) domnule Florin si la multi ani ca maine poimaine vin Floriile!

Daca ne rezumam doar la ce vedem cu pasul pe tzarm putem trage concluzia ca ne aflam in pamantul eurasiei inconjurat de ape plate. Daca mergem pe ape ajungem la alte pamanturi inconjurate de ape plate, la americi, la africa, la australia, la antarctida, la tot felul de insule si de iceberguri inconjurate de ape plate. Daca mergem cu submarinul pe sub apele plate dam de fundul marii si oceanelor sau ajungem in gropi foarte adanci (groapa antimarianelor) la care le putem masura fundul daca avem suficient cablu.

La cunoasterea asta cum am putea oare sa-i facem o forma?

Stim noi oare ce se afla sub pamantul de care dam? Facem explorari si dam de zacaminte, de pacura, de gaze, de lava vulcanica, de tot felul de minereuri si de cavitati. Foram pana unde ne duce sonda. N-avem sonda atat de lunga ca sa dam de partea cealalta!

Putem doar sa iscodim creatia, sa furam de la tainele lui Dumnezeu si sa ne facem ipoteze, teorii, sau am putea crede ceea ce marturisesc trimisii si proorocii Domnului.

In teoria mea am scris ca in mod normal, dac foram mult ar trebui sa trecem de intaritura pamantului si sa iesim undeva, sa ne trezim cu susul in jos fata de aici dar sa nu ne dam seama de asta si sa fie ceva cum e aici la noi. Unde se afla unde ajungem sapand? Pai deasupra de tot, adica sub apele de deasupra cerurilor, care cad in sus adica spre intaritura pamantului care defapt e sub noi. Asa cred in teoria PacMan3D-nD. Nu-i exclus sa ma insel, dar pana la proba contrarie iata afirm ca lumea minte si ca teoria mea este mai corecta ca toate teoriile lor. Sper sa nu se supere Dumnezeu si sa ma ierte daca am iscodit tainele creatiei, am furat focul-stiintei din cer ca prometeu si le-am marturisit oamenilor de m-au legat zeii de stamnca pentru ca sa ma mance zmeii de ficat, de ochi, de inima, de creier si de organe. Toti eretii ma ciupesc si rau ma chinuiesc! Ei cred ca-i pacalesc, ca-i mint!
deci tu sustii ca pamantul nu are forma, dar e plat!? Totusi, daca stai pe malul marii si privesti in zare, mai intai apare varsul catargului la un vapor, apoi usor, usor prinde contur restul catargului si apoi partea de jos a vaporului. Asta demonstreaza ca pamantul are o forma sferica. Mai este si citatul din Isaia, 40:22 – “El stă în scaun deasupra cercului pământului…“
ps: multumesc pentru urare, desi mai e mult pana la Florii!
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare