Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.08.2009, 00:23:50
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
suntem din tulcea degeaba umblam dupa drepturi toti din guvern sunt pentru ei nu pentru noi de asta multi ajung sa faca lucruri urate noi am cerut si ni sa aratat usa as merge la munca dar am copii statul nu ne ofera nimic inafara de firmiturile care le raman lor unde sa mergem murim pe strazi si lumea se uita si nu ne intreaba ce avem asta este bromania nai drepturi daca nu esti un om important in societate nu are cine sa ne ajute de asta am apelat aici va multumim
Emile, Nu-i adevarat, aveti putere mai multa decit credeti. Nu uita ca tu si alte sute de mii i-au ales pe canaliile astea care-ti arata usa pentru promisiunile lor CLARE de a te scoate din mizerie. Trebuie sa-i tragi la raspundere, la modul cel mai serios si DIRECT. Adu televiziunea! Fa circ!. Incepeti greva foamei in fata primariei acolo pe str. Pacii in fata la magazinul Diana, fa urit, si ai sa vezi ca si altii se vor alatura cauzei tale si vor incepe sa curga fondurile. Tu nu esti cu nimic mai prejos decit unii dintre asa zisii revolutionari care acum stau pe saci de bani strinsi din circoteca pe care au facut-o si continua sa o mai faca!
Succes si cu Dumnezeu inainte!

Last edited by andreicozia; 05.08.2009 at 00:27:03.
  #12  
Vechi 05.08.2009, 08:05:27
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mainile

pentru toti binevoitori care vor sa ne ajute dam numarul de telefon unde ati putea sa ne cautati 0741229203 noi va multumim din suflet pentru sfaturi si indrumari si va dorim din suflet multa sanatate daca este sanatate putem sa le trecem pe toate fiecare are un tel in viata si o cruce de dus noi suntem fericiti cu copilasi nostri dar cel mai mult ne doare ca nu prea le putem oferi nimic dar ce este bun este ca copii trebuie educati si invatati ce este bun si ce nu ca ei sa nu ajunga sa sufere ca parintii din greselile noastre invatam .NOI PE ACEASTA CALE VA MULTUMIM TUTUROR CARE VOR SA NE AJUTE BA CHIAR AM FI FOARTE FERICITI CA UNII SA NE TREACA PRAGUL .ASA NE PUTETI SI CUNOASTE .fie ca ziua de maine sa ne aduca o farama de fericire pe chipul copilasilor nostri datorita unor oameni care doresc cu draga inima sa ne ajute cu orice este posibil tot ce este dat este mereu bine primit .cand cineva iti ofera ceva atunci acel om este fericit cu el insusi ca afacut o fapta buna noi care suntem saraci si avem multe lipsuri daca am avea posibilitate am ajuta pe toti care se afla in nevoi si tot asa ne rugam la Dumnezeu sa ne dea putere sa ajutam la randul nostru pe cei in nevoi va multumim tuturor.Pentru toti care vor sa ne ajute trimiteti imeil la adresa dumi_emil@yahoo.com sau id dumi_emil sau numarul 0741229203 pentru toti cei din tulcea care sunt adresa noastra este dumitrescu dumitru emil strada alunisului nr 9 bloc e1 scara a apartament19 va multumim din tot sufletul si DUMNEZEU SA V dea multa sanatate si fericire daca puteti sa ne ajutati nu ezitati alt ajutor nu avem decat al dumneavoastra oameni buni. RUGACIUNEA PARINTILOR PENTRU FIII LOR.

DOAMNE,DUMNEZEUL CERULUI SI AL PAMANTULUI,CARE CU INTELEPCIUNEA TA AI ZIDIT PE OM DIN TARANA SI AI SUFLAT IN FATA LUI SUFLARE DE VIATA ,FACANDU-L OM VIU ,VIETUITOR VREMELNIC SI VESNIC;APOI BINECUVANTANDU-L,AI ZIS;'CRESTETI SI VA INMULTITI,UMPLETI PAMANTUL SI-L STAPANITI';IAR IN CANA GALILEI PRIN UNICUL TAU FIU,ISUS HRISTOS,AI BINECUVANTAT NUNTA SI PRIN ACEASTA NASTEREA DE FII SI FIICE,CU ADANCA UMILINTA TE RUGAM,AJUTA-NE CU DARUL TAU,TOTDEAUNA A NE IMPLINI DATORIILE NOASTRE DE PARINTI,IN CRESTEREA BUNA A COPIILOR NOSTRI.DOAMNE ,DUMNEZEUL MILELOR,MILOSTIVESTE-TE SPRE NOI SI CASA NOASTRA SI IN MAREA TA BUNATATE VARSA CU IMBELSUGARE HARUL TAU PESTE TOTI COPIII NOSTRI,PE CARE TU NI I-AI DARUIT. MULT MILOSTIVE,DOAMNE ,CARE DAI HRANA PASARILOR CERULUI SI TUTUROR VIETUITOARELOR PAMANTULUI,CEL CE PAZESTI FLOAREA CE RASARE IN MIJLOCUL STANCILOR,HRANESTE,CRESTESI PAZESTE CU BINE SI PE COPIII NOSTRI.AJUTA-NE DOAMNE,SA RASADIM IN FIINTA LOR TOT CE-I BUN FOLOSITOR,SFINTEI BISERICI,NEAMULUI SI BINEPLACUT TIE,CA PRINTR-INSII SA SE PREAMAREASCA NUMELE TAU CEL SFANT.UMPLE-L ,DOAMNE,DE INTELEPCIUNE LUMINATA SI PRICEPERE SFANTA, CARE SE POGOARA DE LA TINE.APARA-I PE EI DE TOATE CURSELE VRAJMASILOR,VAZUTI SI NEVAZUTI.PORUNCESTE INGERILOR TAI ,CA TOTDEAUNA SA FIE CALAUZITORII SI POVATUITORII LOR LUMINATI,SPRE TOATE FAPTELE CELE BUNE.RUGAMU-NE TIE DOAMNE,DESCHIDE MINTEA LOR CA SA TE CUNOASCA PE TINE,CAT SE POATE MAI MULT.AMIN.
  #13  
Vechi 05.08.2009, 14:43:33
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mainile

