Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.12.2016, 13:32:29
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Adevărul e că de la drac la crap nu-i mare drum. Diferă doar o literă.
Însă o rezolvăm și p-asta - luăm pe d și îl răsturnăm, apoi îl răsucim în oglindă și... gata crapul!....:)))
Dar chiar 18 kile, nene? Hai că asta chiar e pescărească!!
Că doară nu l-ați prins taman pe scaraoțki!!!...:)))
Reply With Quote
  #12  
Vechi 25.12.2016, 14:00:03
Sindbad Sindbad is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.12.2016
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 29
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Adevărul e că de la drac la crap nu-i mare drum. Diferă doar o literă.
Însă o rezolvăm și p-asta - luăm pe d și îl răsturnăm, apoi îl răsucim în oglindă și... gata crapul!....:)))
Dar chiar 18 kile, nene? Hai că asta chiar e pescărească!!
Că doară nu l-ați prins taman pe scaraoțki!!!...:)))
dap... numai ca era nevasta-sa, ca era femela! 84 cm lungime, fara coada, care era imensa!!!, 57 cm latime. prins la Cornetu/Mihailesti in prohibitie.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 25.12.2016, 15:22:11
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Ei, în acest caz ce să mai zic: felicitări!
Recordul meu e mult mai modest: 3,2 kile, dar la mal cu undița...:)
Bun. Vă urez să îl prindeți și pe bărbatsu, dacă n-o fi devenit ...moș (mealcă), între timp!...:))
Reply With Quote
  #14  
Vechi 25.12.2016, 16:06:57
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sau un bug in aplicatie, o eroare umana care trebuie ocolita cu grija.
Nu e oare acelasi lucru?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 04.01.2017, 15:33:44
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kaspersky0913 Vezi mesajul
Salut,

De ceva vreme sunt putin "pierdut". Poate suna putin ciudat sau chiar "nebuneste".
Pot spune ca am primit si primesc unele "semne", foarte des. Pana si azi (data postarii) am primit unul.

Nu vreau s-o lungesc prea mult daca nu este necesar, n-are rost sa plictisesc pe nimeni.

Deci, acum cateva luni am avut un dialog cu Diavolul, in vis. Imi oferea anumite lucruri in schimbul sufletului meu. Eram in iad, el avea o forma de om, imbracat la costum. Stiam cine e si l-am rugat sa isi arate forma lui naturala. Zis si facut. Mentionez ca nu am simtit frica fata de el si stiam ca e constient de asta. Dupa o conversatie mai lunga si cateva "oferte" n-am fost multumit si el s-a enervat. Cand am vazut asta am spus "Crezi ca ma sperii?" si din mine a iesit un intuneric "ca o umbra" care pur si simplu a acoperit totul si practic l-am alungat nu inainte sa-mi zica "Nu se termina aici."

Dupa o perioada cand stateam singur in casa m-am uitat in sus "practic la tavan" cu gandul spre ceruri si am spus "Doamne daca existi da-mi un semn!". La cateva secunde "aprox. 10-15" a cazut calendarul crestin ortodox langa mine si am simtit "ceva" in mine, gen cum simti cand esti mic si te ia mama in brate, un fel "protejat". Mi-au dat lacrimile si am simtit nevoia sa merg la biserica.

La cateva zile, am fost la biserica si m-am spovedit. I-am spus preotului 99,9% din pacatele mele, cele omise fiind neintentionat. I-am povestit si de treaba asta.

In aceeasi zi dupa spovedanie, m-am dus sa beau un suc si la telefon, intr-un banal de joc mi-a aparut numarul 666.

Problema e ca oarecum nu ma simt asa vinovat sau "eliberat" de pacatele care le-am facut. Stiu "Cu o floare nu se face primavara" dar nu stiu.. sunt putin confuz. Adica azi simt ca trebuie sa ma duc la biserica, ajung acolo si dupa simt ca nu mai vreau si a 2-a oara.

Nu prea cred in coincidente, dar pana si cand am creeat contul aici, nu am reusit sa-l confirm din prima, am primit eroare pe mail.

Ce ati face in locul meu? Ce pareri aveti?

PS: Ma scuzati, ca am lungit-o atat. Nu stiu cu, cine as putea sa discut fara sa fiu criticat sau luat in ras.

Va multumesc!
Prima data ai fost ajutat sa ajungi la biserica. Apoi trebuie sa lupți singur cu gândurile rele , ca sa ajungi la biserica. Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 04.01.2017, 15:59:53
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Prima data ai fost ajutat sa ajungi la biserica. Apoi trebuie sa lupți singur cu gândurile rele , ca sa ajungi la biserica. Doamne ajuta.
Dupa ce ajung la biserica, faci ca antoniap, incerci sa o dezbini cu idei stupide.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
suflet pierdut biserica