Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 16.03.2008, 16:42:42
nicoletajuravle's Avatar
nicoletajuravle nicoletajuravle is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Locație: prin vest
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Stau si ma intreb oare cum se simte o femeie dupa avort, stiind ca a ucis un suflet nevinovat, care probabil putea aduce un beneficiu omenirii prin viata lui? Oare ce durere se ascunde in sufletul si inima unei femei dupa avort? Oare simte mustrarea de constiinta si acel gol sufletesc? Ori sunt si femei insensibile? :dozingoff:
dar un barbat de ce nu se gandeste inainte sa pacatuiasca cu o femeie , ca aceasta ar putea ramane insarcinata? amandoi au aceeasi vina
daca un barbat si-ar exprima dorinta de a avea copii eu cred ca o femeile nu ar mai face atatea avorturi
de multe ori barbatul este cel care plateste avortul
Reply With Quote
  #172  
Vechi 16.03.2008, 18:08:47
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_m
Veilur,

Din cate stiu, Oni91 zicea ca are 16 sau 17 ani.
Cu intrebarea ta despre Oni91, m-ai facut si pe mine curios sa-ti aflu varsta.
Doar daca nu cumva este vreun secret strasnic pazit...
Nu este nici un secret: 20.
Citat:
În prealabil postat de nicoletajuravle
dar un barbat de ce nu se gandeste inainte sa pacatuiasca cu o femeie , ca aceasta ar putea ramane insarcinata? amandoi au aceeasi vina
daca un barbat si-ar exprima dorinta de a avea copii eu cred ca o femeile nu ar mai face atatea avorturi
de multe ori barbatul este cel care plateste avortul
Fetele tinere avorteaza pentru ca nu au sprijin din partea partenerului cu care s-au simtit bine.
Ori eu nu inteleg insa ceva: daca tot vor sa se simta bine pe gratis, fara responsabilitati, de ce nu se protejeaza macar?? Eu am auzit de la diversi colegi in liceu cum ca lor le place sa faca sex neprotejat, ca e mai placut asa. Dar si cand ramane fata insarcinata, gata avortul, ca doar ei nu pot sa creasca un copil, dar placerea vor sa o simta mereu mereu mereu, si tot asa ???
Reply With Quote
  #173  
Vechi 16.03.2008, 18:14:11
kvlr kvlr is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.09.2007
Mesaje: 78
Implicit

barbatii care imping femeile sa avorteze sau nu le opresc din incercarea lor de a face acest lucru sunt la fel de vinovati... de cele mai mult ori ei sunt cei care le trimit pe femei spre asemenea crime oribile... Dumnezeu sa ne lumineze!
Reply With Quote
  #174  
Vechi 16.03.2008, 20:55:00
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

[color=green] si fata si baiatul sunt in egala masura responsabili, amandoi au vrut placere, amandoi trebuie sa suporte consecintele[/color]
Reply With Quote
  #175  
Vechi 17.03.2008, 20:20:43
nicoletajuravle's Avatar
nicoletajuravle nicoletajuravle is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Locație: prin vest
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Citat:
În prealabil postat de razvan_m
Veilur,

Din cate stiu, Oni91 zicea ca are 16 sau 17 ani.
Cu intrebarea ta despre Oni91, m-ai facut si pe mine curios sa-ti aflu varsta.
Doar daca nu cumva este vreun secret strasnic pazit...
Nu este nici un secret: 20.
Citat:
În prealabil postat de nicoletajuravle
dar un barbat de ce nu se gandeste inainte sa pacatuiasca cu o femeie , ca aceasta ar putea ramane insarcinata? amandoi au aceeasi vina
daca un barbat si-ar exprima dorinta de a avea copii eu cred ca o femeile nu ar mai face atatea avorturi
de multe ori barbatul este cel care plateste avortul
Fetele tinere avorteaza pentru ca nu au sprijin din partea partenerului cu care s-au simtit bine.
Ori eu nu inteleg insa ceva: daca tot vor sa se simta bine pe gratis, fara responsabilitati, de ce nu se protejeaza macar?? Eu am auzit de la diversi colegi in liceu cum ca lor le place sa faca sex neprotejat, ca e mai placut asa. Dar si cand ramane fata insarcinata, gata avortul, ca doar ei nu pot sa creasca un copil, dar placerea vor sa o simta mereu mereu mereu, si tot asa ???
ce cuvinte "sa se simta bine pe gratis" dar ce ar trebui sa plateasca????si amandoi au parte de vina pt ca amandoi participa la desfranare intelegi? femeia nu face copii de una singura
si amandoi tb sa se protejeze si de aceea fara nici o legatura cu subiectul sunt mai rezervata fata de sexualitatea inainte de 18 ani
adica e mai bine pt toata lumea sa se pastreze macar pana la 18 ani atunci se poate creste si un copil
Reply With Quote
  #176  
Vechi 07.04.2008, 10:04:13
saccsiv saccsiv is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 69
Implicit

