Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 18.05.2010, 22:16:04
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Din punctul meu de vedere

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Ei, s'acum sa va pun cate on intrebare pentru fiecare...
Pentru cei plecati:
Sunteti siguri ca, ati gasit, cu adevarat, ceea ce cautati ?
Nu pot spune asta.Sau cel putin nu in totalitate.Pot spune ca a fost o etapa necesara(cel putin pt mine si privind retrospectiv)a drumului spre ceea ce cautam.Nu a fost solutia in sine ci doar o etapa in gasirea ei.Cam asa vad lucrurile acum.Partea buna:am vazut lumea,am ajuns pe unde nici nu credeam si am cunoscut oameni atat de diferiti dar si atat de asemanatori de nici nu as fi crezut.Partea mai putin buna:am platit pentru asta din multe puncte de vedere.Unul dintre ele:am stat multi ani,prea multi,departe de casa.Norocul meu a fost ca cei dragi m-au asteptat dar nu voi putea da timpul inapoi pt perioada cat nu am fost linga ei.Daca as mai face asta?Nu stiu ce sa spun.Cred ca nu dar daca as simti briza marii...
Reply With Quote
  #72  
Vechi 18.05.2010, 23:38:20
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Ei, s'acum sa va pun cate on intrebare pentru fiecare...
Pentru cei plecati:
Sunteti siguri ca, ati gasit, cu adevarat, ceea ce cautati ?
Pentru cei ramasi:
Ati pierdut, cu adevarat, ceva, daca ati ramas ?
Am plecat dupa bani si am gasit mult mai mult decat bani.Daca s-ar repeta istoria n-as mai incerca 10 ani sa schimb ceva,as pleca imediat,desi a fost foarte greu la inceput,n-am putut participa la inmormantarea tatalui meu,la nunta fratelui...dar nimic bun nu se poate obtine fara sacrificii.
Reply With Quote
  #73  
Vechi 20.05.2010, 02:35:01
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Eu de aici?Nu cred ca am pierdut nimic.Recuperez prin excursii ce nu am vazut pentru ca da.trebuie vazut si trait.Am un mare respect fata de civilizatia vestica mai ales pentru oamenii responsabili de acolo.Sincer nu am ce sa le reprosez .cel putin nu din postura de cetatean al unei tari care mai are un drum lung de parcurs pana sa ajunga la acelasi nivel.Nu ma vad stabilit intr-o tara straina.M-am inbolnavit de Bucuresti.:) iar Romania nu este nici pe depate "Gradina Maicii Domnului" cel putin asa cred eu.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Icoana teatru-copii Despre Biserica Ortodoxa in general 81 25.06.2013 18:31:55
Omul - icoana a lui Dumnezeu, icoana - chip al omului îndumnezeit adam000 Pictura si Sculptura Bisericeasca 4 19.11.2009 14:34:52
manastiri din vestul tarii sofiaiuga Pelerinaje la locuri Sfinte 9 15.09.2008 15:36:29
manastiri din vestul tarii angeltm Pelerinaje la locuri Sfinte 6 22.03.2008 20:56:43
manasiri din vestul tarii sofiaiuga Pelerinaje la locuri Sfinte 1 29.06.2007 01:07:30