Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 17.03.2011, 00:06:08
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Da, trebuie gasita o biserica in care sa fie mai mutli copilasi de varsta lui, sa stea in fata si sa se joace frumos impreuna, ca sa il atraga. Observ si eu ca mamicile sunt preocupate de acest lucru. Am vazut-o pe una cum ii spunea baietelului ei, care tocmai primise o napolitana: "Ne place la biserica, unde mancam dulce..."! :)
Draguta remarca! :) Apropos de milostenii... am luat iaurtul in ghiozdan, gandindu-ma sa i-l dau in curtea bisericii pe la 18,30 dar ce crezi? A primit un baton cu mac, apoi o chifla si in sfarsit saratele... 80% a ras din ele... :)) Am plecat cu iaurtul, tot cu el ne-am intors!
Reply With Quote
  #172  
Vechi 28.03.2011, 22:38:59
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit Doamne ajuta!

Buna seara!

Nu am mai scris de ceva timp... Am fost si bolnavi, abia acum ne-am pus pe picioare cum trebuie cu sanatatea. Cel mic face boacane peste boacane si abia reusesc sa fac fata solicitarii. In timpul zilei, cateva ore ma duc la un curs de pregatire. Iar el la un program scurt de gradinita. De la 1 aprilie as incepe serviciul. Este un post chiar bunicel, 8 ore pe zi, cu un salar din care m-as descurca, sa zicem as reusi sa supravietuiesc decent o luna de zile. Primul venit va veni la sfarsitul lunii viitoare, sa speram ca va fi chiar inainte de Pasti. Din momentul in care voi avea si acte, 30% din venit va merge pe poprirea de cont, iar din banii ramasi va trebui sa ne descurcam. Mai sunt mici datorii, desigur, exceptand poprirea pe care o am pe card datorita unui overdraft facut in trecut si noi solicitari, precum gradinita, hainute pentru primavara etc. Dar Slava Domnului, ma simt mai bine sufleteste si sunt mai optimista. Va fi un nou inceput si nadajduiesc ca Dumnezeu sa ma indrume sa pot razbi. Nasul l-am scos din mocirla cu ajutorul vostru, cu ajutorul rugaciunilor voastre si va multumesc din suflet tuturor si mai ales pentru faptul ca ati crezut in noi. Ati avut dreptate. Dumnezeu este aici si nu ne lasa. Pe niciunul.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #173  
Vechi 30.03.2011, 14:57:12
moldoveanu's Avatar
moldoveanu moldoveanu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 166
Implicit