Va invit sa cititi cateva articole zguduitoare :


Britanicii merg in strainatate pentru “reabilitare” cu celule embrionare :

http://ro.altermedia.info/stiintatehnologie/intinerire-cu-celule-de-la-fetusi-avortati_2872.html


Doctors Seek Asylum After Exposing Ukraine Abortion for Cosmetics Scandal

http://www.lifesitenews.com/ldn/2006/mar/06032902.html


Cosmetics from human skin and other uses of organic robots

http://www.renewamerica.us/columns/duke/050930


British Docs Warn Against Unproven Stem Cell Treatments and Abortion Cosmetics

http://www.lifesitenews.com/ldn/2006/aug/06083104.html


Un bloger sceptik

http://sceptik.wordpress.com/2007/11/20/chinezii-mananca-fetusi/


Piele de la cadavre, in industria cosmetica ( nota : inclusiv folosirea cadavrele pruncilor nenascuti ) :

http://www.copilul.ro/a_103_1177_Piele_de_la_cadavre__in_industria_cosme tica.html


Avortul - orori apocaliptice

http://cezarsalahor.wordpress.com/2008/03/22/avortul-orori-apocaliptice/#more-145


In China se mananca orice ( nota : este vorba de prunci nenascuti ) :

http://tudorchirila.blogspot.com/2008/02/in-china-se-mananca-orice.html


De asemenea :

http://tafkac.org/food/baby.eating/star_tribune.html


Sau un film „ arta „ ?

http://youtube.com/watch?v=3v_UlrhhPKc


Se stie ca in industria cosmetica se foloseste de mult placenta . Dar daca folosesc mai mult decat atat , desigur ca nu fac tam-tam . Fac un apel la toti cititorii acestui comentariu sa vina cu informatii ( daca le au , desigur ) despre companii care folosesc material uman din pruncii nenascuti ucisi , aceasta in preambulul unei campanii de sensibilizare a opiniei publice si eventual de obligare a producatorilor de cosmetice in a specifica in mod expres pe eticheta acest lucru .

Doamne ajuta !

http://saccsiv.weblog.ro/



Reply With Quote
  #177  
Vechi 07.04.2008, 17:35:23
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

