Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 10.12.2012, 01:33:52
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Intrebarea era retorica pentru ca prerogativele presedintelui nu au nici o legatura cu guvernarea asa cum spuneti dvs.

Acestea sunt lozinci alea unor candidati. Cum nu cred ca sunteti candidata sunteti usor manipulabila si de aia vorbiti desprea asa ceva. Ce organisme a "creat" UE pentru Romania? Cum a devenit Romania mai democrata prin intrarea in UE?
Preaupun ca si ultima intrebare e retorica, de aceea te las pe tine sa gasesti care organisme au fost infiintate la initiativa UE.
Un mic ajutor: tocmai pe acestea doreste USL sa le desfiinteze.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 10.12.2012, 02:05:49
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Asa sa ne ajute Dumnezeu!
nu,nu,nu,nu,nu. TU si cu baietii lui Danut, va luati voi o bucatica de pamant pe Terra asta, unde sa va conduca DD in direct. Dupa 4 ani sa ne spuneti cum a mers, ca nu dau tara asta pe mana populistului ala dement. Mai bine o dau pe mana lui Vadim sau Becali, macar ei sunt mai interesanti.

Care program amanuntit, apropo? L-am citit.

Una dintre chestiile pe care le propunea era sa se reduca taxele de 113 cum sunt acum la DOAR 4.

Poate cei care nu sunt in domeniu nu inteleg. Eu fac curs de contabilitatea semestrul asta la facultate, iar mama este economista, deci stiu ce zic. O astfel de masura e CEA MAI MARE IDIOTENIE DE PE PLANETA DPDV CONTABIL. NU MAI POTI SA CONTABILIZEZI NIMIC.


P.S.: cu ce ne ajuta threadurile astea tampite referitoare la politica dpdv duhovnicesc?
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.

Last edited by Patrie si Credinta; 10.12.2012 at 02:08:06.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 10.12.2012, 06:13:59
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

mesaj șters

Last edited by Annyta; 10.12.2012 at 06:24:47.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 10.12.2012, 07:00:28
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Preaupun ca si ultima intrebare e retorica, de aceea te las pe tine sa gasesti care organisme au fost infiintate la initiativa UE.
Un mic ajutor: tocmai pe acestea doreste USL sa le desfiinteze.
Chiar că-ți trebuie ceva mai mult discernământ!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #25  
Vechi 10.12.2012, 08:11:53
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Mie ce mi-ar fi placut,indiferent de optiunile politice detinute,ar fi fost o prezenta mai mare la vot,insa mi s-a parut ca romanasii nostri s-au cam culcat pe o ureche de data aceasta.
Chiar auzeam discutand doua persoane din comisie la scoala unde am votat ca nu prea au vazut persoane tinere si unul dintre ei a aratat spre mine spunandu-i celuilalt ca "ei,vezi,au inceput sa vina si tineri!"
Acum,daca nici pentru viitorul nostru nu ne deranjam de la caldurica,nu prea putem sa ne plangem de consecinte.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #26  
Vechi 10.12.2012, 08:50:16
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Mie ce mi-ar fi placut,indiferent de optiunile politice detinute,ar fi fost o prezenta mai mare la vot,insa mi s-a parut ca romanasii nostri s-au cam culcat pe o ureche de data aceasta.
Chiar auzeam discutand doua persoane din comisie la scoala unde am votat ca nu prea au vazut persoane tinere si unul dintre ei a aratat spre mine spunandu-i celuilalt ca "ei,vezi,au inceput sa vina si tineri!"
Acum,daca nici pentru viitorul nostru nu ne deranjam de la caldurica,nu prea putem sa ne plangem de consecinte.
Care viitor?
Care alegeri?

Intre porci si boi?

Sau poate avem alternative: UDMR, Becali, DD, Vadim..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 10.12.2012, 09:17:14
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Mie ce mi-ar fi placut,indiferent de optiunile politice detinute,ar fi fost o prezenta mai mare la vot,insa mi s-a parut ca romanasii nostri s-au cam culcat pe o ureche de data aceasta.
Chiar auzeam discutand doua persoane din comisie la scoala unde am votat ca nu prea au vazut persoane tinere si unul dintre ei a aratat spre mine spunandu-i celuilalt ca "ei,vezi,au inceput sa vina si tineri!"
Acum,daca nici pentru viitorul nostru nu ne deranjam de la caldurica,nu prea putem sa ne plangem de consecinte.
-indiferent de optiunile politice...adica sa votam cu oricare dintre partidele corupte? sa alegem raul cel mai mic ,cum se tot zice..dar de ce sa alegem raul? sa nu alegem raul deloc,e cel mai bine,adica sa nu mergem la vot(eu nu am mers)
-Nu există om care să spună că are dragoste de țară și de neam , că are frică și dragoste de Dumnezeu care să meargă la vot și să valideze conștient un sistem putregăit !
-
Intr-o zi vom da socoteală oricum și am face bine sa fim pregătiți pentru a răspunde la întrebarea ” da’ tu ce ai făcut in vremea aia ?! ” A valida un sistem corupt prin girarea încrederii și viitorului țării unei factiuni care promovează anti romȃnismul, unor grupări anti creștine și profund corupte moral înseamnă o trădare a însăși principiilor pentru care luptăm și o trădare a neamului !”
-atunci cand avem niste oameni cu frica de Dumnezeu pe care am putea sa-i votam,cand ar exista niste politicieni care sa nu fie corupti,satanisti,comunisti,securisti,masoni.....a tunci si numai atunci sa mergem la vot,si sa votam binele
Reply With Quote
  #28  
Vechi 10.12.2012, 09:54:05
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Da,poate sunt eu mai idealista in acest caz,insa nu cred ca,desi nu este nimeni alb ca zapada,sunt chiar toti o apa si un pamant cum se sugereaza,de aceea am votat cu niste oameni in care am crezut ca pot face ceva pentru aceasta tara.
Si apoi,prefer sa votez eu cu mana mea,decat sa o faca altii in numele meu,insa,desigur,aceasta este opinia mea. :) O zi frumoasa va doresc!
PS: A,da si o mica rugaminte...poate se pot purta discutiile intr-o maniera mai relaxata,pana la urma nu punem noi tara la cale aici pe forum! :)
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #29  
Vechi 10.12.2012, 10:21:54
eliza-georgiana eliza-georgiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Lightbulb

Anca, te rog mult mai reflectează asupra "sincerității" lui Diaconescu!! nu te lăsa impresionată de vorbele-i mieroase, in spatele lui se aliaza multi oameni cu bani. bani detinuti la ora actuala în bănci offshore, adică masoni!
http://www.youtube.com/watch?v=TCby90yWVpA
Reply With Quote
  #30  
Vechi 10.12.2012, 10:22:53
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Diaconescu este un troll in varianta off-line!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dilema luciamanta Pocainta 7 09.04.2012 20:57:46
Dilema Azzuurra Generalitati 32 06.10.2011 14:10:28
dilema Mirela0110 Generalitati 26 07.06.2011 14:42:08
Dilema Adriana-Simona Biserica Romano-Catolica 11 24.01.2011 15:01:19
Rezultatele alegerilor din Republica Moldova mihailt Generalitati 2 29.11.2010 17:44:29