Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.01.2023, 12:25:55
marian170876 marian170876 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2020
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Pe Vadim Tudor l-am admirat si eu, chiar daca avea comportament de misogin sau de golan. Omul chiar a citit multa istorie la viata lui si tot felul de documentare.

Eu am un unchi de-al mamei mele care are 80 de ani, si vreau sa iti zic ca la fel ca si Vadim, omul e citit. Stie multe de istorie, geografie, mecanica, politica.

Chiar a fost un om bun, pacat ca s-a dus.
Chiar a fost un om mare. Nu se mai naste.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.01.2023, 18:26:37
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marian170876 Vezi mesajul
Chiar a fost un om mare. Nu se mai naste.
Un pamfletar genial care facea sa tremure toti mafiotii si femeile usoare.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.01.2023, 19:55:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Mi-e rușine de bătrânețea lui C.V.Tudor cu pamfletul acela, mai ales dacă a plecat nespovedit, de asta nici n-a ajuns președinte știu că a generat și un scandal cu Rona Hartner și Emil Constantinescu în care nu era nimic dovedit sau adevărat.
Practic în 2000 l-au ajuns toate satirele și vorbele aruncate înspre alții, din partea jurnaliștilor care au speriat populația că se dărâmă țara dacă iese el președinte.

A și parazitat segmentul patriotic, suveranist, nu avea nimeni loc de el, nici nu se alia cu nimeni, arunca sute de mii de voturi la gunoi din orgoliu, bătându-și joc și de efortul oamenilor care au dus greul în campanie cu afișe și cu dialog cu oamenii și de cel al cărora s-au dus la vot și au pierdut 1 oră din viața lor.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 03.02.2023, 23:53:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Eu iti zic asa.

Am mers odata cu un taxi.

Si eram surprins de cum vorbea soferul.

Era extrem de cult, stia foarte multe, gandea foarte bine.

Si l-am intrebat ce pregatire are.

Mi-a spus ca nu are multa scoala.

Dar mi-a mai spus ca in fiecare saptamana citeste cate o carte.

Asa ca, stii cum e, ai carte, ai parte.



Citeste cat mai mult. Citeste, citeste, citeste. De toate. Economie, politica, religie, sfintii parinti in special.

Cartile duhovnicesti nu te prostesc, iti linistesc sufletul, iti aduc mintea pe cap, te invata ce e esential in viata. Restul te mai prostesc.

Trebuie sa recunosc ca mi-a placut discutia cu taximetristul ala.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare