Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.01.2011, 21:12:17
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit Nevoie de ajutor urgent

Vreau sa apelez la userii mai experimentati si mai imbunatatiti in privinta rugaciunii. am o prietena buna, care de o perioada a cunoscut un baiat. ei inca nu sunt impreuna, dar ei ii place de el. problema este ca el este una dintre cele mai rele persoane posibile, a vazut si ea, au avertizat-o toti prietenii. el are o iubita, dar isi bate joc de toate. vroiam sa stiu ce acatiste sa citesc ca sa vada ea cu adevarat de ce e el in stare. m-am rugat la maicuta noastra si ea a hotarat sa nu-l mai caute, dar el o cauta mereu. vreau sa precizez ca el a mai incercat sa violeze o fata de 13 ani, dar ei i-a fost frica sa depuna plangere pt ca a amenintat-o. va rog spuneti-mi la ce sfant sa ma rog. Stiu ca o sa primesc ajutor, exista ingeri pe forum. Doamne ajuta.
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.01.2011, 21:15:25
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Vreau sa apelez la userii mai experimentati si mai imbunatatiti in privinta rugaciunii. am o prietena buna, care de o perioada a cunoscut un baiat. ei inca nu sunt impreuna, dar ei ii place de el. problema este ca el este una dintre cele mai rele persoane posibile, a vazut si ea, au avertizat-o toti prietenii. el are o iubita, dar isi bate joc de toate. vroiam sa stiu ce acatiste sa citesc ca sa vada ea cu adevarat de ce e el in stare. m-am rugat la maicuta noastra si ea a hotarat sa nu-l mai caute, dar el o cauta mereu. vreau sa precizez ca el a mai incercat sa violeze o fata de 13 ani, dar ei i-a fost frica sa depuna plangere pt ca a amenintat-o. va rog spuneti-mi la ce sfant sa ma rog. Stiu ca o sa primesc ajutor, exista ingeri pe forum. Doamne ajuta.
Orice sfânt te poate ajuta. Îți sugerezi să te rogi la Sf. Neculai, care a scăpat două fete de la păcatul prostituției (sau ceva asemănător, s-ar putea să nu fie chiar prostituție).
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.01.2011, 21:16:06
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Maica Domnului, Acatistul Sfantului Duh, Acatistul Mantuitorului... Eu cred ca trebuie sa ceri cu credinta si Dumnezeu te ajuta prin intermediul oricarui sfant te-ai adresa!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.01.2011, 21:17:02
Pippo_'s Avatar
Pippo_ Pippo_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Cu capul in nori si picioarele pe pamant.
Mesaje: 413
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
vreau sa precizez ca el a mai incercat sa violeze o fata de 13 ani, dar ei i-a fost frica sa depuna plangere pt ca a amenintat-o. va rog spuneti-mi la ce sfant sa ma rog.
Eu m-as ruga la un sfant al inchisorilor :)
__________________
Cu sinceritate, Pippo
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.01.2011, 21:29:08
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Vreau sa apelez la userii mai experimentati si mai imbunatatiti in privinta rugaciunii. am o prietena buna, care de o perioada a cunoscut un baiat. ei inca nu sunt impreuna, dar ei ii place de el. problema este ca el este una dintre cele mai rele persoane posibile, a vazut si ea, au avertizat-o toti prietenii. el are o iubita, dar isi bate joc de toate. vroiam sa stiu ce acatiste sa citesc ca sa vada ea cu adevarat de ce e el in stare. m-am rugat la maicuta noastra si ea a hotarat sa nu-l mai caute, dar el o cauta mereu. vreau sa precizez ca el a mai incercat sa violeze o fata de 13 ani, dar ei i-a fost frica sa depuna plangere pt ca a amenintat-o. va rog spuneti-mi la ce sfant sa ma rog. Stiu ca o sa primesc ajutor, exista ingeri pe forum. Doamne ajuta.
Daca ii place de el,sa fie sanatoasa. Stii cum se zice...casa de piatra.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 29.01.2011, 21:34:04
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Daca ii place de el,sa fie sanatoasa. Stii cum se zice...casa de piatra.
Din pacate asa este. Nu zic ca respectivul procedeaza ok,e un derbedeu,dar de cele mai multe ori fetele sunt devina ca se indragostesc de tot felul de specimene. Niciuna nu se invata minte pana nu ramane cu buza umflata.


