Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.05.2007, 04:33:17
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Ca si dintotdeauna izbavirea va veni TOT din Est nu din Apus!
Ti-au dat rusii 45 de ani de libertate religioasa de te-au saturat, Cozia! Era bine pe vreme lui Ceausescu si a predecesorilor postmonarhie? S-au daramat biserici, au fost persecutati preoti, persecutati oameni pentru simplul fapt ca mergeau la Biserica...

Reply With Quote
  #22  
Vechi 27.05.2007, 04:35:20
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Alta stire de saptamina trecuta referitor la ortodoxia rusa este ca BORusa din America si Canada s-a unit cu cea din Rusia, neamiconsiderind necesara divizarea lor din cauza trecutului comunist,... deci inca o caramida pusa la temelia credintei adevarate!
Doamne Ajuta!
Orthodox Church of America era de mult timp sub jurisdictia Bisericii Ruse. Intra pe site-ul lor si vezi!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 27.05.2007, 13:28:03
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de cozia
Ca si dintotdeauna izbavirea va veni TOT din Est nu din Apus!
Ti-au dat rusii 45 de ani de libertate religioasa de te-au saturat, Cozia! Era bine pe vreme lui Ceausescu si a predecesorilor postmonarhie? S-au daramat biserici, au fost persecutati preoti, persecutati oameni pentru simplul fapt ca mergeau la Biserica...
Intradevar,atunci se inchideau si daramau biserici,acum se construiesc intr-o veselie...ca sa poata sminti cat mai multi oameni cu slujbele lor ecumeniste!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 27.05.2007, 13:29:50
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Mantuirea vine din EST,pentru ca este RASARITUL SI VIATA,VESTUL inseamna APUSUL SI MOARTEA.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 27.05.2007, 13:59:36
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Mantuirea vine din EST,pentru ca este RASARITUL SI VIATA,VESTUL inseamna APUSUL SI MOARTEA.
Aiurea....ti-e dor de Pitesti, Aiud, Jilava, Gherla, Poarta Alba, Chilia, Canal, ??? Au venit de la Rasarit, nu?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 27.05.2007, 14:01:28
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de cozia
Ca si dintotdeauna izbavirea va veni TOT din Est nu din Apus!
Ti-au dat rusii 45 de ani de libertate religioasa de te-au saturat, Cozia! Era bine pe vreme lui Ceausescu si a predecesorilor postmonarhie? S-au daramat biserici, au fost persecutati preoti, persecutati oameni pentru simplul fapt ca mergeau la Biserica...
Intradevar,atunci se inchideau si daramau biserici,acum se construiesc intr-o veselie...ca sa poata sminti cat mai multi oameni cu slujbele lor ecumeniste!
Numeste-mi o singura noua biserica in care au loc slujbe ecumeniste!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 27.05.2007, 14:38:00
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Mantuirea vine din EST,pentru ca este RASARITUL SI VIATA,VESTUL inseamna APUSUL SI MOARTEA.
Aiurea....ti-e dor de Pitesti, Aiud, Jilava, Gherla, Poarta Alba, Chilia, Canal, ??? Au venit de la Rasarit, nu?
DA,si astazi cei ce au patimit acolo sunt sfinti si martiri.Ei au gasit VIATA.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 27.05.2007, 14:47:01
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Mantuirea vine din EST,pentru ca este RASARITUL SI VIATA,VESTUL inseamna APUSUL SI MOARTEA.
Aiurea....ti-e dor de Pitesti, Aiud, Jilava, Gherla, Poarta Alba, Chilia, Canal, ??? Au venit de la Rasarit, nu?
DA,si astazi cei ce au patimit acolo sunt sfinti si martiri.Ei au gasit VIATA.
Vrei sa spui ca a fost un lucru bun????????? Daca ar fi sa ma iau dupa tine ar trebui sa vina un nou Nero ca sa gasim toti VIATA, nu??????

Tu te auzi ce spui???? Dar familiile care au ramas in urma, copii fara parinti, soti despartiti, umilinta, suferinta, durerea, disperarea??? La sta te-ai gandit?

Ai copii sau sotie sa vezi cum te simti fie si numai cand racesc si le creste temperatura? Ai un catel ca sa vezi cum te doare sufletul cand vine schiopatand la tine? Ai iubit pe cineva vreodata ca sa vezi ce inseamna sa fii nevoit sa te desparti de acel cineva fie si temporar???

Mai ai sa raspunzi la asta: "Numeste-mi o singura noua biserica in care au loc slujbe ecumeniste!"
Reply With Quote
  #29  
Vechi 27.05.2007, 14:53:23
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Sa nu crezi ca eu stiu toate bisericile si ce se intampla acolo,dar e evident,pe ce lume traiti?Sfintii parinti spuneau ca in ultimele zile vor auri acoperisurile bisericilor si vor fi intr-o bogatie nemaiintalnita.Dar in ele se va face toata lucrarea satanica!

P.S.Cunosc eu strategia ta,cand iti dau dovezi vrei parerea mea,cand iti spun parerea mea vrei dovezi.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 27.05.2007, 15:00:55
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Sa nu crezi ca eu stiu toate bisericile si ce se intampla acolo,dar e evident,pe ce lume traiti?Sfintii parinti spuneau ca in ultimele zile vor auri acoperisurile bisericilor si vor fi intr-o bogatie nemaiintalnita.Dar in ele se va face toata lucrarea satanica!

P.S.Cunosc eu strategia ta,cand iti dau dovezi vrei parerea mea,cand iti spun parerea mea vrei dovezi.
Prietene, nu am nici o strategie.
Ai afirmat ca se construiesc mai multe biserici pentru "ca sa poata sminti cat mai multi oameni cu slujbele lor ecumeniste!" si nu ai fost in stare sa numesti nici macar una!!!

Vreau sa spun ca sustii o cauza din auzite, fara sa stii nimic despre fenomen!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Stiri-Spectacole-Evenimente cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 995 26.11.2022 11:54:33
Pe scurt din lume (stiri mai noi si mai vechi) Laura19 Stiri, actualitati, anunturi 173 13.05.2014 06:46:57
Stiri, spectacole, evenimente culturale pentru cei din Bucuresti glykys Stiri, actualitati, anunturi 160 05.04.2014 22:07:21
Baptistii stiu de dinainte ca o sa apara stiri indreptate impotriva BOR metanoia2 Generalitati 13 23.11.2009 16:23:51