Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.12.2009, 23:44:43
Grindcore's Avatar
Grindcore Grindcore is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.12.2009
Locație: Cluj Napoca
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 23
Implicit

Pai atunci rog fanaticii sustinatori ai teoriilor conspirationiste sa se mai documenteze si sa vina cu argumente clare, indubitabile.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.12.2009, 00:01:03
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Grindcore Vezi mesajul
Exista si posibilitatea ca acele informatii sa nu fie veridice?
Există și această posibilitate , în astă lume , orice e posibil, dar în general nu iese nicăirei fum fără foc. Așteptăm cu răbdare și discernământ să vedem cum se derulează istoria , și cu aceași răbdare și discernământ să vedem ce mai are de spus și de adăugat inițiatorul Topicului , Cosmin !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.12.2009, 12:43:39
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Grindcore Vezi mesajul
Pai atunci rog fanaticii sustinatori ai teoriilor conspirationiste sa se mai documenteze si sa vina cu argumente clare, indubitabile.
Dar daca vei vedea peste cativa ani ca acesti fanatici au avut dreptate? Deschide ochii si vezi ce se intampla in tara si in lume. Sigur ca e mai confortabil pentru omul de rand sa incerce toate placerile permise si nepermise si sa-si inchipuie ca aici e raiul si aici e iadul. Iar daca la televizor nu vorbeste nimeni nimic despre aceste lucruri inseamna musai ca toate celelalte stiri sunt conspirationiste!

Cei mari cei mari au grija sa-si atinga si alte interese care nu intotdeauna coincid cu ale noastre. Tie ti se prezinta faptele diverse pe post de stiri si te minunezi, probabil. Stirile cu adevarat importante se afla asa cum se mai poate. De aceea, verifica si tu daca nu cumva gresesti negand tot ce apare pe internet.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.12.2009, 15:18:46
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut
și cu fiarele de pe pământ.
Asta este un detaliu despre care as fi foarte curios sa aflu mai multe.
Cum se vor intoarce fiarele impotriva noastra?...foarte interesant!
Se foloseste ca idee si prin filme...
S-ar putea sa fie vorba aici despre fiarele nevazute ale pamantului, adica virusii. Cum ar putea altfel "fiarele" sa contribuie semnificativ la moartea unui sfert din populatia globului, daca nu prin bombe biologice sau eventual "pandemii" artificializate pentru a injecta oficial virusii sub acoperire de "vaccin" antiporcesc...
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 10.12.2009, 15:24:50
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Smile ...

Citat:
În prealabil postat de Grindcore Vezi mesajul
Pai atunci rog fanaticii sustinatori ai teoriilor conspirationiste sa se mai documenteze si sa vina cu argumente clare, indubitabile.
Pai atunci rog fanaticii sustinatori ai teoriei evolutioniste sa se mai documenteze si sa vina cu argumente clare, indubitabile.
:)
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #16  
Vechi 10.12.2009, 20:13:34
Grindcore's Avatar
Grindcore Grindcore is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.12.2009
Locație: Cluj Napoca
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Dar daca vei vedea peste cativa ani ca acesti fanatici au avut dreptate? Deschide ochii si vezi ce se intampla in tara si in lume.

De aceea, verifica si tu daca nu cumva gresesti negand tot ce apare pe internet.
1. Neg chestiunile pentru care nu exista dovezi pentru ca mi se pare absurd sa merg pe principiul "nu iese fum fara foc".
2. Teorii ale conspiratiei au existat inca de cand a inceput publicarea cartilor pe scara larga. Pana acum, din ce stiu eu nu a fost pusa in practica pe scara mondiala, nici una.
3. Am ochii larg deschisi, mai putin cand dorm... E foarte usor sa scornesti tot felu' de zvonuri pentru ca vor exista intotdeauna adepti ai ideilor tale daca ai un minim de imaginatie si inteligenta
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.12.2009, 20:49:13
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Apocalipsa 6,8:
Și m-am uitat și iată un cal galben-vânăt și numele celui ce ședea pe el era: Moartea; și iadul se ținea după el; și li s-a dat lor putere peste a patra parte a pământului, ca să ucidă cu sabie și cu foamete, și cu moarte și cu fiarele de pe pământ.
Esti sigur ca acest cal nu a fost eliberat mai "de mult" putin?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 10.12.2009, 20:53:47
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Parerea mea e ca acel cal a plecat mai de multicel putin.A-ti auzit de "Moartea Neagra"?Eu cred ca are de a face cu "Moartea Neagra" , cu revolutiile bolsevice, cu primele doua razboaie mondiale s.a.m.d.Din punctul meu de vedere drumetia acestui calaret e sfarsita , sau pe sfarsite.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 11.12.2009, 07:06:54
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Esti sigur ca acest cal nu a fost eliberat mai "de mult" putin?
Asa o fi, cine poate sa aiba siguranta in interpretarea Apocalipsei mai ales? Insa exista o teorie care spune ca toate semnele sfarsitului vor fi concentrate in cateva zeci de ani, in timpul unui "neam". Deci probabil ca ciumele si epidemiile care au decimat mai demult Europa si alte zone ale lumii nu fac parte din aceste proorocii apocaliptice. Om trai si om vedea!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.12.2009, 09:52:00
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Grindcore Vezi mesajul
1. Neg chestiunile pentru care nu exista dovezi pentru ca mi se pare absurd sa merg pe principiul "nu iese fum fara foc".
2. Teorii ale conspiratiei au existat inca de cand a inceput publicarea cartilor pe scara larga. Pana acum, din ce stiu eu nu a fost pusa in practica pe scara mondiala, nici una.
3. Am ochii larg deschisi, mai putin cand dorm... E foarte usor sa scornesti tot felu' de zvonuri pentru ca vor exista intotdeauna adepti ai ideilor tale daca ai un minim de imaginatie si inteligenta
Daca cuvantul "Bilderberg" nu iti spune nimic cred ca esti in lumea viselor, de aceea iti spun oamenii sa te trezesti.

Spune-mi, ai vazut pe undeva imagini de la manifestatii ale tinerilor americani oprite prin bestialitatea politiei americane? Sute de arestari? Eu am vazut, dar nu la CNN, BBC, TVR etc. Aceasta arata foarte clar ca exista filtre puternice in presa, tocmai ca voi cei ce visati frumos sa nu va treziti din somn.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Impotriva Halloween-ului C.tin Vrajitoria 37 01.03.2017 12:56:53
Ratiunea impotriva sentimentelor? darkage Generalitati 6 09.04.2012 00:05:21
Despre rugaciunea continua ( o povestioara cu tâlc ) cristiboss56 Rugaciuni 10 25.10.2010 23:21:27
Distrugerea trecutului continua Stefan500 Generalitati 6 21.08.2008 23:02:06