Ajutorul il putem cere de la oricine,nu cred ca exista o "reteta" standard. Ne rugam lui Iisus sa o miluiasca,sa o fereasca de tot ce e rau,Maicii Domnului si Sfintilor ca sa mijloceasca... dar nu intotdeauna e suficient,sau nu asta e totul. Daca nu depune si ea un mic efort,cam greu sa scape basma curata.

EDIT: eu din pacate cunosc foarte multe astfel de cazuri si fete care au ramas marcate pe toata viata. Sunt mai tanar si vad mai bine unele lucruri,traiesc in acest "mediu",am si eu astfel de prieteni etc. Asta e cruda realitate,de asta ne bucuram in democratie. Uneori mi se rupe sufletul... dar daca atat ne duce mintea!

Last edited by Raoul; 29.01.2011 at 21:38:36.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 29.01.2011, 21:42:22
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul

EDIT: eu din pacate cunosc foarte multe astfel de cazuri si fete care au ramas marcate pe toata viata. Sunt mai tanar si vad mai bine unele lucruri,traiesc in acest "mediu",am si eu astfel de prieteni etc. Asta e cruda realitate,de asta ne bucuram in democratie. Uneori mi se rupe sufletul... dar daca atat ne duce mintea!
:|...ai dreptate.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 29.01.2011, 21:45:25
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Din pacate asa este. Nu zic ca respectivul procedeaza ok,e un derbedeu,dar de cele mai multe ori fetele sunt devina ca se indragostesc de tot felul de specimene. Niciuna nu se invata minte pana nu ramane cu buza umflata.


Ajutorul il putem cere de la oricine,nu cred ca exista o "reteta" standard. Ne rugam lui Iisus sa o miluiasca,sa o fereasca de tot ce e rau,Maicii Domnului si Sfintilor ca sa mijloceasca... dar nu intotdeauna e suficient,sau nu asta e totul. Daca nu depune si ea un mic efort,cam greu sa scape basma curata.

EDIT: eu din pacate cunosc foarte multe astfel de cazuri si fete care au ramas marcate pe toata viata. Sunt mai tanar si vad mai bine unele lucruri,traiesc in acest "mediu",am si eu astfel de prieteni etc. Asta e cruda realitate,de asta ne bucuram in democratie. Uneori mi se rupe sufletul... dar daca atat ne duce mintea!
Tristul adevăr.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.01.2011, 13:51:45
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Va multumesc mult pentru raspunsuri. tin foarte mult la ea, as face aproape orice, numai sa nu aiba de suferit. astept si alte propuneri de sfinti la care sa ma rog, doar sa aiba Dumnezeu grija de ea. Doamne ajuta.
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.01.2011, 14:00:17
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Va multumesc mult pentru raspunsuri. tin foarte mult la ea, as face aproape orice, numai sa nu aiba de suferit. astept si alte propuneri de sfinti la care sa ma rog, doar sa aiba Dumnezeu grija de ea. Doamne ajuta.
daca ea vrea sa sufere,sau daca e gata sa riste asta,ne putem ruga toturor sfintilor,pentru ca decizia tot a ei este. Nu uita: satana nu obliga,doar ispiteste. Si alegerile (deciziile...) finale le luam noi si numai noi. Pentru care tot noi o sa si raspundem.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 20:03:57
Am nevoie urgent de un sfat! Nico11 Nunta 27 25.08.2010 19:22:13
Urgent nevoie de rugaciuni patinina34 Umanitare 6 30.06.2010 01:04:08
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 20:00:58