Nu stiu cat de adevarate sunt, dar nu contest.(apropo, primul link nu merge). Mi s-a parut dubios in schimb afirmatia "cei mai buni sunt fetusii baieti"(pentru ca nu vad legatura dintre sex si nutrienti, in cazul in care ar exista). Ca se foloseste pielea cadavrelor pt cosmetice,tot ce e posibil. In schimb nu inteleg care e problema cu placenta,oricum se poate elimina la nastere, nu numai in urma unui avort. DIn ce stiu, exista si o firma la noi, care are o masca de par cu placenta(kallos sau ceva asemanator). Mi se pare absolut normal ca in china sa fie atatea avorturi, avand in vedere ca statul nu le permite sa faca mai mult de un copil, practic obliga femeile sa avorteze, lucru care mi se pare un abuz. Iar daca sunt mancati avortonii,problema lor, mie mi se face greata
Reply With Quote
  #178  
Vechi 11.04.2008, 22:34:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de erzbet
Nu stiu cat de adevarate sunt, dar nu contest.(apropo, primul link nu merge). Mi s-a parut dubios in schimb afirmatia "cei mai buni sunt fetusii baieti"(pentru ca nu vad legatura dintre sex si nutrienti, in cazul in care ar exista). Ca se foloseste pielea cadavrelor pt cosmetice,tot ce e posibil. In schimb nu inteleg care e problema cu placenta,oricum se poate elimina la nastere, nu numai in urma unui avort. DIn ce stiu, exista si o firma la noi, care are o masca de par cu placenta(kallos sau ceva asemanator). Mi se pare absolut normal ca in china sa fie atatea avorturi, avand in vedere ca statul nu le permite sa faca mai mult de un copil, practic obliga femeile sa avorteze, lucru care mi se pare un abuz. Iar daca sunt mancati avortonii,problema lor, mie mi se face greata
Deja aici vorbim de altceva, de nebunia unora si nu putini, dintre cei ce din pacate seamana doar cu noi, in res nu stiu de au ceva comun cu omul insasi.
Reply With Quote
  #179  
Vechi 11.04.2008, 23:01:29
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Daca chinezii au devenit canibali, e clar ca sunt dusi cu capul rau de tot :dozingoff:
Reply With Quote
  #180  
Vechi 14.04.2008, 17:02:50
saccsiv saccsiv is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 69
Implicit

Spune Hillary Clinton intr-o actiune pro avort din timpul campaniei ei electorale :

„ Atat de multi copii au fost abandonati si lasati in orfelinate incat, din pacate, aceasta a dus la o epidemie de SIDA"

COMENTARIU :

Dupa mintea RATACITEI , orfelinatele au dus la aparitia epidemiei de SIDA . Prin urmare sa nu mai facem copii . Nici noi , nici americanii , nimeni .

Mai zice :

"Cred ca o potentiala viata incepe in momentul conceptiei, dar din punctul meu de vedere problema nu se rezuma la viata potentiala, ci afecteaza si celelalte vieti implicate"

COMENTARIU :

Ceea ce spune ea are o denumire : EUGENIE .


Cine este individa si celebrul ei sot ?

Hillary Clinton ( 1947 - ) , (1997), actualmente US Senator, candidata prezidentiale 2008, participanta World Economic Forum, Salzburg Global Seminar si Renaissance Weekend. Membra Democratic Leadership Council , membra Trilateral Commission , membra Council on Foreign Relations . A intrat de mica in CASTA politicienilor , ajutandu-l pe guvernatorul Nelson Aldrich Rockefeller in campania republicana .

Bill Clinton ( 1946 - ) , (1991), fost US President, 1993 – 2001 , membru Council on Foreign Relations , membru Trilateral Commission , a autorizat bombardamentele asupra Serbiei ( sa ne amintim ca in zi Sfanta de Pasti , americanii scriau pe bombe “ Paste Fericit “ ) . In colegiu a intrat in fratia Alpha Phi Omega si mai apoi in Phi Beta Kappa. De asemenea a devenit membru al Ordinului DeMolay si al Kappa Kappa Psi . Prieten cu familia Rockefeller .

Declaratie Bill Clinton :

“ Nu trebuie sa fim chiar atât de fixati în dorinta noastra de a pastra drepturile americanilor. “


Printul Philip spunea in august 1988 :

“ In eventualitatea ca m-as reincarna , as dori sa ma intorc intr-un virus mortal pentru a contribui cumva la rezolvarea suprapopularii “

Cam asta este gandirea castei conducatoare a planetei , PAPUSARI si marionete de prim rang .

Inceputurile controlului asupra nasterilor avand ca principala arma avortul prin absortie sunt vechi de 100 de ani si au avut sustinatori si finantatori puternici inca de atunci , totul fiind incadrat in marea familie a activitatilor ce tin de EUGENIE .

