Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 11.09.2013, 08:52:45
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Am observat la tv ca aparatorii cainilor sunt de fapt cei agresivi, cred ca s-au molipisit de la cainii respectivi.
Depinde,la Cluj protestele au decurs foarte pasnic si liniar.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 11.09.2013, 08:56:02
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
Ekaterina in spatele acestor proteste miza sunt banii rulati prin ONG-uri de care nu a auzit nimeni si care nu fac nimic.Odata cu aceste masuri sunt scosi cumva din schema lor profitabila si asta nu pot accepta.Am vazut si eu reportajul,era o domnisoara acolo care prin cele spuse si-a castigat lejer biletul de internare la psihiatrie.Nu,nu ii intereseazs absolut de loc de caini,decat pe o infima minoritate.Restul sunt din alte scopuri,lasi,ipocriti sau cu grave probleme.Legea de azi este finalul unei epoci de aur pt ei,in care au manevrat bani cum au vrut(au fost prezentate sumele la Antena3)fara sa-i verifice nimeni si fara sa faca nimic.PS:din aceasta zi suntem cateva strazi libere de maidanezi,au fost luati si ultimii si acum cei care afirmau ca ii iubesc au sansa sa-i adopte.Oamenii de la noi au spus clar ca nu mai accepta situatia,au venit hingherii si au rezolvat problema foarte repede.

Pe ce canal a fost reportajul?Poate il caut si eu pe internet.
Multumesc(desi imi explodeaza capul de la subiectul asta).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 11.09.2013 at 09:00:04.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 11.09.2013, 11:02:37
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stireana Vezi mesajul
Noi să nu cerem pe ulițe suplimentarea locurilor de muncă, nuuuuu, să ne târguim pentru altele prin mitinguri, ce mai contează că jucăm după cum ne mânuiește păpușaru'?! Mai e loc.

of Doamne locurile de munca, este cumplit. plangeam zilele trecute din cauza asta si chiar ma gandeam de ce nu protesteaza nimeni , inseamna ca le e bine si au timp sa apere drepturile animalelor, cand noi nici pe ale noastre nu le aparam.
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
Reply With Quote
  #104  
Vechi 11.09.2013, 11:29:37
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Pe ce canal a fost reportajul?Poate il caut si eu pe internet.Multumesc(desi imi explodeaza capul de la subiectul asta).
Yasmina cred ca l-am vazut ori pe B1 ori pe Protv.Parerea mea este ca si daca-l vezi si daca nu il vezi nu-i nici o pierdere,personal ma apropii si eu de starea ta cu explodatul cutiei craniene.In definitiv problema este oarecum rezolvata,legea s-a votat,ramine de vazut cum se va aplica.In tara noastra minunata ce se voteaza si ce se aplica,in multe cazuri,sunt doua filme complet diferite :) Numai bine si o zi frumoasa.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 11.09.2013, 13:40:08
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Depinde,la Cluj protestele au decurs foarte pasnic si liniar.
Eu ma refeream in primul rand la cei ce apar la tv la emisiuni, adica vedete. Adica Vadim, o doctorita foarte vocala si agresiva in limbaj, etc. In schimb nu am vazut la "neiubitorii de animale" sa fie vreunul agresiv, cel putin la tv.

Last edited by catalin2; 11.09.2013 at 13:45:34.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 11.09.2013, 16:45:31
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stireana Vezi mesajul
Văzând aplecarea ta către om - după ce mi-am scos capu' printre cercevelele ferestrei și am țâpurit de 2-3 ori: "Uite, măăăăăăăi, la aubergine, mâncă porc, mai bea ș-un jin, taie rața, frige gâsca, scoate din berbec osânza... un parizer, o pastramă, din Grivei ar face-o zamă, din Negruțu ostropel, iar din Rex - un spaniel -, șnițele cu pătrunjel." -, și bănuind că ești adoratoarea întrebărilor inteligente de soiul: "Ce alegeți între un câine și un om?", vin și eu c-o mare curiozitate: voi ăștia, iubăreții de bipezi și atât (că nu vă irosiți voi milele pe câini, hulubi și târâtoare), ce alegeți între copiii voștri și copiii altora, între părinții voștri și părinții altora, între bolnavii voștri și bolnavii altora, între dragii voștri și dragii altora?

