Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.04.2010, 15:04:47
liviupopa liviupopa is offline
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Mesaje: 1
Implicit Izvorul Tamaduirii

Cristos a Inviat.Printre bisericile renumite care au legatura directa cu sarbatoarea de astazi se spune ca este si Schitul Negru Voda din Comuna Cetateni, Arges. bisericuta este sapata in stanca iar in altarul acesteia izvoraste un firicel de apa numai in perioada Izvorului Tamaduirii. Am fost cu ani in urma si am vazut apa dar nu stiu daca e tot timpul, poate cunoasteti mai multe despre acel locas unic.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.04.2010, 16:12:34
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Adevarat ca a Inviat!Laudat sa fie Domnul cel ce este izvorul vindecarii noastre si al tuturor bunatatilor!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.04.2010, 16:44:17
aureliapopescu aureliapopescu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2005
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 104
Implicit

Citat:
În prealabil postat de liviupopa Vezi mesajul
Cristos a Inviat.Printre bisericile renumite care au legatura directa cu sarbatoarea de astazi se spune ca este si Schitul Negru Voda din Comuna Cetateni, Arges. bisericuta este sapata in stanca iar in altarul acesteia izvoraste un firicel de apa numai in perioada Izvorului Tamaduirii. Am fost cu ani in urma si am vazut apa dar nu stiu daca e tot timpul, poate cunoasteti mai multe despre acel locas unic.
LA BRAILA, la Biserica Greaca, cum i se spune cunoscuta de cei din oras si din imprejurimi, si are ca hram "Bunavestire" se afla un izvor in subsolul bisericii ce izvoraste si curge doar in aceasta zi. De aceea i se si spune izvorul tamaduire pentru ca izvoraste doar in aceasta zi si apa lui tine exact cat este sarbatoare. Eu stiu acest izvor de 38 si de ani dar el se afla de la construirea bisericii. Este o alta minune!!! Aici in aceasta zi vin pelerini din toate judetele invecinate si se formeaza siruri intregi.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.04.2010, 16:45:30
aureliapopescu aureliapopescu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2005
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 104
Implicit

Citat:
În prealabil postat de liviupopa Vezi mesajul
Cristos a Inviat.Printre bisericile renumite care au legatura directa cu sarbatoarea de astazi se spune ca este si Schitul Negru Voda din Comuna Cetateni, Arges. bisericuta este sapata in stanca iar in altarul acesteia izvoraste un firicel de apa numai in perioada Izvorului Tamaduirii. Am fost cu ani in urma si am vazut apa dar nu stiu daca e tot timpul, poate cunoasteti mai multe despre acel locas unic.
LA BRAILA, la Biserica Greaca, cum i se spune cunoscuta de cei din oras si din imprejurimi, si are ca hram "Bunavestire" se afla un izvor in subsolul bisericii ce izvoraste si curge doar in aceasta zi. De aceea i se si spune Izvorul Tamaduire pentru ca izvoraste doar in aceasta zi si apa lui tine exact cat este sarbatoare. Eu stiu acest izvor de 38 si de ani dar el se afla de la construirea bisericii. Este o alta minune!!! Aici in aceasta zi vin pelerini din toate judetele invecinate si se formeaza siruri intregi.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.04.2010, 17:04:48
ACTUAL ACTUAL is offline
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 1
Implicit Calitatile apei

Sunt convinsa ca stiti despre interesanta cercetare a Dr. Masaru Emoto. Structura apei este influentata de mediul inconjurator, de cuvintele scrise pe eticheta care se lipeste cu partea pe care este scris cuvantul, de recipientul de sticla, de muzica pe care o "asculta", luand forme armonioase in cristalizarea ei sau dimpotriva, dizarmonioase.
In cazul armoniei ia o forma parca de fractal, dorind ea insasi sa inmugureasca acea armonie si sa o impartaseasca cu cei din jur. In cazul dizarmoniei are tendinta de a o aduna, de a o reduce in dimensiuni, de a nu-i da cale de expansiune catre exterior.

Dar nu stiu daca, dupa ce ati aflat de formele de cristalizare ale apei in diferite conjuncturi si ca structura corpului omenesc contine 60% - 70% apa, v-ati intrebat in ce fel va puteti imbunatati viata, folosind proprietatile aratate?

Intr-un mod foarte simplu: scriind pe eticheta pe care o veti lipi pe borcanul cu apa cuvantul care reprezinta starea pe care doriti sa o obtineti - sanatate, iubire, vindecare... Lasand recipientul peste noapte, pana a doua zi, cu aceasta eticheta pe el, se induce, exact ca in experientele Dr. Masaru Emoto, o stare similara cu cea pe care doriti sa o aveti, apei si apoi consumand aceasta apa ne inducem forta necesara obtinerii si realizarii dorintei noastre. Apa astfel incarcata creeaza mugurele care se va inmulti in apa corpului nostru, dobandind astfel vindecarea, sanatatea, succesul, iubirea... Conform legii rezonantei ne vom incarca in acest fel cu calitatile ce le are apa.

Incercati. Va costa doar un pahar cu apa.

Tot ce este simplu este adevarat.

http://www.youtube.com/watch?v=Dgszq...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=700hJ...layer_embedded

Last edited by ACTUAL; 10.04.2010 at 18:31:32.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.03.2013, 13:03:42
carmenpanea13 carmenpanea13 is offline
 
Data înregistrării: 18.03.2013
Mesaje: 1
Implicit Izvorul tamaduirii -Istambul

Buna ziua. Voi ajunge in Istambul. As dori sa stiu cum pot ajunge la Manastisrea Izvorul Tamaduirii in Istambul .
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Izvorul tamaduirii- in Vinerea Luminata Adriana Cluj Diverse Sarbatori 8 13.04.2018 06:24:46
Izvorul Tamaduirii sensir1 Intrebari utilizatori 0 29.04.2011 11:04:27
Izvorul Tamaduirii; Sf.mucenic Sava Stratilatul, Iorest si Sava,cuvioasa Elisabeta dorinastoica14 Diverse Sarbatori 10 28.04.2011 23:35:32
Izvorul Tamaduirilor alinnasser2010 Generalitati 1 08.04.2010 18:09:01