Astfel , John Davison Rockefeller, Jr. a ajutat-o si finantat-o masiv pe Margaret Sanger ( iubita lui HG Wells care nu s-a ocupat doar cu sf-uri ci a fost si un principal sustinator al eugeniei ) cu a ei the American Birth Control League , devenita mai tarziu Planned Parenthood ( unul din principalii factori ai promovarii uciderii de prunci nenascuti ) .

Familia aceasta Rockefeller are o pasiune macabra de a se ocupa cu tot ce ii este uraciune lui Dumnezeu . Un alt exemplu este

John D. Rockefeller III

In afara de a fi fost membru al Council on Foreign Relations ( cum ii sta bine unui reprezentant ai omniprezentei familii , organizatie de fapt stapanita si controlata de ei ) a fost foarte activ pe domeniul , populatie , crestere demografica , controlul nasterilor , familie .

In 1952 infiinteaza si finanteaza Population Council . Cu toate ca a fost controversat , avandu-si radacinile in miscarea “ eugenie “ , consiliul si-a vazut linistit de treaba . Cel mai important obiectiv al sau a fost family planning .

Apoi presedintele Nixon a infiintat Commission on Population Growth and the American Future , cunoscuta ca Rockefeller Commission cu Rockefeller presedinte . Presedintele Nixon a dat o importanta mare acestor comisii , creand cadrul legislativ adecvat functinarii lor dar si pentru punerea in practica a hotatarilor luate de acestea . Se considera de neacceptat realizarea previziunilor ca in 2013 populatia SUA sa ajunga la 400 milioane ( daca se continua ritmul de atunci al cresterii demografice ) .

Ca modalitati importante avute in vedere pentru mentinerea unui numar constant al populatiei se aflau :

Legalizarea avortului prin ABSORTIE

Educatia sexuala in scoli

Equal Rights Amendment – oferirea tuturor eforturilor pentru interzicerea discriminarilor pe baza de orientare sexuala .

In miscarea asta generala de reducere a populatiei planetei se arunca sume uriase .


Ted Turner , care a dat un miliard catre natiunile unite pentru implementarea politicii de reducere a populatiei zicea :

“ Un total al populatiei mondiale de 250-300 de milioane , un decline de 95 % al nivelului actual , ar fi ideal “

Individul este stapanul CNN si al canalului de indobitocire al copiilor Cartoon Network si numea crestinismul ca fiind religia invinsilor iar pe opozantii avortului prin absortie ii poreclea “ bozos “( prosti , incompetenti , mascarici ) . Ultima remarca se explica prin apropierea sa de familia Rockefeller .

Bill Gates , in 1999 , a dat 2,2 miliarde catre Planned Parenthood si alte grupuri ce se ocupa de reducerea populatiei .



Henry Kissinger , omul de baza al Rockefeller , spunea in 1974 :

“ Depopularea trebuie sa fie cea mai mare prioritate a politicii externe fata de lumea a treia . “


Desigur ca ar fi fost mai moral ca imperiul mondial financiar-bancar-petrol condus de Rockefeller , Rothschilds alaturi de ceilalti prieteni si rude , sa se implice in cresterea economica a lumii a treia , decat sa investeasca in programe eugenice ucigase , dar nu dragostea de oameni ii mana pe ei , ci doctrina Noii Ordini Mondiale . Iar planul de reducere a populatiei tarilor sarace era o etapa pentru reducerea intregii populatii mondiale .

Astfel in China a aparut planul nasterii unui singur copil . Iar acum se fac eforturi pentru generalizarea lui si in statele “ civilizate “ sub aceasta forma barbara a incurajarii avortului prin absortie .

O alta organizatie ce incurajeaza acest tip de eugenie este Human Rights Watch , care ca pricipale prioritati ( din punct de vedere al numarului de actiuni si al fondurilor investite ) avortul prin absortie si homosexualitatea . Printre principalii finantatori ( aflandu-se si in staff-ul ei ) este George Soros , alt apropiat Rockefeller .


http://saccsiv.weblog.ro/



Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Propunere alinnasser2010 Generalitati 3 14.04.2010 21:20:38
am o propunere: maria-luisa Generalitati 36 14.01.2010 19:20:51
propunere catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 157 08.05.2009 19:09:51