Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 08.02.2021, 17:25:38
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Petru7 spunea ca necredinta e pentru lepadarea lumii,iar eu am subliniat ca e chiar invers, ca tocmai credinta e pentru lepadarea lumii, dupa cum spunea Iisus ca El a biruit lumea prin a face voia Tatalui(care nu vizeaza lumea,ci transcendenta).
Poate n-ai inteles fiindca ai omis citatul.
Spuneam să-ți folosești Credința pentru a asculta de Dumnezeu și necredința in lume și în oameni ca nu cumva să asculți de ea și de stapânitorul ei, de satana.

Credința pentru Hristos și necredința pentru lume, ca s-o poți lepăda!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
  #202  
Vechi 08.02.2021, 17:27:34
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Petru7 spunea ca necredinta e pentru lepadarea lumii,iar eu am subliniat ca e chiar invers, ca tocmai credinta e pentru lepadarea lumii, dupa cum spunea Iisus ca El a biruit lumea prin a face voia Tatalui(care nu vizeaza lumea,ci transcendenta).
Poate n-ai inteles fiindca ai omis citatul.
Spuneam să-ți folosești Credința pentru a asculta de Dumnezeu și necredința în lume și în oamenii mincinoși ca nu cumva să asculți de ea și de stapânitorul ei, de satana care te păcălește ca să te lași înșelat vrând să-ți lepezi hăinuța ortodoxă.

Credința pentru Hristos și necredința pentru lume, ca s-o poți lepăda!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
  #203  
Vechi 08.02.2021, 17:30:36
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Din dialogul dintre Dalian si gpalama care vorbea despre mine.
Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Incurci adevarul cu gramatica si cu politetea... se numeste ”bias” in care proiectezi si asociezi gresit notiuni...
O faci pe desteptul pentru ca nu te poti pocai, la fel ca ereticii si satana.

Nu e vorba de dogma si adevar ci de mizeriile care-ti ies din gura.

Adevarul nu sta in vorbele porcoase, de rusine si nebunesti pe care le insiri pe topic si nu vrei sa-ti recunosti eroarea.


Mai rau te manifesti tu ca un animal, in raport cu interlocutorii tai.
Nu te amagi singur!
Degeaba-i spui omului prost care nu crede. Necredința din el i se preface în adevăr și în putere. Omul trufaș cu inima de lup îmbrăcat în haină ortodoxă linge minciuna și distruge ortodoxia fiindcă nu-i pasă, are ordin de la duhul rău din el și nu-i pasă ce vorbește, cât minte și cât distruge.

L-am dovedit de analfabet și prostovan în sensul că singur s-a dovedit și tot degeaba. Același tupeu manifestă, aceleași vrăjeli și abureli de ”ortodox” răspopit, infatuat, ce împarte blestem și dezbinare.

@gpalama e un kamikaze al satanei înfiltrat în BOR, în ortodoxie ca s-o distrugă lingând mai-marii în greșelile lor!

@gpalama,
Cine te-a adus pe tine pe forum să murdărești ce scriu alții?
Du-te în cotlonul din care ai ieșit!

Nu faceți ca @gpalama!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 08.02.2021 at 17:43:09.
  #204  
Vechi 08.02.2021, 18:22:45
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul

L-am dovedit de analfabet și prostovan în sensul că singur s-a dovedit și tot degeaba. Același tupeu manifestă, aceleași vrăjeli și abureli de ”ortodox” răspopit, infatuat, ce împarte blestem și dezbinare.
Vad ca aici vorbesti despre clubul sectar Moroco si Petru.
Doi sectari in cabinuta mica puturoasa sectara NIP, pe care BOR a scris: SECTA REA. PUTE.

Pentru prostovan, cred ca Moroco si cu tine prin ineptiile de care dati dovada sunteti la fundul termenului si la fel, este o descriere a voastra foarte corecta. V-ati prezentat intocmai, doi prostovani, care s-au dovedit pe ei.
Iar pentru restul, nu cred ca duhoarea sectara din voi poate fi acoperita cu vreun cuvant sau cu vreo rautate din alta parte.

Din ce vad au iesit mizerabilii "drepti" din toate colturile dupa ce au fost scuturati putin, au inceput cu judecata BOR cu osandirea, cu acuzatiile.

V-ati dovedit pe voi in primul rand: sectari ordinari, analfabeti in ortodoxi, duhnind a duhuri necurate.

Si degeaba aduci dogma ortoxa ca diavolii nu o primesc.
Cabina NIP pute prea rau ca sa mai poti arunca cu ceva in altcineva.

Vezi-ti te rog de haznaua duhurilor in care esti, in SECTA.REA. CARE PUTE si apoi verifica-mi virgulele gramaticale
  #205  
Vechi 08.02.2021, 18:25:12
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Spuneam să-ți folosești Credința pentru a asculta de Dumnezeu și necredința în lume și în oamenii mincinoși ca nu cumva să asculți de ea și de stapânitorul ei, de satana care te păcălește ca să te lași înșelat vrând să-ți lepezi hăinuța ortodoxă.

Credința pentru Hristos și necredința pentru lume, ca s-o poți lepăda!
Hainuta ortodoxa cu eticheta NIP pe ea ????

Pe care o poarta in cabinuta NIP Moroco si Petru ???

E rai tati, e foarte rai, vai de ei e cei mai rai... tati, oamenii e rai si oamenii mincinosi... ce mai tragedie pe toata linia... ascultati fratilor de Dumnezeu ca e toti rai si stapanitorul si satana... fratilor sariti ca satana.. si NIP, la NIP e bine...

Inselare, e rai, Dumnezeu cu toti...

Mai ai Petre din astea??? Cum le produci, aveti un generator de panica? Apesi butonul si produci din astea?


