Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.06.2011, 11:18:51
victortiti89 victortiti89 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.05.2011
Mesaje: 57
Implicit cum de le scapa din vedere asta?

dracii sunt fiinte care au varste de sute de mii de ani,si au vazut multe,dar totusi,de ce le scapa un singur lucru:ca vor fi invinsi oricum ar fi?Ce rost are sa posede oameni,daca rezultatul este aproape mereu acelasi:omul ajunge in fata preotului care izgoneste demonii si ii infrange groaznic?Atunci,de ce mai incearca acelasi lucru cu alti si alti oameni,daca stiu ca sunt mereu izgoniti,caci puterea lor este nimic fata de puterea Lui Dumnezeu si a sfintei cruci? Este ca si cum as incerca eu sa il atac pe Jet Li!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.06.2011, 16:02:23
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de victortiti89 Vezi mesajul
dracii sunt fiinte care au varste de sute de mii de ani,si au vazut multe,dar totusi,de ce le scapa un singur lucru:ca vor fi invinsi oricum ar fi?Ce rost are sa posede oameni,daca rezultatul este aproape mereu acelasi:omul ajunge in fata preotului care izgoneste demonii si ii infrange groaznic?Atunci,de ce mai incearca acelasi lucru cu alti si alti oameni,daca stiu ca sunt mereu izgoniti,caci puterea lor este nimic fata de puterea Lui Dumnezeu si a sfintei cruci? Este ca si cum as incerca eu sa il atac pe Jet Li!
Dar foarte puțini oameni mai ajung la preot. Foarte puțini din cei care s-au făcut răului sălaș mai scapă din ghearele lui.

De ce vor diavolii să corupă oameni ? Din răutate pură. Vedem atât de des acest lucru și la oamenii răi: ei nu se mulțumesc a se limita la propria lor răutate, ci încearcă să-i atragă și pe alții în orbita răului. Sunt convins că ați cunoscut genul acesta de oameni: e foarte răspândit.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.06.2011, 16:09:10
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de victortiti89 Vezi mesajul
dracii sunt fiinte care au varste de sute de mii de ani,si au vazut multe,dar totusi,de ce le scapa un singur lucru:ca vor fi invinsi oricum ar fi?Ce rost are sa posede oameni,daca rezultatul este aproape mereu acelasi:omul ajunge in fata preotului care izgoneste demonii si ii infrange groaznic?Atunci,de ce mai incearca acelasi lucru cu alti si alti oameni,daca stiu ca sunt mereu izgoniti,caci puterea lor este nimic fata de puterea Lui Dumnezeu si a sfintei cruci? Este ca si cum as incerca eu sa il atac pe Jet Li!
Diavolul impiedica omul sa o ia pe calea buna, il amana mereu si multi nu mai apuca spovedania... Tocmai ca stie puterea Lui Dumnezeu cauta cu orice pret sa inghita cat mai multe suflete.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
N-am loc in lumea asta cred_cu_adevarat Generalitati 7 21.03.2012 11:40:04
Din punctul meu de vedere asta e garantat o exagerare!Voi ce credeti? Iuliiiii Generalitati 21 23.08.2011 20:26:24
Cum se scapa de CORUPTIE! andreicozia Generalitati 6 28.12.2010 01:07:33
cum pot scapa de lacomie,zgarcenie? alexya89 Generalitati 34 07.07.2010 16:26:51