Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 19.02.2008, 17:09:37
nicoletajuravle's Avatar
nicoletajuravle nicoletajuravle is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Locație: prin vest
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Nici nu se pune problema sa-i lipsim de dragostea pentru aproapele, asa cum ne-a poruncit Domnul. Ma gandesc numai ca, asa cum icoana are un efect benefic asupra tuturor, la fel si imaginea acelui satanist are un efect negativ asupra noastra, ca ne dam sa ca nu ne dam seama (el insusi afirma ca a pus-o ca sa ne arda). Ar trebui macar limitat accesul acestora la topicuri legate de satanism, altfel impanzeste tot forumul. Sau macar sa indeparteze imaginea cu pricina. Fiind totusi un forum crestin-ortodox, nici un satanist nu ar trebui sa fie membru deplin, caci intoxica locul.
sunt in totalitate de acord
  #32  
Vechi 19.02.2008, 21:02:22
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Stiti voi care este partea cea mai interesanta a forumului ? Cea nevazuta , cea de pe privat !
Ooo, da...:p:p:p
Acolo isi arunca monahii sutana...
ce mai ai si cu monahii ,ce motive ai sa ii urasti.TE DERANJEAZA ADEVARUL!?!
  #33  
Vechi 19.02.2008, 21:05:20
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Pai daaaaaa, ca pe privat e locul in care membrii isi spun in fata ce au de zis, lasand la o parte "smerenia" de pe public,ca doar nu vede nimeni ce se trimite catre destinatar, asta fiind un adevar foarte interesant, totodata ceva atractiv si placut, pentru ca multi se folosesc de domeniu privat al acestui forum pentru a se descarca pe cineva in duh de repros si sau chiar de jignire in unele cazuri, ori pentru a ura binete, ori sfaturi ziditoare sau de sprijin. Sunt convins ca domeniu privat al acestui forum arata adevarata fata a membrilor. Impresia facuta despre o persoana citind-ui mesajele postate este inselatoare de cele mai multe ori, eu asa cred :dozingoff:
CINE IUBESTE ADEVARUL NU SE FERESTE SA-L SPUNA IN PUBLIC.eU CONSIDER CA PE PRIVAT SE POT CERE SFATURI MAI INTIME DE CATRE CINEVA ,CARAIUA I SE PARE MAI DE INCREDERE UN ANUMIT PERSONAJ DIN CELE DE PE FORUM.
  #34  
Vechi 20.02.2008, 12:33:35
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
Ooo, da...:p:p:p
Acolo isi arunca monahii sutana...
ce mai ai si cu monahii ,ce motive ai sa ii urasti.TE DERANJEAZA ADEVARUL!?![/quote]

Cieste ce a scris psolivian, monah si episcop (in propria structura), apoi mai vorbim. Am postat mai sus ce mi-a scris el in "private".
Si asta este doar o parte. Crede-ma se poate si mai rau!
  #35  
Vechi 20.02.2008, 16:14:50
alynnna alynnna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2007
Mesaje: 385
Implicit

Macar de am ramane cu injuriile doar pe acest topic si in rest am discuta civilizat!:|
Omuletule, si eu ma gandesc foarte des la problema ridicata de tine. Probabil ma voi retrage in curand pentru ca acest forum de mult a incetat a mai fi o oaza de liniste:( Pacat ca unii care iti ungeau inima cu postarile lor s-au retras. Citesc foarte mult din urma si mi se incalzeste inima la cuvintele unor fosti forumisti. PACAT!!
  #36  
Vechi 20.02.2008, 16:42:01
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Mirean, psolivian a fost banat. Nu trebuie sa ne mai pierdem vremea cu asta.
  #37  
Vechi 20.02.2008, 17:29:03
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alynnna
Macar de am ramane cu injuriile doar pe acest topic si in rest am discuta civilizat!:|
Omuletule, si eu ma gandesc foarte des la problema ridicata de tine. Probabil ma voi retrage in curand pentru ca acest forum de mult a incetat a mai fi o oaza de liniste:( Pacat ca unii care iti ungeau inima cu postarile lor s-au retras. Citesc foarte mult din urma si mi se incalzeste inima la cuvintele unor fosti forumisti. PACAT!!
Da, Alina, asa e; s-au retras multi care ne ungeau la suflet, dar daca ne retragem cu totii, cui lasam forumul crestin-ortodox, lupilor?
Eu sunt de mai bine de un an pe forum si am trait doar foarte putine zile de liniste. Dar oare putem sa ne asteptam la liniste in aceste vremuri, in care se da o lupta pentru fiecare si pe toate planurile?!?
  #38  
Vechi 20.02.2008, 18:55:40
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Ce repede trece timpul Anca ! Mai ieri ma "mustruluiai" in sensul cel mai bun si ma atentionai sa fiu cu bagare de seama in cele ale credintei. Mi-au fost tare de folos sfaturile tale si iti multumesc pentru asta.
  #39  
Vechi 20.02.2008, 19:27:00
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

