Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.06.2021, 18:21:06
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai bolovanule, nu asa se vad moastele.

Daca aia era demonizata sau vrajitoarea putea sa nu putrezeasca.

De "mireasma", daca au dat aia cu tamaie acolo de nu poti sa respiri e evident ca "miroase"...

Nu "mirosul" este ce arata "moastele".


Biserica se uita la intreaga viata!!! Daca aia in viata a fost demonizata cum sa aiba "moaste".

Si cine esti tu sa zici ca a avut "moaste", cand nimeni din marii sfinti ai Bisericii, Cleopa, Papacioc si restul nu au fost acolo.


Si de ce "doar oasele" trebuie sa gireze petnru sfintenie - ca ti-ai facut tu un idol din "moastele lui verginica"?

Pai in felul asta iti fac eu pe banda rulanta 3 sfinti, iti scriu in 3 zile 3 povesti pentru fiecare, ti-i dezgrop si ti-i pun langa demonizata voastra.

Mai usor cu pianul pe scari ca faci zgomot cand nu te pricepi. Aia era demonizata care a zis niste chstii ciudate si o adunatura de fraieri au pus botul... asa din aia ca tine semi-analfabeti in toate directiile care stiu "teorii"....


Termin-o cu vrajelile. Trebuie oameni cu cap ai Bisericii care sa se uite la probleme din astea, cum sunt Cleopa, Papacioc si intreaga Biserica. Viata unui om nu sta doar in oase... sa stii.


Care or fi sfinti i-o decide Biserica. Se viseaza multi si dracu mai viseaza si el pe la oameni prin cap multe. Dar asta nu inseamna ca toti sunt de la Dumenzeu si ca toti sunt sfinti.


Si nu mai fa o ciorba de "demonizati" in care pui si sfinti ortodocsi sa iti iasa la socoteala.

Aia era demonizata din cap pana in picioare
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.06.2021, 11:00:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai bolovanule, nu asa se vad moastele.
Nu-s bolnav, exact asa se vad. Minti deci nu te cred.

Citat:
Daca aia era demonizata sau vrajitoarea putea sa nu putrezeasca.
Nu e vorba numai de neputreziciune ci de mireasma duhovniceasca specifica!
Tu esti demonizat. Nu te cred ca era vrajitoare cum insinuezi ca un hulitor infect!

Citat:
De "mireasma", daca au dat aia cu tamaie acolo de nu poti sa respiri e evident ca "miroase"...
Nu a dat nimeni cu tamaie. Vorbesti prostii. Iti inchipui tu, visezi, spui minciuni ca si cum ar fi adevar. Nu-ti cred visele nascocitoare de barfa si interpretari absurde. Cred in marturii reale, adevarate, nu in raspopiti osteniti de necredinta si hula care ii face ”mari”!
Citat:
Nu "mirosul" este ce arata "moastele".
Nu-mi da lectii! Nu te cred. Nu cred in ghilimele tale de ipocrit raspopit ”mare” teolog!

Citat:
Biserica se uita la intreaga viata!!! Daca aia in viata a fost demonizata cum sa aiba "moaste".
Intreaga viata a fost una de sfanta, hulitorule infect. Ea era parte din Biserica!
Trufia si minciuna te face demonizat. Esti plin de ele! Nu-mi da lectii cand habar n-ai ce vorbesti!

Citat:
Si cine esti tu sa zici ca a avut "moaste", cand nimeni din marii sfinti ai Bisericii, Cleopa, Papacioc si restul nu au fost acolo.
Nu eu zic ci martorii care au deschis mormantul, au tinut parastasul si au simtit mireasma de duh sfant! Viata ei si istoria vietii ei o poate studia si cerceta oricine si poate recunoaste o viata de sfanta!!! Putea tine poste de 40 de zile doar cu anafura si apa sfintita. Postea aproape tot timpul si era plina de duh sfant si smerenie, umilinta, intelepciune de la invatatura de la Hristos pe care o tinea. Tu nu ai nimic din toate astea si scoti din tine doar infectii si hule! Nu poti nimic dar minti fara numar!

Citat:
Si de ce "doar oasele" trebuie sa gireze petnru sfintenie - ca ti-ai facut tu un idol din "moastele lui verginica"?
Eu vorbesc de moastele sfintilor si ale Trambitelor care toate au facut minuni, au intemeiat manastiri ortodoxe, nu au facut copii decat ucenici, marturiile oamenilor, sute de mii, ei au spus ca s-au vindecat de tot felul de boli incurabile... deci nu eu imi fac idoli din Trambite ci tu-ti faci idoli din stareti ca par. Cleopa sau din necredinta unora din Sf. Sinod cand au luat decizii gresite in care s-au pripit (revenirea asupra deciziilor e dovada ca nu-s infailibili si ca au fost decizii gresite si nu ca zic eu sau altii, chiar ei au recunoscut) asa cum s-au pripit de au participat la sinodul Cretan unde s-a facut amestecul credintei cu lumea rezultand un babilon lumesc apocaliptic, o corceala sinistra, sau asa cum s-au pripit acum 100 de ani de au urmat ereticii apusului si au dat calendarul inainte cu 13 zile de nu se mai stie cand e sarbatoarea cereasca a sfantului caci rusii si Athosul tine defazat cu 13 zile iar posturile, cum e chiar postul sf. Apostoli Petr si Pavel e ciuntit sau Craciunul e defazat. Astea sunt lucruri reale care nu trebuiesc urmate caci tarasc omenirea crdincioasa in iad si de aia Trambiteaza Hristos-Cuvantul ca sa nu ne luam dupa tot felul de hristosi mincinosi asa ca tine care refuza sa vada si nu vor sa citeasca ca sa se lamureasca, nu vor sa creada in Hristos-Cuvantul si mint precum respira ca sa bage in capul cititorilor minciuna si necredinta. Deci nu te cred cand minti si hulesti fara numar vrand sa creada si altii inclusiv eu in barfe-superstitii lansate de ”marele” teolog raspopit si obosit!.. care-si da el cu parerea lui ”logica” ca sa-l credem noi fraierii de pe forum cum le stie el pe toate.

Citat:
Pai in felul asta iti fac eu pe banda rulanta 3 sfinti, iti scriu in 3 zile 3 povesti pentru fiecare, ti-i dezgrop si ti-i pun langa demonizata voastra.
Nu te cred! tu esti demonizat. Si nu e a noastra ci e Trambita lui Dumnezeu!

Citat:
Mai usor cu pianul pe scari ca faci zgomot cand nu te pricepi.
Ai confiscat vederea, citirea, cunoasterea, marturisirea, intelegerea incat numai tu ai impresia ca te pricepi. Pai tu nu poti face deosebire intre Cele 7 Tr.Ap. si neo-protestantii care nu sa mai pocaiesc, se insoara si fac copii, care n-au posturi, n-au sf. Taine, n-au sfinti, n-au Cale stramta Ortodoxa ci au decat sola scriptura rastalmacita si la aia zic ei Cuvantul lui Dumnezeu interpretandu-L ei neortodox si asa cum sunt prelucrati ca sa nu crezi in biserica si in sfinti si sa confunzi Cuvantul lui Dumnezeu al intregii scripturi cu Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu de la sfarsit de timp suflat prin Cele. 7. Tr. Ap. pentru pregatirea infircosatoarei judecati. In Apocalipsa nu ala e Cuvantul lui Dumnezeu ci cea ce se sufla de la Hristos prin Trambite in vederea pregatirii judecatii de la sfarsit de timp, acela este numele Lui cel nou care nu neaga si nu contrazice cuvantul lui Dumnezeu al intregii scripturi!

Citat:
Aia era demonizata care a zis niste chstii ciudate si o adunatura de fraieri au pus botul... asa din aia ca tine semi-analfabeti in toate directiile care stiu "teorii"....
NU TE CRED!!!
NU mai emite minciuni cu semi-analfabetii si demonizata si ca a zis. Nu mai lansa barfe-superstitii de ”mare” teolog raspopit ca esti defapt ca un varf de lance al satanei nepricepand ce faci.

Citat:
Termin-o cu vrajelile. Trebuie oameni cu cap ai Bisericii care sa se uite la probleme din astea, cum sunt Cleopa, Papacioc si intreaga Biserica. Viata unui om nu sta doar in oase... sa stii.
Eu sunt acel om cu cap al bisericii! Eu sunt de crezut pentru ca eu cred! Pe voi, toti necredinciosii si corcitii pe voi n-ar trebui sa va creada nimeni caci mintiti precum respirati si nu va pasa crezand ca aparati biserica, ortodoxia.

Cine credeti ca va rapeste Hristos-Cuvantul? De cine aparati voi ortodoxia? De Cele 7 Tr. Ap.? Nu pricepi ca te dai mare dar nu vezi diferentele evidente intre Trambite si neo-protestanti? De ce ignori diferentele si Adevarul? De ce ignori marturiile, minunile? Pai au facut duhovnicii Cleopa sau Papacioc manastiri ortodoxe, multime de minuni, marturisiri sfinte si nevinovate impotriva regimului comunist? Trambitele au facut, deci de ce ar fi ei mai mari? Pentru ca unii i-ati luat de idoli. Deci iata ca intelepciunea par. Papacioc, a facut ca el sa minta in mod evident ca sa ia asupra lui si pentru a ajuta Adevarul caci oricine putea sa-si dea seama ca n-avea el de unde sa stie ca sunt sau nu sunt moaste. Asta nu putea stii decat martorii, cei care au deschis sicriul.

Citat:
Care or fi sfinti i-o decide Biserica. Se viseaza multi si dracu mai viseaza si el pe la oameni prin cap multe. Dar asta nu inseamna ca toti sunt de la Dumenzeu si ca toti sunt sfinti.
Nu biserica decide cine sunt sfinti si cine nu ci Dumnezeu. Biserica doar constata si se conformeaza! Tu esti dus rau cu pluta cand iti permiti sa crezi ca omul decide cine e sfant si cine nu. Asa au crezut si acum 2000 de ani ca sinedriul poate decide cine e sfant si cine nu. Doar Dumnezeu e dreptul judecator care decide si hotaraste viitorul omenirrii insa fara sa silniceasca pe nimeni. Nu obliga pe nimeni sa creada cu de-a sila ca un tiran. Insa daca nu vrei sa crezi, daca nu vrei sa te supui, atunci esti liber sa mori si sa-ti continui existanta asa cum poti, asa ca ingerii cazuti si oamenii iadului.

