Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 07.10.2019, 15:48:50
IonelIonelule IonelIonelule is offline
Junior Member

Data înregistrării: 07.10.2019
Implicit Imi caut un duhovnic in Bucuresti

Salutare tururor,

Am un duhovnic de ceva timp (cam 3 ani) insa constat ca ceva nu mai merge. La inceput isi dadea tot interesul, insa acum este total dezinteresat cand ma vede. Am sentimentul ca-l supar cu ceva cand ma duc la spovedit. S-au intamplat mai multe lucruri ciudate in relatia asta carora nu le-a putut gasi o explicatie. Imi este mai mult un preot la care ma duc sa ma spovedesc si cam atat si nu duhovnic in adevartul sens al cuvantului. Imi doresc mai mult in relatia cu dansul, insa mi-a explicat ca nu poate si m-a sfatuit sa caut in alta parte, ca nu are timpul necesar si nici energia necesara pentru a ma ajuta si pentru a-si asuma rolul de terapeut.

Va rog frumos, imi puteti sugera un duhovnic intelegator in Bucuresti si care are timp de fii sai duhovnicesti? Un om caruia sa-i pese... Puteti sa-mi scrieti in privat daca este mai la indemana. Pot sa ofer mai multe detalii in privat.

Am nevoie de ajutor. Am fost abuzat de duhovnic. Mai mult nu vreau sa discut. Vreau sa-mi gasesc in alta parte. Sunt dispus sa leg o relatie si cu un psihoterapeut/psiholog daca este crestin ortodox practicant si are o viziune crestina asupra vietii. Daca cunoasteti pe cineva, va rog recomandati.

Ps - Daca cineva are experiente negative cu duhovnicul sau, vreau sa stiu si eu daca este ceva obisnuit sau daca este doar o exceptie.

Va rog, daca aveti experiente legate de abuz, va rog sa discutati deschis aici sa stiu si eu care este realitatea. Nu vreau sa renunt la credinta doar pentru ca cineva a gresit cu ceva sau ca eu am inteles ceva gresit.

Last edited by IonelIonelule; 07.10.2019 at 17:34:43.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare