Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 10.05.2017, 16:33:54
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Și încă ceva, majoritatea celor care refuză conștient vaccinarea sunt oameni cu studii superiore, nu oameni de pe la țară sau care provin din medii sociale defavorizate și care au mai greu acces la un serviciu medical.
Punctul pe "i"!
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 10.05.2017, 16:35:08
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Lancelot, daca imi permiti, banuiesc ca întrebarea este destul de generala, pusa celor care sustinem libertatea si informarea corecta ca alternativa la si respectiv in cadrul unei vaccinari informate: trasnfuzia de singe nu este respinsa, in coplesitoare si justa proportie de crestinii ortodocsi. Daca iehovistii si altii cred in superstitii antice, e treaba lor.
nu era domne adresata tuturor, era pentru simpllu. :)
Reply With Quote
  #123  
Vechi 10.05.2017, 16:36:51
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
nu era domne adresata tuturor, era pentru simpllu. :)
OK, scuze. :)
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #124  
Vechi 10.05.2017, 16:39:58
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
doar nu-ti cer un raspuns stiintific, esti de acord cu asa ceva?
Bineînțeles, de ce nu aș fi? :)
Reply With Quote
  #125  
Vechi 10.05.2017, 16:40:06
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Punctul pe "i"!
zau? ar trebui sa vorbesti cu cineva din ministerul educatiei. la scoala, inainte de vaccinari, trebuie sa completezi niste formulare, ca sa-ti dai acordul sa-ti fie vaccinat copilul, exista niste intrebari tip, care, coroborate cu altele, dau o imagine destul de clara cine si din ce categorii sociale sunt cei care nu accepta vaccinarile, realitatea se pare ca este contrara celor spuse de simpllu, dar nu am date clare ci doar niste "barfe". din interior, dar barfe.
Reply With Quote
  #126  
Vechi 10.05.2017, 16:44:11
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Aia de la țară nu sunt de genul nu vaccinăm, ci nu suntem vaccinați pentru că nu avem acces la un sistem medical sau sistemul medical nu are vaccinuri. Am spus în mod conștient. Ai citi articolul ce l-am postat? Ai văzut din ce medii sociale provin cei decedați? Sau ce probleme de sănătate au avut înainte?
Reply With Quote
  #127  
Vechi 10.05.2017, 16:48:58
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
eu nu am zis niciodata ca sunt apa chioara, eu evit tratamentul chimic cat pot de mult, dar de multe ori chiar sunt.
Ai spus că trebuie să fii tâmpit să folosești homeopate. Organic, homeopatele sunt apă cu zahăr. :)

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
treaba cu intepatura albinei e cu dus-intors, pentru ca nu stim in cate zile s-a dezumflat.
După primele doze, cam după 10-15 minute a început să se tragă umflătura (luam doze din 5 în 5 minute, așa m-a sfătuit gazda care folosea apis). Eu habar nu aveam, neavând altă soluție am mers pe mâna gazdei. Am zis că ce pot să pățesc de la apă chioară. Trebuia să iau doze timp de o oră, dar câd am observat că se trage umfătura am renunțat să mai iau.
Reply With Quote
  #128  
Vechi 10.05.2017, 16:54:17
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Ai spus că trebuie să fii tâmpit să folosești homeopate. Organic, homeopatele sunt apă cu zahăr. :)
in cazul ala, al arsurilor solare! am o colega care se "arde" in fiecare an :), dar i-am zis in urma cu cativa ani de panthenol si a avut o revelatie. :) pana atunci folosea tot felul de chestii homeopate, care o costau o gramada de bani si nici nu o rezolvau. :)
Reply With Quote
  #129  
Vechi 10.05.2017, 16:57:47
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Aia de la țară nu sunt de genul nu vaccinăm, ci nu suntem vaccinați pentru că nu avem acces la un sistem medical sau sistemul medical nu are vaccinuri. Am spus în mod conștient. Ai citi articolul ce l-am postat? Ai văzut din ce medii sociale provin cei decedați? Sau ce probleme de sănătate au avut înainte?
insisti intr-o chestiune absolut aiuritoare pentru mine. am inteles, sunteti cei mai destepti oameni si cei mai grijulii parinti. foarte bine...
Reply With Quote
  #130  
Vechi 10.05.2017, 17:35:28
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
in cazul ala, al arsurilor solare! am o colega care se "arde" in fiecare an :), dar i-am zis in urma cu cativa ani de panthenol si a avut o revelatie. :) pana atunci folosea tot felul de chestii homeopate, care o costau o gramada de bani si nici nu o rezolvau. :)
Vorbești prostii! Biluțele sunt ieftine. Rezolvarea ține și de cel care dă tratamentul, de cum răspunde organismul celui bolnav și de calitatea medicamentului. Nu-mi spune că alopatele sunt eficiente 100%.
Reply With Quote
Răspunde