Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2211  
Vechi 03.04.2012, 00:15:01
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Prietene Fanel, nu inghiti repede orice se arunca pe taraba.
Nu exista nicio „cotoroanta” decat in mintea unui troll care acum a transferat-o si in mintea voastra.
Pentru ca troll-ul stie ca tie ti-ar place sa fie cotoroanta in adunare.
Cum iti place si restul de basm cusut cu ata alba.

Doamne ajuta!
esti absolut sigur ca acest caz a fost inventat? Doamne ajuta!
  #2212  
Vechi 03.04.2012, 00:28:46
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Profetule de carton illuminato-intunecat, tu cand ai devenit si ortodox? (...noi, ortodocsii suntem in post...)
P.S. Tot tu esti si andreea.h?
In acest caz sunt uluit: esti in mod concomitent un batran pensionar dar si domnisoara, nondenominational dar si ortodox. Si ai un preten penticostal care te duce la el la biserica dar îi permite unei batrane profetese (de carton) sa-ti puna mana pe picior si sa te sperie de moarte. Iar tu fugi si de batrana si de biserica si de prietenul tau cu care atat de bine te-ai inteles mai mult de doi ani.
As zice ca te-ai depasit pe tine insuti.
Da, mai, eu sunt si batrana aia zapacita de la voi, cine stie poate ca sunt chiar tu? Mai stii?
Sufar de personalitate multipla.. Dar cu siguranta sunt duhul acela care baga frica-n voi si abia acum inteleg: pe voi v-apuca frica, mai, si de-aia tremurati si bolborositi.

Fiti barbati, mai, oameni buni si scoateti dintre voi specimenele alea ca va judeca lumea si pe voi, estia normalii impreuna cu aia, bolborositii.
  #2213  
Vechi 03.04.2012, 00:33:12
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
In acest caz sunt uluit: esti in mod concomitent un batran pensionar dar si domnisoara, nondenominational dar si ortodox. As zice ca te-ai depasit pe tine insuti.
Esti, intr-adevar, amuzant.
Ce ti-a dat impresia ca sunt un batran pensionar, un pensionar care descifreaza, totusi, literele tastaturii?
  #2214  
Vechi 03.04.2012, 03:33:31
andreea.h andreea.h is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 5
Implicit

Uite ce e penticostalule, pe mine ma irita la maximum afirmatiile tale in necunostiinta de cauza. Batrana in cuza era bunica pastorelui de aceea nimeni nu si-a permis sa ii spuna ceva, daca tu crezi ca sunt vreun troll, treaba ta, nu e de parca ar fi singurul lucru gresit pe care il crezi pe lumea asta, dar de la asta pana la a-ti permite sa imi insulti prietenul e cale lunga si daca chiar te intereseaza, prietenul meu nu e deloc o momaie e un barbat de 2 metri care mi-a spus "hai sa iesim" si in acea criza de panica ce a durat 10- 15 minute, m-a strans la piept si m-a mangaiat si mi-a explicat ca sunt si profeti de caton si ca asta e motivul pentru care el a incetat sa mai mearga la adunare. Sper ca te-am elucidat. Chiar nu ma asteptam sa fiu nevoita sa fiu rautacioasa pe acest forum cum esti nevoit sa fii in viata de zi cu zi, dar daca ma simt atacata nu o sa ma sfiesc sa ma apar.
  #2215  
Vechi 03.04.2012, 03:46:45
andreea.h andreea.h is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 5
Smile

aaaaa si daca chiar nu ma crezi ca nu sunt troll, nu ma deranjeaza sa iti las id-ul meu de messenger, facebookul pot sa iti dau si web, serie si numar de buletin, datele parintiilor, copie dupa diploma de bac, buletin, carnet de sofer, talon de la masina, diploma de combridge, carnet de student, numarul de la pantof, marimea de la haine, extras de cont, ultimele analize...
  #2216  
Vechi 03.04.2012, 10:02:40
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreea.h Vezi mesajul
Poate cineva sa imi explica ce s-a intamplat acolo si sa ma linisteasca?
Citat:
În prealabil postat de andreea.h Vezi mesajul
prietenul meu m-a strans la piept si m-a mangaiat si mi-a explicat
Deci pretenul tau penticostal de doi metri te-a luat in brate si te-a strans la pieptul sau, te-a mangaiat si ti-a explicat cum sta toata tarasenia dar tu ai venit pe forum te mai linisteasca cineva si sa-ti mai explice...