Citat:
În prealabil postat de admin
olivian, devenit psolivian a fost banat
lol am pierdut numaratoarea. cate ban-uri i-ati dat? : ))
  #40  
Vechi 20.02.2008, 20:02:48
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Dicutie cu "psolivian".
I-am reprosat ca in loc sa meaga la Liturghie sata pe forum, desi pretinde ca este episcop. Dupa ce, initial, a spus ca am vorbit cu ucenicul a zis ca intre 10 si 13 a fost, cu ucenicul la slujba. Replica mea a fost ca Utrenia si Liturhãghia arhiereasca nu se pot termina in 3 ore asa ca e ceva dubios.
Raspuns al lui "psolivian": "AUZI, NEURONUL ACELA AL TAU FUNCTIONEAZA? NU CRED!
PAI EU AM FOST DE LA 10 PANA LA 13. CAT CREZI CA TINE O JUMATATE DE ZI? 12 ORE? SI DACA VREI SA STII CEVA, LA NOI SE PUNE TOT CE SCRIE LA TIPIC. DAR TU VREI SA MA SCOTI DIN SARITE SA TE PUN LA PROSCOMIDIAR. DACA ASTA VREI, PUNE-MI RABDARILE LA INCERCARE!

Am raspuns: "Puiule, daca ai face totul dupa tipic nu ai termina Liturghia arhiereasca, care este precedata de Utrenie, in 3 ore!
Ma ameninti ca ma pui la Proscomidiar? Nu ti-e rusine? Calugar esti tu? Caricatura de episcop!
Ai impresia ca daca umbli cu sutana si ai cumparat obiectele distinctive pentru un ierarh esti ceea ce pretinzi? Esti un impostor!

Baiete, daca ai fi ceea ce pretinzi ca est te-ai ruga pentru un "ratacit" ca mine, nu m-ai ameninta. Dar esti "fals"!
Nu uita: "Haina nu face omul", cun nici "Barba nu face inteleptul!"
ma bucur ca nu ma bagati in seama cand va spun cine-i x si cine-i y.
nu-mi place sa vorbesc asa aiurea daca nu sunt sigura.. dar cand dau 2 mesaje pt a sustine aceeasi idee inseamna ca stiu eu ceva..

acest "psolivian", olivian, pravoslavia, hristofor, atanasie, nicusor (nici nu le mai stiu pe toate) e un intrus in diferite confesiuni, la modul serios vorbesc. a incercat sa se integreze in mai multe Biserici, dar prostia il tradeaza; si nu spun asta ca sa-l jignesc.. cred ca stiti la ce ma refer.
acest Nicu (asa il cheama) a incercat sa fie imbracat in haina monahala, dar nu i-a mers... iar episcop nici atat nu e, stati linistiti.
face parte dintr-o organizatie deosebit de dubioasa... si din cate am observat, principalul scop al lor este de a baga raca.

nu dati atentie daca mai primiti mesaje de la acest individ.
uitati unul din nenumaratele msj private pe care le-am primit de la el... sa va amuzati putin:

" Auzi, iarta-ma ca incepe postul! Iarta-ma ca alt fel te plesnesc de nu te vezi! Eee, sa te puna urechiatul sa nu ma ierti, ca vezi tu ce patesti. Nevoie mare...
Tu sa ma ierti, ca si tu gresesti! Eu nu te iert, pentru ca eu sunt smerit, si nu pacatuiesc!"

comentariile sunt de prisos..
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Forumul nostru II (sau de ce se judeca ortodocsii unii pe altii) sophia Biserica Ortodoxa si Massmedia 362 28.04.2010 16:47:40
Forumul nostru - forum de educatie crestina??? geo.nektarios Generalitati 89 30.12.2009 13:00:19
pe forumul edu.ro(profesorilor) urzicuta Generalitati 0 29.02.2008 20:16:07