Citat:
Si nu mai fa o ciorba de "demonizati" in care pui si sfinti ortodocsi sa iti iasa la socoteala.
Nu mai mintii tu ca sfintii si Trambitele sunt neo-protestanti sau ceva ce nu e de crezut si de urmat! Nu mai iti permite tu sa-ti bati joc de credinta poporul roman ortodox si de Apocalipsa in desfasurare!

Citat:
Aia era demonizata din cap pana in picioare
Nu te cred! NU cred nimic din ce afirmi! Esti un mitoman ce umbli cu vrajeala barfei-superstitioase, negand viata martirica a sfintei, negand moastele, minunile, negand ca sa dea bine si sa fie pe placul necredintei infiltrata in BOR.

Nu-l cred pe mitoman si nu-l credeti nici voi. Mai bine va la,muriti si credeti marturiile zecilor de mii de oameni cinstiti si cititi din Cartile albe care nu sunt de la om sau de la ingeri cazuti! Cititi si va lamuriti voi insiva ca daca va lasati pe mana la tot felul de ”teologi” raspopiti care nu pot face deosebire intre Trambite si neo-protestanti atunci o sa faceti confuzia intre Cuvantul lui Dumnezeu al neoprotestantilor antihristi care vor sa va lepadati de ortodoxie si de Cuvantul lui Dumnezeu al Apocalipsei care pregateste ortodoxia pentru judecata!

Nu va luati dupa cei corciti, dupa cei amestecati cu lumea (eretici, ateisti, pacatosi, ne-protestanti, nationalisti egoisti extremisti exclusivisti, metempsihotici carmatici, ”arhierei”-sefi ce emit din interes mantuiri mesianice mincionase, masoneria creierolo amestecului de credinta, astrologi si ”ortodocsi”, papistasi ce lupta pentru marele papalac, adoratori ai satanei, lupi-serpi in haine de oai sa du berbeci sefi) caci partea amestecata din om se transforma in porcie cu col de arginti, in antihrism ce ataca partea sfant pentru a sluji interesul pacatului, mortii si al vremelniciei.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.06.2021 at 11:18:23.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.06.2021, 11:13:08
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Eu sunt acel om cu cap al bisericii! Eu sunt de crezut pentru ca eu cred! Pe voi, toti necredinciosii si corcitii pe voi n-ar trebui sa va creada nimeni caci mintiti precum respirati si nu va pasa crezand ca aparati biserica, ortodoxia.

Cine credeti ca va rapeste Hristos-Cuvantul? De cine aparati voi ortodoxia? De Cele 7 Tr. Ap.? Nu pricepi ca te dai mare dar nu vezi diferentele evidente intre Trambite si neo-protestanti? De ce ignori diferentele si Adevarul? De ce ignori marturiile, minunile?

Pai au facut duhovnicii Cleopa sau Papacioc manastiri ortodoxe, multime de minuni, marturisiri sfinte si nevinovate impotriva regimului comunist?

Trambitele au facut, deci de ce ar fi ei mai mari? Pentru ca unii i-ati luat de idoli. Deci iata ca intelepciunea par. Papacioc, a facut ca el sa minta in mod evident ca sa ia asupra lui si pentru a ajuta Adevarul caci oricine putea sa-si dea seama ca n-avea el de unde sa stie ca sunt sau nu sunt moaste. Asta nu putea stii decat martorii, cei care au deschis sicriul.
Tu esti un nebun care si-a pierdut mintile.
Deci ai ajuns tu un singur nebun Biserica intreaga, singurul care are pretentia ca intelege Biserica...
Bai nebunule, culegeti mintile.


Adica ne injuri pe toti de pe forum, ne faci una cu pamantul petnru ca tu esti nebun? Ne faci corciti si necredinciosi? Bai satana, ti-ai pierdut mintile.


Cleopa si Papacioc au facut zeci de manastiri - nu stii ca au fost trimisi in zeci de manastiri sa reaseze viata monahala cum trebuie? Ca ei doi sunt stalpii revirimentului duhovnicesc monahal din Romania trimisi special pentru experienta si pregatirea lor???

Toti nebunii pot sa faca manastiri, asta nu zice nimic. Dreapta credinta este cea care mantuieste..

Nebune, baga-ti mintile in cap.


O gramada de "martori" demonizati, care erau deja setati pe "moaste"... Hai lasa-ma cu prostiile, ca sfintii cu totul altfe.

Asta cu mirosurile este extrem de discutabila, nu cred ca toti nesimtitii si nesimtitorii au "miros duhovnicesc".

Bai bai demonizatule, daca tu esti demonizat evident ca mirosi demonizatii. Ca va asemanati.

Pai va da diavolul mirosuri de nu le puteti duce..

Sunteti o gramada de demonizati acolo evident ca va mirositi unii pe altii.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 22.06.2021, 11:34:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu esti un nebun care si-a pierdut mintile.
Ca minti tu? Nu te cvred oricat arunci cu mocirla si cu hule. NU ESTI DE CREZUT! Esti decat un pui al baronului de Miunhauzen iesit sa lanseze barfe-superstitioase si nesimtiri de sub icoana sf. Grigorie Palama exact ca un sarpe-lup imbracat in haina de biserica, de sfant, de ”mare” teolog!