Sau va da pastorul sa invatati pe de rost din astea cu satana, e rai, crednita, Dumnezeu si restul???

Noi in ortodoxie invatam: dreapta credinta, Biserica, ascultarea, dogma.... nu abureli sectare care se pretind ortodoxe.

Last edited by gpalama; 08.02.2021 at 18:28:24.
  #206  
Vechi 08.02.2021, 18:42:53
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Vad ca aici vorbesti despre clubul sectar Moroco si Petru.
Doi sectari in cabinuta mica puturoasa sectara NIP, pe care BOR a scris: SECTA REA. PUTE.

Pentru prostovan, cred ca Moroco si cu tine prin ineptiile de care dati dovada sunteti la fundul termenului si la fel, este o descriere a voastra foarte corecta. V-ati prezentat intocmai, doi prostovani, care s-au dovedit pe ei.
Iar pentru restul, nu cred ca duhoarea sectara din voi poate fi acoperita cu vreun cuvant sau cu vreo rautate din alta parte.

Din ce vad au iesit mizerabilii "drepti" din toate colturile dupa ce au fost scuturati putin, au inceput cu judecata BOR cu osandirea, cu acuzatiile.

V-ati dovedit pe voi in primul rand: sectari ordinari, analfabeti in ortodoxi, duhnind a duhuri necurate.

Si degeaba aduci dogma ortoxa ca diavolii nu o primesc.
Cabina NIP pute prea rau ca sa mai poti arunca cu ceva in altcineva.

Vezi-ti te rog de haznaua duhurilor in care esti, in SECTA.REA. CARE PUTE si apoi verifica-mi virgulele gramaticale
Iar ai apărut lupule ce minți din dreptul ortodoxiei?
Ești un blestem pentru țara asta. Trebuie să vă răbdăm. Râzi ca prostovanul analfabet și farseur inversor dovedit neștiind cui slujești.

Îți vei mânca limba cu dinții tăi cariați cu tot când vei cunoaște adevărul, în cine ai lovit ca un laș, ca un lingău.

Putoarea iese din necredința ta! N-ai citit nimic, n-ai înțeles nimic dar vii să ne demonstrezi că știi ce zici pe bază de text?

Ești o rușine.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
  #207  
Vechi 08.02.2021, 18:44:50
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Hainuta ortodoxa cu eticheta NIP pe ea ????

Pe care o poarta in cabinuta NIP Moroco si Petru ???

E rai tati, e foarte rai, vai de ei e cei mai rai... tati, oamenii e rai si oamenii mincinosi... ce mai tragedie pe toata linia... ascultati fratilor de Dumnezeu ca e toti rai si stapanitorul si satana... fratilor sariti ca satana.. si NIP, la NIP e bine...

Inselare, e rai, Dumnezeu cu toti...

Mai ai Petre din astea??? Cum le produci, aveti un generator de panica? Apesi butonul si produci din astea?


Sau va da pastorul sa invatati pe de rost din astea cu satana, e rai, crednita, Dumnezeu si restul???

Noi in ortodoxie invatam: dreapta credinta, Biserica, ascultarea, dogma.... nu abureli sectare care se pretind ortodoxe.
Rapid vii să faci mizerie. Astfel de mortodocși-porcitodocși care s-au corcit cu ciuma roșie și cu lumea științifică distrug BOR.

Hai mitomanule, mai aruncă din gura ta puturoasă încă o basculă de mizerii la adresa mea și a ortodoxiei!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 08.02.2021 at 18:47:12.
  #208  
Vechi 08.02.2021, 18:56:12
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Rapid vii să faci mizerie. Astfel de mortodocși-porcitodocși care s-au corcit cu ciuma roșie și cu lumea științifică distrug BOR.

Hai mitomanule, mai aruncă din gura ta puturoasă încă o basculă de mizerii la adresa mea și a ortodoxiei!
Hai mai sectarule mai arunca din gura ta o gramada de erezii, ca pot sa scriu eu 2 pagini, tot nu te egalez in ereziile si duhoarea ta.

Iar o iei cu ciuma rosie, cu acuzare, cu stilul sectar... Din care nu puteti iesi. Va dati arama imediat sectari ce sunteti. Din judecata si osandire nu iesiti.

Du-te in cabina ta NIP - SECTA REA si PUTUROASA.

Atata puteti - asta este nivelul tau la care esti de fapt, nu figurile din cap cu care filozofai inainte cat de drept si curat esti.

Sectar de 2 lei, cu figuri in cap, analfabet in teologie care nu prinde decat ce mizerii scoate Moroco pe fund.
  #209  
Vechi 08.02.2021, 18:57:14
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Hai mai sectarule mai arunca din gura ta o gramada de erezii, ca pot sa scriu eu 2 pagini, tot nu te egalez in ereziile si duhoarea ta.

Iar o iei cu ciuma rosie, cu acuzare, cu stilul sectar... Din care nu puteti iesi. Va dati arama imediat sectari ce sunteti. Din judecata si osandire nu iesiti.

Du-te in cabina ta NIP - SECTA REA si PUTUROASA.

Atata puteti - asta este nivelul tau la care esti de fapt, nu figurile din cap cu care filozofai inainte cat de drept si curat esti.

Sectar de 2 lei, cu figuri in cap, analfabet in teologie care nu prinde decat ce mizerii scoate Moroco pe fund.
Ești demonizat!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
  #210  
Vechi 08.02.2021, 18:59:59
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Ești demonizat!
Asta a zis Biserica despre VOI - SECTA REA, DEMONIZATA!!!

La locul tau sectare in cabina NIP...

Last edited by gpalama; 08.02.2021 at 19:08:51.
Subiect închis