Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.07.2012, 17:05:17
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Iuliu te lupti cu morile de vant... Intra pe pagina de profil a lui dumitru si vezi ce scrie la biografie. Cred ca asta spune totul. Daca nu crezi in nimic, te rapeste raul si pe robeste imediat. De aici inradacinarea si incapatanarea de a crede doar in ce aude din gura lui base. Eu inca am impresia ca avest om este un fel de guru care controleaza mintile slabe. De aici toata apropierea asta de si venerarea lui basescu mai ales e tinerii necopti.
nu trebuie sa credem tot ce se aude din gura lui Base...dar nici din ce se aude din gura lui dottore Victor Xerox
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.07.2012, 17:09:16
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
de cand partidele neocomuniste folosesc procedee democratice?
Care sant partidele neocomuniste ?
Reply With Quote
  #23  
Vechi 07.07.2012, 17:13:06
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
nu trebuie sa credem tot ce se aude din gura lui Base...dar nici din ce se aude din gura lui dottore Victor Xerox
Asta o crezi ? :

"
Reporter: Dar țineți în continuare la schimbarea președinților celor două Camere?
Traian Băsescu: Este o decizie deja luată. E prevăzută în regulament. Deci nu mai are nici o relevanță la ce țin sau la ce nu țin eu. Posibilitatea schimbării președinților celor două Camere a fost statuată în regulamentul celor două camere. Sigur că da, din punct de vedere al logicii politice este normal ca majoritatea să aibă președinția celor două camere.
Unii spun, nu se poate, Constituția spune mandat de patru ani. Sigur Constituția spune mandat de patru ani pentru președinții celor două camere, la fel cum spune că și mandatul președintelui României este de cinci ani. Dar, așa cum pentru președintele României există procedură de întrerupere a mandatului sau prin voința electoratului, a poporului, prin referendum, și pentru președinții celor două Camere trebuie să existe procedură de revocare.
Ei ar fi singurii care, afirmă ei, sunt de neschimbat în țara asta."

BBC 2005

Last edited by iuliu46; 07.07.2012 at 17:23:04.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.07.2012, 17:50:48
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
E uimitor sa vad cati oameni sant inca drogati de propaganda asta basista. Chiar nu poti sa judeci cu capul tau ? Chiar nu vezi ca Basescu si-a creat un sistem in care nu mai putea fi suspendat ? Chiar nu stii ca legea referendumului a schimbat-o Basescu acum 3 luni ? Chiar nu-ti aduci aminte cum s-au votat ultimii judecatori la CCR ?

Chiar crezi in "independenta justitiei " ?
tu vorbesti de drogare/intoxicare?
fa un experiment.
uita pentru 30 de zile de Antena 3.
si pe urma analizeaza efectele.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 07.07.2012, 17:53:13
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
În aceste împrejurări, USL a decis să modifice din nou legea Curții Constituționale și să restabilească situația anterioară. Așadar a spune că guvernul limitează puterile Curții Constituționale este adevărat în literă, dar greșit în spirit, căci, în realitate, niciuna din prerogativele acestui for, așa cum au fost ele statornicite prin Constituția din 2003, nu au fost atinse. Constituția nu a prevăzut pentru Curtea Constituțională, în cazul suspendării președintelui de republică, decât un rol secundar, prin avizul inițial consultativ, rolul major fiind rezervat Parlamentului.

Chiar e asa greu de inteles Dumitru ?
asa sunt eu, mai greu de cap.
sa intdleg ca justitia din 2003 era ideala? si ca doar regimul corupt al lui Basescu a stricat-o?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 07.07.2012, 17:56:07
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Iuliu te lupti cu morile de vant... Intra pe pagina de profil a lui dumitru si vezi ce scrie la biografie. Cred ca asta spune totul. Daca nu crezi in nimic, te rapeste raul si pe robeste imediat. De aici inradacinarea si incapatanarea de a crede doar in ce aude din gura lui base. Eu inca am impresia ca avest om este un fel de guru care controleaza mintile slabe. De aici toata apropierea asta de si venerarea lui basescu mai ales e tinerii necopti.
waw!
in primul rand, din descrierea mea nu reiese ca nu mai cred in nimic.
iar apoi, sunt usl-stii niste ostasi ai vreunei religii?
care este sensul comentariului tau?
Reply With Quote
  #27  
Vechi 07.07.2012, 17:57:08
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Oare de ce toate postarile anti USL vin de la cluj? A dat primalul boc vre.un ordin ceva? :))
eu nu sunt din cluj.
generalizezi.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 07.07.2012, 17:59:09
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Oare de ce toate postarile anti USL vin de la cluj? A dat primalul boc vre.un ordin ceva? :))
hei.... da' cu calu ce-ati avut?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 07.07.2012, 17:59:40
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
de cand partidele neocomuniste folosesc procedee democratice?
ast e problema.
dar cand inlaturi un regim, acuzat ca nedemocratic, te astepti ca regimul uzurpator sa respecte democratia si nu ma refer la fea originala, marca Iliescu.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 07.07.2012, 18:01:15
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
nu trebuie sa credem tot ce se aude din gura lui Base...dar nici din ce se aude din gura lui dottore Victor Xerox
corect.
inlocuim un mincinos cu un plagiator.
super solutie.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Exceptional -Exemplu de demnitate nationala,Biserica Ortodoxa Greaca alaturi de popor tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 4 19.11.2011 02:18:41
Multumesc din suflet celor care imi sunt alaturi! andrutza151 Umanitare 2 03.02.2011 21:53:17
casnicia alaturi de un necredincios Aspasia Nunta 38 12.12.2010 22:15:41
Sa fim alaturi de Matei Vasile! sfantul_calinic Umanitare 0 17.10.2008 03:29:59