Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 30.06.2021, 20:42:37
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is online now
Senior Member

Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Implicit

Esti un mosneag care isi pierde viata visand la prostii.
Vechi 01.07.2021, 12:16:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member

Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Ortodox cu Calea, Cluj-N
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti un mosneag care isi pierde viata visand la prostii.
Repeti mereu ca sa am vise umede cu tine?
Ti-am raspuns aici!
Morocku-vsovi învața de la Mesia cu sfinti lepadarea de lume [(fireEhoțU-smintEniamorti-pacat-IStoLume-stiE-sinE-tueutu-E-și-U-labordelatorie si nepieirea totmaimarElui U-meu-laudaros-laș-tradator=grija-haita-Ukluxkla-vrinteresU-blestem-hula-vis-program cu final-ieși-rea-idol intre coaste-lenea te iASIA in fascinatia gogoșerpiszmEUlui sa le faci ca fraieul treaba murdara pofta-plictisU ca ipocrithU-fakE)]. Sa scap ar fi bine să citim cu Credința din Cuvânt ca sa credem ca a facut si face FataTa.
Reply With Quote
Vechi 01.07.2021, 16:30:52
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is online now
Senior Member

Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Repeti mereu ca sa am vise umede cu tine?
Ti-am raspuns aici!
Cred ca am demonstrat cat esti de nebun Moroco in toate directiile.
Vechi 01.07.2021, 16:57:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member

Implicit Continua sa demonstrezi aici, la subiect daca se poate!

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cred ca am demonstrat cat esti de nebun Moroco in toate directiile.
Da-da ai demon...strat, ai demon-streSSat!

Morocku-vsovi învața de la Mesia cu sfinti lepadarea de lume [(fireEhoțU-smintEniamorti-pacat-IStoLume-stiE-sinE-tueutu-E-și-U-labordelatorie si nepieirea totmaimarElui U-meu-laudaros-laș-tradator=grija-haita-Ukluxkla-vrinteresU-blestem-hula-vis-program cu final-ieși-rea-idol intre coaste-lenea te iASIA in fascinatia gogoșerpiszmEUlui sa le faci ca fraieul treaba murdara pofta-plictisU ca ipocrithU-fakE)]. Sa scap ar fi bine să citim cu Credința din Cuvânt ca sa credem ca a facut si face FataTa.

Last edited by Moroco; 01.07.2021 at 17:29:20.
Reply With Quote
Vechi 02.07.2021, 12:48:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member

Implicit Cititi Teoria PacMan3D-nD si lepadat teoriile mincinoase ale lumii!

Nu credeti ca apa e plata? Pai nu exista damburi de apa! Deci in proportie de 73% suparafta e plata!!!

Nu vedeti Luna? Priviti si vedeti prin transparenta ca ea contine ceva negru! E noaptea, ea e sursa de rece si de noapte buna!

Daca spre noi nu vine noapte si frig in mod direct din Luna caci se vede ca spre noi e gheata bombata dar vine spre noi lumina din Soare... atunci nu va e clar ca aveam deaface cu doua veioze semisferice care la eclipsa totala de Soare formeaza o sfera perfecta exact ca bilele de la loto care ascund in interior numere norocoase?

E greu sa vezi ca oriunde te afli busola se plaseaza pe liniile de camp magnetic? Oricine poate face o busola dintr-un ac magnetizat plasat pe suprafata elastica a apei. Se va orienta pe directiile liniilor de camp E-M. Daca esti la pol, nord sau sud, atunci busola se invarte de jur imprejur si nu se poate opri. De aia ca polul opus pare un cilindru caci creatiia fiind finita, in toate directiile vei vedea polul opus. Se invart stelele din nord intr-un sens si cele din sud in celalalt sens? Deci exista doua axe polare si iata un circuit E-M gigant care strabate tot Cerul. Cum se inchide acest circuit?

Poti merge prin aer perfect drept, laser? Poti! Nu te invarti nici dupa glob si nici dupa pol chiar daca asa pare. Mergi perfect drept, laser, controlat cu giroscopul si cu laserul.... si culmea ajungi de unde ai plecat.

Deci iata niste notiuni simple observabile, incontestabile. Trebuie sa le respecti caci astea fac parte din legile naturale puse de Creator spre folosul nostru.

Last edited by Moroco; 02.07.2021 at 14:09:39.
Reply With Quote
Vechi 20.07.2021, 16:14:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member

Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu credeti ca apa e plata? Pai nu exista damburi de apa! Deci in proportie de 73% suparafta e plata!!!

Nu vedeti Luna? Priviti si vedeti prin transparenta ca ea contine ceva negru! E noaptea, ea e sursa de rece si de noapte buna!

Daca spre noi nu vine noapte si frig in mod direct din Luna caci se vede ca spre noi e gheata bombata dar vine spre noi lumina din Soare... atunci nu va e clar ca aveam deaface cu doua veioze semisferice care la eclipsa totala de Soare formeaza o sfera perfecta exact ca bilele de la loto care ascund in interior numere norocoase?

E greu sa vezi ca oriunde te afli busola se plaseaza pe liniile de camp magnetic? Oricine poate face o busola dintr-un ac magnetizat plasat pe suprafata elastica a apei. Se va orienta pe directiile liniilor de camp E-M. Daca esti la pol, nord sau sud, atunci busola se invarte de jur imprejur si nu se poate opri. De aia ca polul opus pare un cilindru caci creatiia fiind finita, in toate directiile vei vedea polul opus. Se invart stelele din nord intr-un sens si cele din sud in celalalt sens? Deci exista doua axe polare si iata un circuit E-M gigant care strabate tot Cerul. Cum se inchide acest circuit?

Poti merge prin aer perfect drept, laser? Poti! Nu te invarti nici dupa glob si nici dupa pol chiar daca asa pare. Mergi perfect drept, laser, controlat cu giroscopul si cu laserul.... si culmea ajungi de unde ai plecat.

Deci iata niste notiuni simple observabile, incontestabile. Trebuie sa le respecti caci astea fac parte din legile naturale puse de Creator spre folosul nostru.
Iata aici ca sunt unii cercetatori carora le-a dat prin cap ca universul ar putea fi finit si ca ai putea merge intr-o directie si sa ajungi de unde ai plecat asa ca-n Teroia PacMan3D-nD.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare