Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #18  
Vechi 17.04.2012, 14:33:58
tinutza tinutza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Pt ca nu stiu intreb: reflexoterapia este si ea promovata de catre New Age?


Am vazut niste poze care aratau cum un timpan se regenera, pe parcursul a mai multor sedinte de reflexoterapie. Si am aflat de la diferite persoane ca s-au simtit mult mai bine dupa ce au facut reflexoterapie sau masaj pt drenaj limfatic.

Tot ce-i posibil ca tratatul de accupunctura sa fi venit din partea asa-zis-ilor zei, care s-ar putea sa fie mai degraba ingerii decazuti (daca au fost martori la actul de creatie e posibil sa posede multe cunostinte despre om si nu numai). Daca cineva ar afla felul in care functioneaza un om, din ce este alcatuit (inclusiv medicina cuantica incepe sa afle diverse lucruri) e de rau ?
Ma gandesc ca aceste chestiuni au caracter de lege cum ar fi legea gravitatiei spre exemplu. Asa ne-a facut Dumnezeu. Chiar daca aflam despre asta din alte surse, tot adevar ramane, cred.

Sau...tabelul lui Mendeleiev, se spune ca ar fi tot lasat. Datorita diverselor cunostinte lasate avem tehnica din ziua de azi. Daca le folosim nu e neaparat de rau. Daca trebuie sa calatoresti cu avionul calatoresti, etc.

Astfel, intreb, daca cineva practica reflexoterapia risca sa fie influentat de duhurile demonice ?

Last edited by tinutza; 17.04.2012 at 14:36:06.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Reiki si tentatii oana Re Alte Religii 157 02.09.2017 16:59:59
Reiki Riluri Intrebari utilizatori 95 05.11.2015 16:48:52
reiki eulaura Generalitati 138 05.11.2015 16:46:54
Hipnoza... Exista asa ceva in psihologie? laurastifter Generalitati 253 16.03.2013 04:02:09