Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 03.11.2014, 13:34:43
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
talibanului ortodox
Porecla perfecta pentru Albert!

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Recunosc, evolutionismul are ceva incredibil. In plus, nu am cunostinta nici de cea mai mica dovada credibila, ca si in cazul extraterestrilor, iar eu nu cred in teorii stiintifice fara sa am dovezi.
Pai pai... teoriile se bazeaza pe dovezi. Ele sunt explicatia dovezilor. Fara dovezi credibile si sigure, nu exista teorii.
  #72  
Vechi 03.11.2014, 13:36:28
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Cred cu tarie intr-un Dumnezeu personal. Big-Bang-ul mi se pare extrem de plauzibil.
Dl Mihnea Dragomir, am sa va rog sa mentionati permanent ca atunci cand faceti referire la Dumnezeu va referiti de fapt la Dumnezeul Dvs personal, asa cum credeti Dvs, dupa puterile Dvs de intelegere ... pentru a nu se face vre-o confuzie cu Dumnezeul in care cred ortodocsii.

Fiecare crede in ceva ... unii dintr-un Dumnezeu personal, asa cum fac catolicii si sectarii,... altii cred in "stiinta", asa cum fac catolicii si sectarii,... altii cred ca nu exista suflet,... deci exista o diversitate de opinii exprimate liber pe acest forum ortodox.

Toate aceste opinii ne pot ajuta sa intelegem mai bine prin ce anume se deosebeste un ortodox de restul lumii ... "crestine".
  #73  
Vechi 03.11.2014, 13:38:25
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Dl Mihnea Dragomir, am sa va rog sa mentionati permanent ca atunci cand faceti referire la Dumnezeu va referiti de fapt la Dumnezeul Dvs personal, asa cum credeti Dvs, dupa puterile Dvs de intelegere ... pentru a nu se face vre-o confuzie cu Dumezeul in care cred ortodocsii.

Fiecare crede in ceva ... unii dintr-un Dumnezeu personal, asa cum fac catolicii si sectarii,... altii cred in "stiinta", asa cum fac catolicii si sectarii,... altii cred ca nu exista suflet, deci exista o diversitate de opinii exprimate liber pe acest forum ortodox. Toate aceste opinii ne pot ajuta sa intelegem mai bine prin ce anume se deosebeste un ortodox de restul lumii ... "crestine".
Mai intreb o data, Dumnezeul ortodox nu este un "Dumnezeu personal", deviat din Dumnezeul evreilor?
  #74  
Vechi 03.11.2014, 13:39:49
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Mai intreb o data, Dumnezeul ortodox nu este un "Dumnezeu personal", deviat din Dumnezeul evreilor?
Nu e deviat din nimic, mai ametitule ... doar tu esti deviat, rau de tot.
  #75  
Vechi 03.11.2014, 13:40:20
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Nu e deviat din nimic, mai ametitule ... doar tu esti deviat, rau de tot.
Afirmatii si insulte fara agumente. Trecem peste.
  #76  
Vechi 03.11.2014, 13:42:26
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Talking

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Afirmatii si insulte fara agumente. Trecem peste.
Ca esti deviat e o certitudine, nu e o insulta ... iar de argumente, cine crezi ca are nevoie sa inteleaga ce cauti tu pe acest forum ?

Scopul si cui slujesti sunt foarte clare ... doar tu nu intelegi acest lucru. Piei SATANA !

Last edited by AlbertX; 03.11.2014 at 14:02:24.
Subiect închis