Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 13.06.2011, 07:13:49
machho's Avatar
machho machho is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Eforie N
Religia: Ortodox
Mesaje: 39
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ElisabetaM Vezi mesajul
Pentru heaven: Nu am zis ca as fi mai buna decat ele.... nici gand!
Am zis doar ca nu mai pot sa indur..
'Trasatura ascunsa pe care nu vreau sa o recunosc'?
Ma faci sa rad cu amar... Tu nu ma cunosti deloc... de ce vorbesti despre trasaturile mele?

Stii cum e sa simti ca sunt toti impotriva ta?

Stii cum e sa fii nevoit sa asculti lucruri care sunt murdare?

Simt ca nu intelegi deci nu cred ca are rost sa continui.

Silentio
Elisabeta...nu lua in considerare toate "cuvintele"de pe acest site,sau ale colegelor tale...se stie ca' cate o data' poti "sufoca" tocmai prin binele prin care vrei sa'-l faci.Dreapta socoteala',ar trebuie sa' ne adune pe toti,chiar si de pe acest site...unii nu vrem. Este greu,sa' ai un colectiv asa,si eu am probleme,si cred ca aceasta "prostie...misogism,cum am mai numit-o eu " nu tine cont de persoana.Eu..cand simt,ca' sunt in pozitia ta (la servici),in gandul meu spun psalmi...si stiu ca' Bunul Dumnezeu..face lumina'.Pe unul il trezeste cu o problema',pe altul printr-o suferinta....iar pe altul,il vezi deodata' ca'-ti devine prieten(a').Mergi inainte,avand ganduri bune,si lasa' ...." mortii sa'-si ingroape mortii sai '' ( a nu se interpreta aceste cuvinte, gresit). Doamne ajuta'.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 13.06.2011, 08:02:55
Prior of ORI's Avatar
Prior of ORI Prior of ORI is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.06.2011
Mesaje: 42
Post

Citat:
În prealabil postat de machho Vezi mesajul
in gandul meu spun psalmi...si stiu ca' Bunul Dumnezeu..face lumina'.Pe unul il trezeste cu o problema',pe altul printr-o suferinta....
pe altii ii mai sifoneaza cate o masina, pe altii ii mai gadila un fulger, nu?
__________________
HALLOWED ARE THE ORI
Reply With Quote
  #53  
Vechi 13.06.2011, 17:31:49
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Rabdare, blandete si exemplu personal! Isi vor schimba comportamentul.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 13.06.2011, 17:36:08
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

De ce este acum guest Elisabeta?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 13.06.2011, 17:42:05
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
De ce este acum guest Elisabeta?
Probabil ca s-a suparat si s-a retras de pe forum.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 13.06.2011, 18:10:18
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Probabil ca s-a suparat si s-a retras de pe forum.
Exact asa a si fost!
Chiar mi-a marturisit ca a activat si pe alte forumuri,care nu se voiau"crestine" si a intalnit o atmosfera mai calda(decat aici unde fiecare se pare ca este intr-o permanenta competitie la mantuire cu ceilalti-completarea mea).

In linii mari,si-a expus si ea baiul ca fiecare,ca gresea sau nu numai Dumnezeu si Sfintii stiu!
Dar nu,a fost jignita si tratata cu superioritatea si intransigenta celor care nu au trait in pacate si greseli niciodata!

Evolutie sociala,evolutie tehnica...ma intreb daca am evoluat spiritual doar un pic de la stadiul oamenilor stravechi pe care Iisus i-a oprit de la aruncatul cu pietre?!?!?!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #57  
Vechi 13.06.2011, 18:37:18
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Exact asa a si fost!
Chiar mi-a marturisit ca a activat si pe alte forumuri,care nu se voiau"crestine" si a intalnit o atmosfera mai calda(decat aici unde fiecare se pare ca este intr-o permanenta competitie la mantuire cu ceilalti-completarea mea).

In linii mari,si-a expus si ea baiul ca fiecare,ca gresea sau nu numai Dumnezeu si Sfintii stiu!
Dar nu,a fost jignita si tratata cu superioritatea si intransigenta celor care nu au trait in pacate si greseli niciodata!