Că tot suntem isteți foc și iubim necondiționat tăt omu'.
Nu are nici un sens ce ati scris aici, desi va credeti haios/haioasa prin stilul in care scrieti, nu sunteti deloc. Nu e deloc potrivit sa glumim si sa luam totul la misto, mai ales cand avem de-a face cu tragedii.
Reply With Quote
  #107  
Vechi 11.09.2013, 18:38:23
stireana stireana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 128
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Nu are nici un sens ce ati scris aici, desi va credeti haios/haioasa prin stilul in care scrieti, nu sunteti deloc. Nu e deloc potrivit sa glumim si sa luam totul la misto, mai ales cand avem de-a face cu tragedii.
Aubergine, nu era la mișto. Văzându-te adepta interogațiilor bizare (ș-am turnat tona de miere pe "bizare" și l-am eufemizat cât am putut): "Ce alegi între om și câine?", m-a pocnit dorința de-a continua șiru' întrebărilor nătânge: între copilu' tău și al altora, tu pe care-l preferi? C-ai declarat că iubești omul în general, nu doar pe unii și nu numai pe alții.
Reply With Quote
  #108  
Vechi 11.09.2013, 18:42:12
stireana stireana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 128
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cezar_ioan Vezi mesajul
P.S. "Scufița roșie" mi se pare una din cele mai perverse povești ale lumii.
La fel și mie, de aia am impresia că zilele astea o reedităm.
Reply With Quote
  #109  
Vechi 11.09.2013, 18:49:31
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
In definitiv problema este oarecum rezolvata,legea s-a votat,ramine de vazut cum se va aplica.In tara noastra minunata ce se voteaza si ce se aplica,in multe cazuri,sunt doua filme complet diferite :) Numai bine si o zi frumoasa.
Si eu am aceeasi temere, nu cred ca vom scapa cu adevarat de acesti caini fara stapan. Nu pot sa inteleg de ce unii oameni considera o normalitate cainele si haita in strada. Cum poti sa te numesti iubitor de caini daca ii lasi in strada plini de boli si fara o hrana corespunzatoare. Acest aspect stiu ca s-a mai discutat, nu vreau sa reiau discutia fara sfarsit, sunt extrem de dezamagita de modul in care oamenii inteleg sa iubeasca animalele si de faptul ca nu vor sa deschida ochii pentru a vedea realitate in care traim.
Reply With Quote
  #110  
Vechi 11.09.2013, 19:01:41
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Pai ce am tot incercat noi sa explicam zilele astea pe forum! Exact ce spuneam unii din noi pe forum, ca pentru acesti iubitori de caini cainele e cu mult mai presus decat omul, nici macar la egalitate cu acesta, ce am spus noi au exprimat si acestia in timpul marsului, stiam aceste lucruri, inca dinainte de acest mars, si orice om cu bun simt o stie!
Iubitorii de caini isi arata adevarata lor fata:

"Mama copilului ucis de câini, AMENINȚATĂ PE FACEBOOK

Mama băiețelului ucis de câini depune plângere la poliție. Asta după ce femeia a primit mai multe mesaje de amenințare pe Facebook.

Felicia Anghel i-a supărat pe cei care sunt împotriva eutanasierii câinilor fără stăpân cu declarațiile făcute în ultima vreme. Părinții lui Ionuț au declarat public în repetate rânduri că maidanezii ar trebui eutanasiați pentru a evita o altă tragedie.

Băiatul de patru ani a murit sfâșiat de o haită de câini săptămâna trecută. Tragedia s-a petrecut în apropiere de Parcul Tei din Capitală când micuțul ieșise la plimbare cu bunica și fratele său." (sursa: realitatea.net)
Reply With Quote
Răspunde