Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.12.2013, 23:19:51
Jardelin's Avatar
Jardelin Jardelin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2013
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Noi membri pe forum

Doamne ajuta!

Abia m-am inregsitrat si este prima data cind postez. Exista vreun topic de prezentare pentru noii membri inscrisi pe acest forum?

Daca exista, rog administratorul sa stearga acest subiect. Daca nu exista, ma prezint:

Numele meu este Alin si locuiesc in Iasi. Sper sa gasesc o multime de lucruri interesante aici despre Ortodoxie si istoria crestinismului in general.

Dumnezeu sa va binecuvinteze!

Alin
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.12.2013, 23:47:56
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Bine ai venit pe forum, Alin.

Nu exista un topic de prezentare a noilor veniti, asa cum au alte forumuri. In schimb ai la dispozitie si chiar este indicat sa iti completezi pagina personala. Acolo poti sa dai cateva detalii despre tine pentru ca ceilalti membri sa te cunoasca. Poti pune si albume cu poze, mai mult sau mai putin personale - albumele sunt publice si private.

Apropo, acest forum este mai putin moderat decat altele, asa ca nu te astepta la vreun raspuns de la admin.... ai sa vezi daca mai zabovesti pe aici. :)

Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.12.2013, 15:15:23
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Bine ai venit! Doamne ajuta si post cu folos!
Diana
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.12.2013, 15:18:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Uite, asta ar putea fi inceputul.
Are titlul care trebuie si e postat unde trebuie.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.12.2013, 16:09:34
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Bine ai venit! Este frumoasă inițiativa ta...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.12.2013, 19:51:57
Jennyy
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Bine ai venit Alin!
Si pentru ca si eu sunt un membru nou si totusi atat de vechi...sa ma prezint:
Sant (aceeasi) Jenica (fost user eduardd) care scrie pe acest forum de vreo 4 ani si ceva...
La un moment dat "m-am cam suparat" si am renuntat la forum. De ceva timp am hotarat se revin. Pentru ca nu am reusit sa reiau vechiul user acum sunt "ascunsa" sub numele meu. Jeni.
In rest, Bucurie!
P.S.
(in avatar este Protos. Teofan Merla de la manastirea Cetatuia Iasi)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.12.2013, 19:57:59
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jennyy Vezi mesajul
P.S.
(in avatar este Protos. Teofan Merla de la manastirea Cetatuia Iasi)
De la departare parea parintele Cleopa! bine ca ne-ai spus, multumim de prezentare.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.12.2013, 20:43:54
silencemood88 silencemood88 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2013
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit :)

si eu sunt noua! :)
Bine v-am gasit! Va urmaresc de multa vreme!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.12.2013, 22:20:56
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

e buna initiativa unui astfel de topic. Pt ca scopul lui sa fie atins ar trebui totusi ca prezentarile sa fie ceva mai consistente :)
Nu neaparat cu date care sa te faca identificabil dar care sa ajute userii sa te „incadreze” mai usor....spre exemplu:

„Sunt Vlad, din Bucuresti, student la un master din zona socio-umana. Credinta am cunoscut-o de mic copil, in familie, dar dupa terminarea liceului, am citit cartile parintelui Paisie care m-au facut sa iau lucrurile in serios. Imi plac mult cartile parintilor Porfirie si Sofronie, sunt o persoana destul de rezervata in viata de zi cu zi, nu am foarte multi prieteni, dar cu aceia putini pe care ii am incerc sa pastrez o relatie cat mai frateasca, cat mai autentica. In timpul liber imi place sa citesc si sa joc baschet”

Nu am iluzia ca am propus un model de prezentare ci doar am incercat sa arat unul din multele moduri in care cred eu ca acest topic ar putea deveni „functional”.
p.s.: tot ce am scris in exemplul de mai sus sunt lucruri pe care le-am pomenit in repetate randuri pe forum insa alti useri au fost mai „secretosi” deci ar putea sa se considere si ei „noi” si sa scrie aici :P
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.12.2013, 23:18:48
Jardelin's Avatar
Jardelin Jardelin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2013
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase. Va imbratisez frateste si va doresc post usor. Nu uitati sa va reinoiti pocainta prin spovedanie si impartasanie!

Alin
Reply With Quote
Răspunde