Citat:
În prealabil postat de andreea.h Vezi mesajul
aaaaa iti las
- id-ul meu de messenger,
- facebookul
- web,
- serie si numar de buletin,
- datele parintiilor,
- copie dupa diploma de bac,
- buletin,
- carnet de sofer,
- talon de la masina,
- diploma de combridge,
- carnet de student,
- numarul de la pantof,
- marimea de la haine,
- extras de cont,
- ultimele analize...
Da, as vrea sa-mi trimiti in mesaj privat toate datele de mai sus, (in mod special extrasul de cont) iar "diploma de la combridge" sa o scanezi si sa o pui aici.
  #2217  
Vechi 03.04.2012, 13:09:03
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
Nu toate duhurile de "profetie" sunt de la Dumnezeu. Cel rau gaseste placere sa imite lucrarile Duhului Sfant, vrand sa aduca in popor frica, ratacire si dezbinare. Duhul Domnului cand mustra o face intotdeauna in dragoste. Iar intristarea ce vine in urma mustrarii va avea ca rod pocainta, dupa cum este scris: "Domnul doreste ca nici unul sa nu piara, ci toti sa vina la pocainta."
Cuvantul Domnului mai spune ca in dragoste nu este frica. De aceea, frica aceea care te-a cuprins acolo ridica un semn de intrebare. Mustrare da, intristare dupa voia Domnului, da, dar nu si frica. Lucrurile trebuiesc cercetate in amanunt...
Nu cauta explicatii la ceea ce s-a intamplat acolo, nu vei intelege mare lucru si te vei tulbura si mai mult.

Spui ca esti ortodoxa, atunci este cazul sa devii o credincioasa dupa voia lui Dumnezeu, si sa cercetezi biserica. Sfatul meu este sa cauti fata lui Dumnezeu, pocaindu-te. Preda-ti viata in mainile lui Hristos iar El te va elibera de orice patima dar si de orice frica, caci este scris: "Daca Fiul va va face slobozi, veti fi cu adevarat slobozi."
Cerceteaza un duhovnic ales, spovedeste-te, impartaseste-te si urmeaza sfintele liturghii.

Hristos este solutia vietii tale. Si a vietii acesteia si a celei vesnice.


"Veniti la Mine, toti cei truditi si impovarati, si Eu va voi da odihna." (Mat.11:28)
Nu se poate adauga nimic la splendida postare a fratelui Ucenic. A surprins exact esenta problemei. Cum mai zic, daca toti NP ar fi ca penticostalii...dinamica relatiilor intracrestine/interconfesionale ar arata altfel...Din pacate, nu este cazul...
Oamenii acestia chiar practica ecumenismul, in sensul adevarat si pozitiv al acestui termen, nici vorbele goale de la intrunirile ecumenice finantate de diverse trilaterale si cluburi, motivate politc "va uniti, aveti n-aveti temei dogmatic, ca asa vrem noi, sa va guvernam mai usor", si nici construirea de ziduri interconfesionale opace, blindate cu incomprehensivitate si varuite cu autosuficienta...

Last edited by Theodor_de_Mopsuestia; 03.04.2012 at 13:47:14.
  #2218  
Vechi 03.04.2012, 14:35:20
andreea.h andreea.h is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 5
Implicit

Deci pretenul tau penticostal de doi metri te-a luat in brate si te-a strans la pieptul sau, te-a mangaiat si ti-a explicat cum sta toata tarasenia dar tu ai venit pe forum te mai linisteasca cineva si sa-ti mai explice...
da, e o asa mare problema ca vroiam sa aud si alte pareri?
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre vorbirea cu mortii strajeru Secte si culte 2 09.04.2018 23:32:16
Care este adevarul despre vorbirea in limbi ? petrut-angel Secte si culte 1534 12.03.2018 23:00:37
Vorbirea in limbi - ajutor Archangel Reguli generale de utilizare a forumului 37 03.01.2013 13:16:48
Dilema unui ortodox privind darul vorbirii in limbi la penticostali gpalama Secte si culte 4 29.05.2010 22:11:29
DESPRE VORBIREA IN LIMBI Ioan_Ciobota Generalitati 4 24.03.2010 18:09:10