Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 24.02.2011, 16:37:41
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Asa e camy....da la nivelul lui nu poate zari "varful"....Te poop
Dar oamenii, judecand, pot?
Sunt oare capabili sa zareasca inaltimea...unei realizari omenesti,dar nu numai?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 24.02.2011, 16:38:58
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Intreaba-l pe xanixade....doar el e "cititorul de ganduri"....mereu aratand cu degetul...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 24.02.2011, 16:43:51
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Intreaba-l pe xanixade....doar el e "cititorul de ganduri"....mereu aratand cu degetul...
Nu adresez nimanui intrebarea personal.
Poate doar mie:)).
Reply With Quote
  #24  
Vechi 24.02.2011, 16:46:47
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Nu adresez nimanui intrebarea personal.
Poate doar mie:)).
DACA ti-ai fi adresat-o doar tie....zau nu o postai pe forum... pop u!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 24.02.2011, 17:05:20
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
xanixade
"De parca aia s-a si gandit cand a pus steagul Romaniei, cum ca ar fi facut-o in numele romanilor de pretutindeni, etc. astea sunt dume de mass-media... care efectiv nu au nici un rost... doar un alt subiect senzational si in direct si in reluare... sa fim seriosi"

__________________

!. In primul rand "bunule" crestin , nu ai dreptul sa vorbesti asa...."de parca aia"....are un nume , a realizat ceva ce tu nici in vis nu poti...
2.De ce crezi ca fata aceea nu s-a gandit la romani? Stiu, judeci dupa cum ai reactiona TU..dar sunt si altfel de oameni(cu adevarat oameni !)...(esti prea maruntel ca sa le stii tu pe toate)...dar ai sa cresti...cu timpul...
3. A facut-o pt ea si pt noi toti..., sunt convinsa...si daca pt tine copile este o "duma" sa-ti pretuiesti poporul.....nu-mi ramane decat sa-ti zic ca ar fi cazul sa te destepti....fara ofensa...
Lol, nici nu am vorbit de asa-zisa stare de pretuire a poporului roman... ci mai degraba de mandria desarta... escaladeaza cineva un munte hop si eu sunt roman, cineva castiga mondialele hop si eu sunt roman... deci, dupa mine din punct de vedere logic nu are nici un sens... sau poate... bravo mie ca a escaladat ea un munte?
Dar uite ca sunt prea maruntel ca incerc sa ma gandesc la esential... ce sa zic...
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 24.02.2011, 17:13:36
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de xanixade Vezi mesajul
Lol, nici nu am vorbit de asa-zisa stare de pretuire a poporului roman... ci mai degraba de mandria desarta... escaladeaza cineva un munte hop si eu sunt roman, cineva castiga mondialele hop si eu sunt roman... deci, dupa mine din punct de vedere logic nu are nici un sens... sau poate... bravo mie ca a escaladat ea un munte?
Dar uite ca sunt prea maruntel ca incerc sa ma gandesc la esential... ce sa zic...
E intocmai ca la Olimpiada, cand mai castiga vreun sportiv roman medalia de aur si renaste patriotismul in multi, fara ca acestia sa aiba macar habar ce inseamna sportul de performanta in conditiile din Romania.

Si cand ma uit la ei cum suspina in fata televizorului cand canta imnul, dupa care se duc sa mai scoata o bere din frigider...
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 24.02.2011, 17:19:17
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Dragule xanixade...ESENTIALUL este ca o ROMANCA nu "o aia" a ajuns unde a ajuns...Asa ca...tonu jos...Si da , sunt convinsa ca s-a gandit si la romani...dar logica unora este asa stramta...Dar intai..e vb de respect....ARE un nume ...nu e "aia"..amanuntele...definesc "esenta" lucrurilor, in speta modul in care gandesti tu acum !

Sa spui ca esti roman , nu e mandrie desarta....Sa spui ca esti atotstiutor si celorlati le-ar scapa esentialul....e chiar mai mult decat .....desertaciune...aviz..

Last edited by calator prin ploaie; 24.02.2011 at 17:21:20.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 24.02.2011, 18:41:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

E un copil in primul rand, tatal este alpinist, a dus-o pe munte, i-a placut, a impins-o sa faca si mai mult, au avut bani, etc.