Citat:
Deci ai ajuns tu un singur nebun Biserica intreaga, singurul care are pretentia ca intelege Biserica...
Bai nebunule, culegeti mintile.
Stai linistit nu-s singurul care inteleg si cred Adevarului.
Nu-s nebun ci tu ma faci nebun pe toate firele de discutie exact ca orice porc cu coltz de argint care e mare si tare cand lupta el cu marturisitorii Adevarului iar cand vine adevaratii lupi imbracati in haine de oaie care lucreaza corceala si amestecul atunci nu-i in stare de nimic, de nicio aparare!

Citat:
Adica ne injuri pe toti de pe forum, ne faci una cu pamantul petnru ca tu esti nebun? Ne faci corciti si necredinciosi? Bai satana, ti-ai pierdut mintile.
Te simti? Corceala din tine nu poate suporta Adevarul. Nu eu te-am facut in vreun fel ci tu te-ai corcit asa cu necredinta si cu globalismul si cu stiinta. Tu te dovedesti a fi asa cum spui caci faptele tale te demonstreaza. Tu esti cel ce ma prigonesti si ma faci nebun si strigi ca din gura de sarpe ca ar fi invers!

Citat:
Cleopa si Papacioc au facut zeci de manastiri - nu stii ca au fost trimisi in zeci de manastiri sa reaseze viata monahala cum trebuie? Ca ei doi sunt stalpii revirimentului duhovnicesc monahal din Romania trimisi special pentru experienta si pregatirea lor???
Nu le neg experienta si pregatirea dar nu fac din ei idoli ca sa lovesc in Cele 7 Tr.Ap.!!! In problema asta eu am dreptate si cei ca mine. Tu esti doar glasul minciunii si necredintei. Eu sunt impreuna cu Cleopa si Papacioc care acum, dupa trecerea la cele vesnice s-au lamurit cine e Hristos-Cuvantul, adica acelasi Iisus de acum 2000 de ani, pe cand dumneata, un ipocrit habarnist minti si hulesti fara numar si la adresa lor!


Citat:
Toti nebunii pot sa faca manastiri, asta nu zice nimic. Dreapta credinta este cea care mantuieste..
Nu mai vorbi tu de drepta credinta in timp ce pe toti ii faci nebuni si prosti cu trufie maxima. Astea sunt semnele demonizarii. Felul in care te exprimi!

Citat:
Nebune, baga-ti mintile in cap.
Nu te cred si nu est de crezut daca urlii ca din gura de sarpe ca altii ar fi nebunii, ca altii te-ar haitui dandu-te victima. Esti un ipocrit trufas exact ca cazutul luxifer!


Citat:
O gramada de "martori" demonizati, care erau deja setati pe "moaste"... Hai lasa-ma cu prostiile, ca sfintii cu totul altfe.
Tu nu ma lasi in pace si minti incontinuu si ma hulesti si pe mine si pe Dumnezeu pe toate firele de discutie. Tu nu incetezi! Tu nu vrei sa crezi si te folosesti de ortodoxie ca sa distrugi ortodoxia! Esti un terorist uslamist infiltrat!

Citat:
Asta cu mirosurile este extrem de discutabila, nu cred ca toti nesimtitii si nesimtitorii au "miros duhovnicesc".
Adica numai unii vad, miros si inteleg? Ati facut din ortodoxie un club select al marilor initiati? Oricine poate deosebi insa nu toti au curajul sa spuna Adevarul.


Citat:
Bai bai demonizatule, daca tu esti demonizat evident ca mirosi demonizatii. Ca va asemanati.
Logica de balta! Martorii, sutele de mii, nu aveau niciun interes, ei au marturisit minunile si Credinta si sfintenia si cinstea Celor 7 Tr.Ap. si nicidecum cei plini de interese viclene. Au marturisit caci s-au vindecat, caci au vazut si au simtit si au vazut faptele si au simtit umilinta, vorba smerita...

Citat:
Pai va da diavolul mirosuri de nu le puteti duce..
Vorbesti prostii. Iluzii iti da tie, ca vad ca esti mare stiutor sigur de minciunile tale!

Citat:
Sunteti o gramada de demonizati acolo evident ca va mirositi unii pe altii.
Nu te cred si nu esti de crezut! Doar tragi dupa tine fraierii slabi de minte care pun botul la barfe-superstitii caci va uneste interesul corcelii credintei si al necredintei!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.06.2021, 11:54:17
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nebune, tocmai ai afirmat ca TU ESTI BISERICA.

Ca doar tu stii ce este bine si ca restul sunt necredinciosi si corciti.

Exact ca ARIE faci!!!

Bai Arie, tocmai ai negat toata Biserica!!!


Bai nebune, baga-ti mintile in cap ca doar diavolul spune ca "el le stie mai bine pe toate, inafara Bisericii".

Nu ti se pare suspect ca doar tu le stii pe toate cel mai bine, dar diferit de Biserica?

Bai nebune, daca era femeia aia a Bisericii, ridica Dumnezeu toata Biserica pentru ea, cum a ridicat-o pentru Paisie Aghioritul.

E o demonizata femeia aia termino cu nebunia


Citat:
Te simti? Corceala din tine nu poate suporta Adevarul. Nu eu te-am facut in vreun fel ci tu te-ai corcit asa cu necredinta si cu globalismul si cu stiinta. Tu te dovedesti a fi asa cum spui caci faptele tale te demonstreaza. Tu esti cel ce ma prigonesti si ma faci nebun si strigi ca din gura de sarpe ca ar fi invers!
Bai satana de om, tot ce produci sunt demonisme - scoti de la diavol, de asta nu poti scoate nimic bun din tine. Ce pot sa zic, ca diavolismele tale sunt ... adevar si bune???