va rugam din suflet nu ne lasati vamultimim cu Dumnezeu va vada inmiit inapoi
  #14  
Vechi 05.08.2009, 19:34:39
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Red face sarut mainile

astazi am fost la biserica dupa cum stiti maine este sarbatoare ,,schimbarea la fata ,, mam rugat pentru toti oamenii am pus acatist si am aprins luminari pentru sanatate fericire spor in casa si bucurii va multumesc ca mati sfatuit si vas ruga sa nu treceti cu vederea niste copilasi care necesita ajutorul fiecaruia nu este nici o obligatie doar ca fiecare poate sa faca un bine si atunci cand se iveste ocazia nu ezitati sa ajutati DUMNEZEU SI MAICUTA DOMNULUI VA AVEA GRIJA DE FIECARE VA MULTUMESC PENTRU TOT SI SPERAM CA UNDEVA PRINTRE DUMNEAVOASTRA SA FIE OAMENI CARE DORESC SA NE AJUTE CU ORICE CEI CARE DORESC SA NE INTINDA O MANA DE AJUTOR IN ORICCE FEL SUNTEM RECUNOSCATORI IN FATA DUMNEAVOASTRA SI IN FATA TTUTUROR CELOR CARE DORESC SA NE AJUTE VA MULTUMIM DIN INMA . doar ganditiva ca undeva niste parinti a trei copiilasi sunt disperati si niomeni nu le intinde o mana de ajutor ca sa duca o viata mai buna peste tot i se inchid usile va multumim pentru intelegerea care neo acordati fie ca Dumnezeu sa va ajute in tot ceea ce vati propus .
  #15  
Vechi 05.08.2009, 20:42:47
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

In cazul asta,... nu mai stati pe ginduri!........ ITALIA sau SPANIA, inca mai este de lucru! iar copilasii vor merge acolo la scoala si totul va fi bine
  #16  
Vechi 06.08.2009, 13:07:03
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

daca tot aveti acces la net informati-va asupra drepturilor pe care le aveti....3 copii dintre care 1 sub 2 ani....cel de 5 luni primeste alocatie de 200 lei, pt ceilalti chiar nu mi stiu cat e, cateva zeci....dar bune si alea pt cat de saraci ziceti ca sunteti. v-as da carutul meu dar sunt prea departe, nici macar in Rom
  #17  
Vechi 06.08.2009, 13:14:52
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Scrieti-ne numele parintelui din parohie si nr. de telefon de la Biserica. Il sunam si poate ca asa se va mai gandi la o solutie. Un carut pentru copil nu e o avere. Cu 1 leu de la fiecare bun crestin care vine la Biserica se poate aduna suma pentru carut... A propos, cat costa unul nou?
  #18  
Vechi 06.08.2009, 13:32:19
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

depinde.....nu e o avere....gasasti incepand cu 100 pana la....nu vrei sa stii. acum, avand in vedere ca bebe e de 5 luni, nu le trebuie cu tot arsenalul....landou, portbebe, geanta, etc....le trebuie un carut simplu
  #19  
Vechi 06.08.2009, 13:49:37
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanouela Vezi mesajul
depinde.....nu e o avere....gasasti incepand cu 100 pana la....nu vrei sa stii. acum, avand in vedere ca bebe e de 5 luni, nu le trebuie cu tot arsenalul....landou, portbebe, geanta, etc....le trebuie un carut simplu
Sigur ca unul simplu, care sa le usureze deplasarea. Imposibil sa nu se gaseasca 100 de lei pentru ei, sau cineva care sa-l doneze pur si simplu (pt ca i-a crescut copilasul si nu mai are nevoie). Dar trebuie insistat. Cand ai o problema lupti pentru rezolvare!
  #20  
Vechi 06.08.2009, 13:52:55
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

corect
dumnezeu iti da dar nu-ti baga in desaga.....asta a propos de intrebarile multora....un cont, o adresa....numai pe langa raspund
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fericiti cei saraci cu duhul! patinina34 Generalitati 31 27.04.2012 01:00:27
Este imposibil sa facem bine celorlalti daca suntem saraci? Florin-Ionut Umanitare 60 09.02.2011 19:58:11
Saraci si cu datorii! rusumadena Umanitare 0 16.12.2010 18:59:04
Salarului preotilor saraci Indraznetul Generalitati 13 04.02.2008 20:55:48