Evolutie sociala,evolutie tehnica...ma intreb daca am evoluat spiritual doar un pic de la stadiul oamenilor stravechi pe care Iisus i-a oprit de la aruncatul cu pietre?!?!?!
Nu știu cât și cum am evoluat, dar sensibilitatea sigur ne-a crescut simțitor. Probabil domnișoara s-a retras într-o lume unde nimeni nu îndrăznește să spună un cuvințel împotriva ei și unde lumea sărută urmele pașilor ei.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 14.06.2011, 14:52:04
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Smereste-te cand le auzi si roaga-te sa Il gaseasca pe Dumnezeu. Cat despre comentariile lor, daca sunt erezii departeaza-te de ele.

Înțelepciunea Crucii se ascunde în suferința pe Cruce. - Sfantul Isaac Sirul

Mai mult, daca ai un duhovnic cauta la el sfat!
Reply With Quote
  #59  
Vechi 14.06.2011, 15:18:11
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Exact asa a si fost!
Chiar mi-a marturisit ca a activat si pe alte forumuri,care nu se voiau"crestine" si a intalnit o atmosfera mai calda(decat aici unde fiecare se pare ca este intr-o permanenta competitie la mantuire cu ceilalti-completarea mea).

In linii mari,si-a expus si ea baiul ca fiecare,ca gresea sau nu numai Dumnezeu si Sfintii stiu!
Dar nu,a fost jignita si tratata cu superioritatea si intransigenta celor care nu au trait in pacate si greseli niciodata!

Evolutie sociala,evolutie tehnica...ma intreb daca am evoluat spiritual doar un pic de la stadiul oamenilor stravechi pe care Iisus i-a oprit de la aruncatul cu pietre?!?!?!
Si totusi, ar fi trebuit sa isi pastreze contul pentru cand ii trece supararea.
Reply With Quote
  #60  
Vechi 24.06.2011, 09:02:35
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit nevinovatie

Astazi la lucru,am avut asa un incident suparator cu o colega care imi sta in spate tot timpul,incat vrand-nevrand mi-am adus aminte de colegele Elisabetei,care in viziunea mea sunt niste bomboane :)

Doua dintre colegele mele sunt niste doamne mexicance cu aceasi personalitate tumultoasa,plina de intrigi si de jocuri murdare ca si caracterele super-dramatice din telenovelele care-mi provocau greata in Romania(mamei ii faceau placere,insa era fortata sa le priveasca cu sonorul pe mute deoarece detest dramele ieftine).

Ma rog,sa sarim peste aspecte neinteresante si peste detalii...
Asta seara,Domnul a facut dreptate nedrepatatii asa cum face El intotdeauna celor care sunt osanditi pe nedrept!
Una dintre colege m-a bagat intr-un incident de care nu eram responsabila,insa facandu-i un rezumat proprietarului in office,acesta i-a dat asculare apoi a venit randul sa ma cheme in office sa ma mustre...Am luat totul cu inima usoara,am raspuns extrem de calm chiar daca proprietarul mi-a vb destul de urat- ERAM DEJA INVINUITA PT CEVA CE NU AM FACUT,DE PERSOANE CARE NU AU FOST DE FATA!!! Nu-i asa ca este deosebit de interesant???

Si acum interventia Domnului...
Un persoana straina care se afla in vecinatatea incidentului in urma caruia am ramas cu pietrele de moara in spate,s-a ridicat de la locul sau si s-a adresat proprietarului spunand ca eu nu am nici o vina,ca am facut totul corect si sunt de o politete exemplara!!!
Omul acela a facut ceva imens pt mine,si s-a dus nici nu am apucat sa-i multumesc,dar ii multumesc acum in gand si ma rog pt binele lui cum ma rog si pt binele colegelor care ma urasc...
Daca aveti vreme si puteti sa va rugati pt sufletele lor impovarate de tot felul de probleme(boli,singuratate,neputinta de a procreea)ele se numesc:Thelma si Raquel.
Multumesc.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Locuri de munca Florin-Ionut Generalitati 3 07.04.2010 15:52:39
Loc de munca arifa Generalitati 2 08.01.2010 17:16:28
Locuri de munca Hector Generalitati 19 29.04.2009 22:11:42
Munca in strainatate Anca-Miha Stiri, actualitati, anunturi 18 17.04.2009 06:59:49
Munca in zi de sarbatoare! georgeta1 Generalitati 20 17.05.2007 21:40:59