Nicidecum - ai sa produci doar diavolisme si o sa-ti arat de fiecare data!!!

Esti un demonizat care nu a inteles asta - ai un diavol in tine care te impinge la asta.

Doar diavolul spune ca "el stie mai bine dar inafara Bisericii" - fraza asta care ai spuso e de la diavol.

Nepriceputu-le iti numesti semianalfabetismul tau "crednita", "pricepre", dar esti doar un incult cu cateva clase care a invatat pe de rost chestii si nu le intelege foarte bine... asta este (ne)priceperea ta - doar incultura si semianalfabatism. Cam asa pier toti prin alte secte, nu ii duce capul si repeta chestii gandite pe jumate.

Citat:
Tu nu ma lasi in pace si minti incontinuu si ma hulesti si pe mine si pe Dumnezeu pe toate firele de discutie. Tu nu incetezi! Tu nu vrei sa crezi si te folosesti de ortodoxie ca sa distrugi ortodoxia! Esti un terorist uslamist infiltrat!
Bai satana de om, tu nu vezi ca intri ca diavolul aici si faci prozelitism? Cum sa te las in pace cand esti diavolul intrpat? Te-a ales diavolul si te-a lasat Dumenzeu in mana diavolului pentru neascultarea ta. Pentru ca ai figuri in cap si mergi pe coclauri dupa mintea ta.

Te-a lasat Dumenzeu sa te batjocoreasca diavolul pentru mandria ta - pentru ca iti dai cu parerea pe cele duvhocnicesti cand tu esti un prost notoriu - un semianalfabet care nu stie nimic dar care produce teorii si elucubratii. Stai la locul tau ca esti doar un semnianalfabet care nu stie multe ci doar merge ca boul inainte...

Si boul este credincios dar nu are minte...

Esti doar un prost batjocorit de diavol, lasat de Dumnezeu in batjocura pentru ca merge dupa mintea lui. Cand ai sa intelegi ca tot ce visezi cu demonizata aia si cu teoriile tale sunt doar flatulentele tale si mandriile tale pentru care ai cazut atunci ai sa te indrepti.

Ce tot zici acolo cu teoriile tale, cu vernonica cu trambitele sunt doar inchipuirile tale, demonizarile tale, plasmuri, draci care pozeaza in lumini... de asta ti se par atat de credi bile ca e dracul care pozeaza in sfinti in lumini.. doar lumini false nepriceputule

Hai sa folosim cuvintele voastre: "NIP", "TRAMBITE", "Noua Crdinta", "Cuvantul NIP", "Hristos vorbeste in NIP"... deja e un vocabular sectar... Ia mai bine "cerceteaza" tu corect sa vezi ca ai sarit gardul Bisericii... si esti intr-o groapa sectara. Nu vezi ca astea "nu exista" in Biserica? Totul e nou, totul e sectar???? Cat timp ai sa fii orb si nu ai sa vezi? Cat timp ai sa fii batjocorit de diavol?

Last edited by gpalama; 22.06.2021 at 12:30:15.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.06.2021, 13:23:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nebune, tocmai ai afirmat ca TU ESTI BISERICA.

Ca doar tu stii ce este bine si ca restul sunt necredinciosi si corciti.

Exact ca ARIE faci!!!

Bai Arie, tocmai ai negat toata Biserica!!!


Bai nebune, baga-ti mintile in cap ca doar diavolul spune ca "el le stie mai bine pe toate, inafara Bisericii".

Nu ti se pare suspect ca doar tu le stii pe toate cel mai bine, dar diferit de Biserica?

Bai nebune, daca era femeia aia a Bisericii, ridica Dumnezeu toata Biserica pentru ea, cum a ridicat-o pentru Paisie Aghioritul.

E o demonizata femeia aia termino cu nebunia



Bai satana de om, tot ce produci sunt demonisme - scoti de la diavol, de asta nu poti scoate nimic bun din tine. Ce pot sa zic, ca diavolismele tale sunt ... adevar si bune???

Nicidecum - ai sa produci doar diavolisme si o sa-ti arat de fiecare data!!!

Esti un demonizat care nu a inteles asta - ai un diavol in tine care te impinge la asta.

Doar diavolul spune ca "el stie mai bine dar inafara Bisericii" - fraza asta care ai spuso e de la diavol.

Nepriceputu-le iti numesti semianalfabetismul tau "crednita", "pricepre", dar esti doar un incult cu cateva clase care a invatat pe de rost chestii si nu le intelege foarte bine... asta este (ne)priceperea ta - doar incultura si semianalfabatism. Cam asa pier toti prin alte secte, nu ii duce capul si repeta chestii gandite pe jumate.


Bai satana de om, tu nu vezi ca intri ca diavolul aici si faci prozelitism? Cum sa te las in pace cand esti diavolul intrpat? Te-a ales diavolul si te-a lasat Dumenzeu in mana diavolului pentru neascultarea ta. Pentru ca ai figuri in cap si mergi pe coclauri dupa mintea ta.