A facut mult intr-un timp scurt, dar sunt multi alti tineri romani care a facut ce a facut si ea sau chiar mai mult, sau ar fi facut mai mult daca si-ar fi permis financiar, ideea e ca nu e un lucru foarte sanatos, cum a zis si ea..multi si-au lasat oasele prin locurile alea.

Si pentru ce in definitiv?
Daca o sa moara pe acolo ba chiar minora fiind, o sa mai fim la fel de mandri?

Ziaristii care azi o elogiaza pe fata vor deschide dezbateri impotriva tatalui ei, pai adica..de ce asa tanara a pus-o sa faca lucrurile alea, nu putea sa astepte pana la 18 ani macar?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 24.02.2011, 18:56:22
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Asta poate pe la noi, dar pe munți mai mari unii fac degerături.
Pai eu vorbeam despre niste trasee usoare,pe care sa le poata face omul de rand in ritmul sau si cu un minim de echipament,evident ca nu iti sugeram sa escaladezi Everestul,Camy...:)
Iar dupa un traseu de genul asta va spun eu ca garantat va relaxati si va simtiti cu 10 ani mai tineri! :)
Deasemenea,mersul pe munte este foarte indicat pentru cei care sunt interesati de conditia lor fizica,pentru ca un singur traseu echivaleaza dpdv al efectelor cu ore bune petrecute in sala de fitness!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 24.02.2011 at 19:00:42.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 24.02.2011, 20:04:46
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Dragule xanixade...ESENTIALUL este ca o ROMANCA nu "o aia" a ajuns unde a ajuns...Asa ca...tonu jos...Si da , sunt convinsa ca s-a gandit si la romani...dar logica unora este asa stramta...Dar intai..e vb de respect....ARE un nume ...nu e "aia"..amanuntele...definesc "esenta" lucrurilor, in speta modul in care gandesti tu acum !

Sa spui ca esti roman , nu e mandrie desarta....Sa spui ca esti atotstiutor si celorlati le-ar scapa esentialul....e chiar mai mult decat .....desertaciune...aviz..
Poate fi aia, sau doamna aia, nu m-a interesat de la bun inceput... da, aici admit ca n-am fost respectuos...
Esentialul e ca la ce m-ar putea ajuta succesul profesional al cuiva pe mine in mod personal? sau pe tine sau pe oricine? o romanca...
Ce sa zic, infige steagul in varful muntelui, trage aer in piept si zice: Ce mandra ma simt ca sunt romanca... chiar patetic as putea zice... a fi patriot inseamna cu totul altceva, ti-as putea da exemple,dar in fine... ce sa zic, nu gandesc intr-un mod corespunzator, conform criteriilor tale... care sa fiu drept, nici n-as vrea sa le cunosc...
Oare numele conteaza cu totul? Daca nu o cunosc, atunci la ce-mi foloseste mie numele ei... oricum am s-o uit, in cateva zile... da, mai ziceam, daca imi era cineva cunoscut, dar asa...tot aia e... roman, neroman tot aia e... ea personal a urcat un munte, nu ziceam ca e ceva rau, dar totul devine sec si plin de prostie, cand se trezeste un oarecare ziar, sau chiar stirile in mod general, sa zica: Noi suntem romani!.... Ei bine eu nu sunt un roman de ala... Tu daca esti e problema ta...

Plus ca n-am zis vreodata ca sunt atotstiutor, ba chiar, daca gasesc vreo opinie vrednic de admirat, atunci imi schimb si eu opinia, dar in fine, oricum atunci eram ironic... dar ce sa zic...
Oare chiar sa nu stiu ce e aceea esenta a lucrurilor? Sau amanunt?
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dictionar al scriitorilor romani (pentru cei interesati) LapetiteMoc Generalitati 0 27.04.2010 11:38:20
Adulterul - motiv cu temei biblic si canonic pentru divort NTatiana Intrebari utilizatori 35 23.04.2010 13:11:30
Pr.prof.dr.acad. Dumitru Popescu georgeval Stiri, actualitati, anunturi 0 11.03.2010 14:28:38
Poluarea,un motiv de-ngrijorare ory Generalitati 9 08.08.2009 09:33:05
in Franta se cauta, pentru mediul rural, medici generalisti romani LapetiteMoc Stiri, actualitati, anunturi 0 26.07.2009 18:43:43