Este trista istoria ta.
Totusi ce mi-a sarit in ochi e ca te plangi cel mai mult de lipsa banilor. Cred ca ar trebui sa incerci sa muti accentul pe celelalte probleme si sa le rezolvi pe ele mai intai. De exemplu problema relatiei cu fostul partener. Ar trebui sa incerci sa-l uiti si sa-ti vezi de viata ta. Daca inca mai ai relatii sexuale cu el e si mai grav (inclusiv privit de sus). Ai fost pe la vrajitoare vreodata?
Situatia materiala trebuie sa te preocupe dar nu trebuie sa fie pe locul intai.
Eventual incearca sa fii sincera cu tine insuti.
Faptul ca astepti "investitori" cu 20.000 euro mi se pare un pic naiv. Investitiile vin doar daca au de castigat. Nimeni nu vine sa faca o investitie pt ca ai tu nevoie de bani. Daca acela este neserios si a vorbit doar sa se dea interesant atunci nu mai are rost sa astepti. Poti da niste detalii minime despre ce fel de "investitie" e vorba?
Incearca sa fii sincera cu tine insuti.
__________________
"Intelepciunea vine odata cu suferinta" - Aeschylus
Reply With Quote
  #174  
Vechi 30.03.2011, 17:01:58
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de moldoveanu Vezi mesajul
Este trista istoria ta.
Totusi ce mi-a sarit in ochi e ca te plangi cel mai mult de lipsa banilor. Cred ca ar trebui sa incerci sa muti accentul pe celelalte probleme si sa le rezolvi pe ele mai intai. De exemplu problema relatiei cu fostul partener. Ar trebui sa incerci sa-l uiti si sa-ti vezi de viata ta. Daca inca mai ai relatii sexuale cu el e si mai grav (inclusiv privit de sus). Ai fost pe la vrajitoare vreodata?
Situatia materiala trebuie sa te preocupe dar nu trebuie sa fie pe locul intai.
Eventual incearca sa fii sincera cu tine insuti.
Faptul ca astepti "investitori" cu 20.000 euro mi se pare un pic naiv. Investitiile vin doar daca au de castigat. Nimeni nu vine sa faca o investitie pt ca ai tu nevoie de bani. Daca acela este neserios si a vorbit doar sa se dea interesant atunci nu mai are rost sa astepti. Poti da niste detalii minime despre ce fel de "investitie" e vorba?
Incearca sa fii sincera cu tine insuti.
Cred ca sunt cat se poate de sincera atat cu mine, cat si cu altii. M-am autoanalizat si ma autoanalizez destul de des incat sa nu repet greselile. Incerc sa fiu mai precauta si cat se poate de realista. Greselile pe care le-am facut incerc sa le pastrez 'vii' in mintea mea, cu tot cu repercursiuni, in asa fel incat sa am puterea sa fac ceea ce este bine pentru noi. Mi-este extrem de teama sa mai ajung in ultimul hal. Nu imi doresc decat o viata mai buna, un nou start, incat sa pot sa ma bucur de copilul meu cu adevarat. Atat. Am spus pe la inceputul topicului despre ce intelegere legala a fost vorba. Cu tatal copilului chiar nu se pune problema de niciun fel de relatie... nici macar de amicitie...
Reply With Quote
  #175  
Vechi 30.03.2011, 17:28:06
moldoveanu's Avatar
moldoveanu moldoveanu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 166
Implicit

Slava Domnului!
Bine ca ai trecut peste si sa speram ca atunci a fost momentul cel mai dificil. Doamne ajuta!
__________________
"Intelepciunea vine odata cu suferinta" - Aeschylus
Reply With Quote
  #176  
Vechi 30.03.2011, 17:44:46
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de moldoveanu Vezi mesajul
Slava Domnului!
Bine ca ai trecut peste si sa speram ca atunci a fost momentul cel mai dificil. Doamne ajuta!
Si eu sper ca atunci sa fii fost cea mai grea cumpana...
Reply With Quote
  #177  
Vechi 22.04.2011, 23:55:13
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit Doamne ajuta!

Buna seara!

Va doresc sarbatori pascale fericite, cu multa liniste sufleteasca, bucurii duhovnicesti si iubire! Bunul Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va binecuvanteze pe toti!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #178  
Vechi 23.04.2011, 11:03:21
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria25 Vezi mesajul
Buna seara!

Va doresc sarbatori pascale fericite, cu multa liniste sufleteasca, bucurii duhovnicesti si iubire! Bunul Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va binecuvanteze pe toti!

Doamne ajuta!
Și eu îți urez, dragă Maria, un Paște fericit!
Reply With Quote
  #179  
Vechi 23.04.2011, 16:32:50
Un_trecator Un_trecator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Mesaje: 21
Implicit Un paste fericit

Paste fericit si din partea mea! Sarbatoare Lumini sa va aduca liniste in suflete, pace in casa , multa intelegere si sanatate si nu in ultimul rand lumina in ganduri!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #180  
Vechi 25.04.2011, 14:56:01
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Hristos a inviat!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nu mai stiu... Marcus Nunta 23 19.11.2016 21:27:42
Cum impacam viata duhovniceasca si viata lumeasca? sophia Biserica Ortodoxa Romana 40 28.12.2012 19:53:52
nu stiu ce sa fac , ajutati-ma allex_adriana Nunta 17 14.03.2011 21:08:08
Viata duhovniceasca vs Viata sanatoasa razvan90 Generalitati 4 08.12.2010 23:54:23
Nu stiu ce sa fac.... Valy76 Pocainta 14 26.07.2010 20:48:15