Te-a lasat Dumenzeu sa te batjocoreasca diavolul pentru mandria ta - pentru ca iti dai cu parerea pe cele duvhocnicesti cand tu esti un prost notoriu - un semianalfabet care nu stie nimic dar care produce teorii si elucubratii. Stai la locul tau ca esti doar un semnianalfabet care nu stie multe ci doar merge ca boul inainte...

Si boul este credincios dar nu are minte...

Esti doar un prost batjocorit de diavol, lasat de Dumnezeu in batjocura pentru ca merge dupa mintea lui. Cand ai sa intelegi ca tot ce visezi cu demonizata aia si cu teoriile tale sunt doar flatulentele tale si mandriile tale pentru care ai cazut atunci ai sa te indrepti.

Ce tot zici acolo cu teoriile tale, cu vernonica cu trambitele sunt doar inchipuirile tale, demonizarile tale, plasmuri, draci care pozeaza in lumini... de asta ti se par atat de credi bile ca e dracul care pozeaza in sfinti in lumini.. doar lumini false nepriceputule

Hai sa folosim cuvintele voastre: "NIP", "TRAMBITE", "Noua Crdinta", "Cuvantul NIP", "Hristos vorbeste in NIP"... deja e un vocabular sectar... Ia mai bine "cerceteaza" tu corect sa vezi ca ai sarit gardul Bisericii... si esti intr-o groapa sectara. Nu vezi ca astea "nu exista" in Biserica? Totul e nou, totul e sectar???? Cat timp ai sa fii orb si nu ai sa vezi? Cat timp ai sa fii batjocorit de diavol?
NU TE CRED!!! Esti un mitoman hulitor de Dumnezeu!
Esti un hulitor mitoman insistent care minti la nesfarsit.

Cred in Cleopa, in Arsenie Papacioc, in Sf.Sinod in Grigorie Palamas si in sfintenia lor dar mai ales cred in Cele 7 Tr.Ap. si in Dumnezeu.

Nu cred in tine si in minciunile tale. Nu esti psihiatru, nu esti sef de inchizitie, nu esti decat un ipocrit ”mare” teolog raspopit care te crezi mare sef pe forum si ai impresia ca tu esti biserica daca ridici mare furtuna si infricosare in memoria colectiva prin acuzarile tale bolnave si viclene fara numar si fara oprelisti, permitandu-ti sa lovesti cu maxima cruzime si nesimtire direct in PERSOANE.

Nu faci decat sa-ti bati joc de mine si de colegii de pe forum si de ortodoxie si o tii asa la nesfarsit.

Nu te cred la nesfarsit oricat te dai victima impreuna cu ”biserica-tu” si oricat ca din gura de sarpe strigi ca hotul travestit care striga cu barfa-superstitie prindeti hotul (ca si cum l-ar fi descoperit fix acuma, ca si cum orbul ar fi vazut, surdul ar fi auzit) pentru ca minciuna-barfa superstitiei sa para credibila doar pentru ca orbii et corbii se tem sa vada, se tem sa ia atitudine dreapta si cred minciunile tale fara sa mestece, fara sa digere, fara sa vada, fara sa inteleaga, fara sa ia in seama miile de marturii si se lasa paaclaiti si amagiti si te cred doar asa ca zici tu de pe pozitii tiranice de sef ”ortodox” unit cu tiranii si teroristii lumii carora le faci jocul ca varf de lance.

Deci la nesfarist est un mitoman ce nu trebuie a fi crezut oricat lovesti ca prostul in mai micii lui Dumnezeu!

Trambitele nu sunt sectari, nu sunt neoprotestanti iar Hristos-Cuvantul nu e doar mare duhovnic ci insusi Domnul iar de Domnul Dumnezeu trebuie sa asculte si Sfantul Sinod si Biserica Lui!

(PS: Nu e prozelitism sa marturisesc adevarul! si sa raspund minciunilor, hulelor si acuzatiilor tale nesfariste! Tu faci prozelitismul necredintei tale si ma hartuiesti si ma haituiesti si hulesti pe toate firele de discutie deraind mereu de la subiect ca sa minti pentru obsesiile si idolismele tale desarte extremiste! Nu esti de crezut oricat te ascunzi dupa icoana sf. Grigorie Palamas dandu-te ”mare” teolog si ”aparator” a ortodoxiei batandu-te in piept cu idolii necredintei tale gresite! Eu apar ortodoxia, de lume si de corceala si nu cei ca tine! Nu ma bat cu pumnul in piept pentru asta caci nu eu de la mine o fac ci Harul Domnului apara impreuna cu miile de marturii, aste si Duhul afirma adevarul Adevarat! Nu marturisesc singur ci impreuna cu BISERICA si cu ortodoxia, impreuna cu cei ce cred cu Adevarat! Nu mi-e frica de noii muhamezi si de noua dictatura a tembeologilor raspopiti asa ca nu mint de frica ta si a celor increzuti si trufasi care cred ei ca se pot erija la putere si pot confisca Lumina si a o tine sub obroc in interes lupesc travestit. Daca altora le e frica de acuzatiile nesfrsite si de etichetarile nesfarsite si de hulele nesfarsite bazate pe inchipuiri-barfe-superstitii-orbiri viclene de tacuti de tot si de buni de tot, eu nu ma las supus de lumea condusa de cei ca tine! Noi, care mai suntem ortodocsi, credem in Sfintenie si in adevarul Adevarat care vine de la Dumnezeu prin Hristos-Cuvantul si prin Cele 7 Tr.Ap. si prin traitorii ortodoxiei milenare, care stau in Dumnezeu si marg cu viata lor pe Calea cea stramta si fara de pacat si fara de vina! Nu eu fac prozelitism ci tu pentru necredinta ta gresita deraizi si ma ataci pe acelasi subiect pe toate firele de discutie repetand minciunile la nesfarsit ca de frica ele sa intre in mintile oamenilor ca sa le ramana in amintire ”adevarul”-hula pe care o practici ca un kamikaze de viata vesnica!)

Pentru acuzatiile de erezie, nebunie si sectarism ti-am dat linkul asta!

Daca te indoiesti de proorocie, ca n-ar fi adevarata, atunci poate urmaresti inregistrarea acestei emisiuni.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.06.2021 at 14:16:02.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 22.06.2021, 15:06:38
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tu crezi in NIP satana de om.

Tu esti diavolul venit sa rupa si sa smulga din turma lui Hristos.

Diavolul te-a trimis pe tine nu altcineva->>> .


Citat:
Nu e prozelitism sa marturisesc adevarul! si sa raspund minciunilor, hulelor si acuzatiilor tale nesfariste!
Ba da, e prozelitism pentru ca nu conteaza ce zici tu conteaza ce zice Sinodul.

Sinodul S-A PRONUNTAT si nu pe 2 vorbe si pe barfe.

Asa ca eat **** in alta parte.

Lasa negationstimul conspirationismul.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 22.06.2021, 17:14:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu crezi in NIP satana de om.

Tu esti diavolul venit sa rupa si sa smulga din turma lui Hristos.

Diavolul te-a trimis pe tine nu altcineva->>> .




Ba da, e prozelitism pentru ca nu conteaza ce zici tu conteaza ce zice Sinodul.

Sinodul S-A PRONUNTAT si nu pe 2 vorbe si pe barfe.

Asa ca eat **** in alta parte.

Lasa negationstimul conspirationismul.
Nu te cred si nimeni n-ar trebui sa te creada caci minti. Nu te mai bate in piept cu sinodul, cu marii duhovnici, cu sfantul Grigorie Palamas caci nu ei mint ci tu minti si tu esti cel ce nu crezi confundandu-ma pe mine cu Ewald Frank-enstain, pe Cele 7Tr.Ap. cu sectele neoprotestante si pe Hristos-Cuvantul cu satana dovedind ca nu deosebesti glasul pastorului cu Crucea de glasul ispititorilor lumii infiltrati in ortodoxie.

Tu-ti manci stelutele. Oricat te ascunzi dupa sinod si dupa marii duhovnici tu esti orbul care nu vrea sa vada si sa auda adevarul, cel care ca strutul isi baga capul in pamant ca sa pupe acolo kurul ramelor ce se cred sefii lumii!

Deci cu cat repeti minciunile mai mult tu te dovedesti ce pui al baronului de Mieunhauzen esti, deci tu esti cel de ignorat ce nu trebuie crezut.

Cei ca parintele Cleopa sau Papacioc sau sf. Grigorie Palamas sunt impreuna cu mine si ei conosc cine este Dumnezeu si trimisul lui Dumnezeu: Hristos-Cuvantul caruia tu ii spui satana sau omul ca un habarnist si un ignorant, ca un cititor in tarot, ca un astrolog ratat, ca unul ce da in bobi, ca un lansator de barfe-superstitii-terori-hule!

Esti penibil sa vrei sa-mi dai lectii cand abea abea te exprimi si abea abea scrii romaneste cat de cat respectand regulile gramaticale.

Iti deversi pe toate firele de discutie necredinta si hulele si distrugi orice subiect pentru a mai arunca cu mocirla in Nip si in Cele 7 Tr.Ap.

Comportamentul tau extremist e antiortodox dar astazi se pare ca toate sunt pe dos, inversate, toti isi creaza o mare mandrie si o mare ”onaoare” in a lovi in Dumnezeu si in mai micii Lui.

Stii ce va uneste pe toti in lupta voastra de ”aparare” a ortodoxiei? Necredinta, minciuna si corceala cu credintele mincinoase ale lumii. Va credeti voi biserica recunoscandu-va doar pe voi ca adevar. V-ati incuiat singuri in puscaria ”pacii” fiind defapt morti de tot si ”buni” de tot, adica nemaifiind in voi lumina Duhului Sfant, sau Lumina ochilor Adevarului. Ca orbii luati bolovani in maini si nimiciti sfintii si mucenicii, alungati Trimisii ca sa va aparati pofta de lupi sefi imbracati in berbeci sefi.

Deci NU TE CRED oricat arunci in mine cu secta, satana, nebun, eretic si oricat cu trufie indemni la exclusivism!

Defapt tu nu respecti persoanele ci le calci in picioare iar un astfel de om ce se crede tank este fiu al trufiei si nicidecum nu are ceva in comun cu duhovnicia.

Nu esti de crezut deci nu te mai agita caci nu am de ce sa te cred!
Zecile si sutele de mii de martori spun ADEVARUL cand depun marturie pentru sfintenia Celor 7 Tr.Ap. si eu ma adaug lor care spun clar si sigur ca Hristos-Cuvantul scris in Cartile Albe este Domnul Iisus Hristos-Dumnezeu, Fiul lui Dumnezeu mai ales dupa faptul ca face cu Adevarat voia Tatalui: ”Mila voiesc si nu jerfe”!

Raspopituole mergi deci invata sa nu mai minti si sa faci mila caci asta te invata ortodoxia si nu sa lovesti ca nebunul in Trambite!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.06.2021, 17:18:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai haznel, daca era o boaba din ce zicitu de la Dumnezeu te-ar fi ascultat unul altul.

Dar asa te alunga lumea ca un prost. Ca un lup in piele deoaie.

Pentru ca lumea simte ce este de la Dumnezeu.

Asa faceau Apostolii, veneau si bateau oamenii la cap cu nebuniile lor? Sau isi scuturau picioarele si plecau... ?

De ce nu asculti Evanghelia si de ce nu faci ce e acolo? Ca aici ti-ailuat-o in freza de la toti..

Gura mica sectare ca nu merge cu vrajelile tale.

Diavolul vorbeste prin tine - de ai fi inteles tu asta de mult te-ai fi pocait.

Ai un diavol in tine care iti da "ideile" aastea cu trompetele si cu toti nebunii tai.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 22.06.2021, 17:36:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai haznel, daca era o boaba din ce zicitu de la Dumnezeu te-ar fi ascultat unul altul.
Tu arunci mocirla, tu deversi canalul pe toate firele de discutie deviind de la subiect ca sa-ti arati muschii.

Logica falsa si absurda din moment ce turma Domnului este una mica si se poate asta constata istoric. ”Nu te teme turma mica!” Nu pe mine ar trebui sa ma asculte ci pe Hristos-Cuvantul ce sufla prin cele 7 Tr.Ap. si prin sfintii din ortodoxie care chiar merg pe cea mai stramta cale pentru ca sa nu cada Iubirea si Nevinovatia!

Citat:
Dar asa te alunga lumea ca un prost. Ca un lup in piele deoaie.Pentru ca lumea simte ce este de la Dumnezeu.
”Lumea nu va iubeste pe voi caci nu mai sunteti din lume. Lumea iubeste pe ale ei. In lume multe necazuri veti avea.” Se vede ce teolog incompetent esti. Tu vrei sa-mi dai lectii? Pai este scris: ”Biruiti lumea caci Eu am biruit lumea!” si tu vii sa-mi spui ca lumea crede in Dumnezeu si ca eu sunt nebun pentru ca nu ma crede lumea? Penibil. Iata te-ai dovedit ce fel de ortodox esti: unul lumesc, pe sfinvers, care nimicesti Trambitele Apocaliptice si-l socotesti pe Hristos-Cuvantul ca fiind glasul satanei.

Citat:
Asa faceau Apostolii, veneau si bateau oamenii la cap cu nebuniile lor? Sau isi scuturau picioarele si plecau... ?
Nu-si scuturau picioarele ci praful de pe picioare ca sa le fie lor de marturie.
Nu-ti dai seama ca nu-s apostol si ca nu am intrat in vreo cetate ci sunt un mirean ortodox din poBOR care participa la discutii pe forum?

Citat:
De ce nu asculti Evanghelia si de ce nu faci ce e acolo? Ca aici ti-ailuat-o in freza de la toti..
Nu mi-e frica de clubul exclusivistilor lasi ce se dau victime impreuna cu toata ”ortodoxia”... cica eu le fac rau. Nu tu si cei ca tine ma loviti pentru necredinta vostra gresita? In timp ce loviti in Cele 7 Tr.Ap. credeti in Vulcana Bai, in globalai sau platisti, in toate minciunile lumii si cu alea nu luptati, nu suflati o vorba, nu marturisiti niciun adevar ci le-ati adoptat, au devenit noua voastra revelatie, nu de la Dumnezeu ci de la lume! Nu mi-e frica de oricati v-ati alia ca sa marturisiti minciuna si hula haituindu-ma si hartuindu-ma la nesfarsit!

Citat:
Gura mica sectare ca nu merge cu vrajelile tale.
Tu esti neo-protestantul exclusivist si terorist. Nu ma las pacalit sau infricosat de etichetarile tale, de acuzarile tale, de ura bolnava cu care lovesti in PERSOANE!

Citat:
Diavolul vorbeste prin tine - de ai fi inteles tu asta de mult te-ai fi pocait.
NU te cred! Nu esti de crezut! Diavolul esti chiar tu si tu vorbesti prin tine crezand ca spui ceva bine. Nu-ti dai seama caci ai impresia ca ai spatele asigurat. Ti l-ai asigurat ca un pripit la pripeala mai marilor tai din care ai facut niste idoli infailibili.

Citat:
Ai un diavol in tine care iti da "ideile" aastea cu trompetele si cu toti nebunii tai.
Nu-s ideile mele ci astea sunt prorociile Apocaliptice, asta e Biserica caci biserica se intemeiaza pe proorocii pe care Domnul le implineste! Toate s-au implinit si toate demonstreaza vremurile in care traim. Tu negi si te crez mare inaltandu-te pe sine. Ti-ai zidit ortodoxia si teologia pe nisip. Mare iti va fi prabusirea! Vai tie!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.06.2021 at 17:41:37.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare