Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.06.2012, 17:47:07
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
cum adica..."asta daca mai apuc"?
Stiu eu ce stiu...
Reply With Quote
  #22  
Vechi 08.06.2012, 21:44:12
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Nu se stie niciodata ce se va intampla. Oricum, ma refeream mai mult la faptul ca, momentan, sunt blocata in alta tara...deci nu pot sa vizitez Romania, Grecia sau Rusia. Si nu stiu exact cand voi putea.
nu se stie niciodata...poate mai curand decat crezi. Mare e Dumnezeu!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 09.06.2012, 00:44:42
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Este drept ca singuratatea se accentueaza pe perioada de vacanta si de sarbatori...
Dar este destul de simplu sa gasesti niste prieteni singuri si sa mergeti impreuna.Nici exemplul cu membrii familiei,nu este de exclus: o sora,o verisoara,o matusa... Important este sa nu stai in casa sa disperi ,sa pierzi oportunitatea unei vacante,ce nu se afla in fiecare zi.
Desi exista zeci de mii de oameni singuri ,care la vara vor sta in casa ,ca sa fiu in tonul topicului ,si asta nu neaparat ca nu ar avea bani ,ce este cel mai ciudat este ca din zecile de mii care sunt singuri,nu se gaseste macar unul,unu singur ,cu care sa mergem undeva.
Cei singuri prefera mai bine sa stea singuri,decat sa riste sa intalneasca un necunoscut.
Desi toti ar vrea sa nu mai fie singuri....
Este ca un zid inalt ,care ne desparte de ceilalti,si ne inchide in noi insine
Cine vrea sa iasa din acest zid,trebuie sa se gandeasca nu cu cine va iesi la vara ,ci pe cine va reusi sa faca la vara sa nu se mai simta singur.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 09.06.2012, 02:20:01
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Pentru mine nu e greu sa merg in excursie cu cineva,sa-mi gasesc o fata etc. Mai rau e ca nu gasesti pe cine trebuie,cred ca de asta se vaita cei de aici. Oricum nu am chef de excursii si iesiri momentan. Am altele pe cap.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 09.06.2012, 14:41:16
linistea's Avatar
linistea linistea is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 53
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Pentru mine nu e greu sa merg in excursie cu cineva,sa-mi gasesc o fata etc. Mai rau e ca nu gasesti pe cine trebuie,cred ca de asta se vaita cei de aici. Oricum nu am chef de excursii si iesiri momentan. Am altele pe cap.
Ai inteles Raoul despre ce e vorba,nu vreau sa ma laud dar cred ar trebui sa-i programez pe cei care si-ar dori sa mearga cu mine in vacanta,oriunde,numai ca dupa o vreme esti mai selectiv cu persoanele din jurul tau,ce-mi place si unde,cum sa merg si ce sa fac e f subiectiv totul.Si eu am altele pe cap insa totusi vara e numai una :)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 09.06.2012, 14:52:34
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Ma tem ca vacanta de vis alaturi de persoana iubita s-ar putea sa ramana doar in stadiul de vis. Daca incerci sa o pui in practica s-ar putea sa devina un cosmar.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 09.06.2012, 19:26:27
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ma tem ca vacanta de vis alaturi de persoana iubita s-ar putea sa ramana doar in stadiul de vis. Daca incerci sa o pui in practica s-ar putea sa devina un cosmar.
cine nu risca...nu se distreaza (cu masura bineinteles)
Reply With Quote
  #28  
Vechi 10.06.2012, 00:07:25
linistea's Avatar
linistea linistea is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 53
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ma tem ca vacanta de vis alaturi de persoana iubita s-ar putea sa ramana doar in stadiul de vis. Daca incerci sa o pui in practica s-ar putea sa devina un cosmar.
De ce cosmar?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 10.06.2012, 00:14:45
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de linistea Vezi mesajul
Ai inteles Raoul despre ce e vorba,nu vreau sa ma laud dar cred ar trebui sa-i programez pe cei care si-ar dori sa mearga cu mine in vacanta,oriunde,numai ca dupa o vreme esti mai selectiv cu persoanele din jurul tau,ce-mi place si unde,cum sa merg si ce sa fac e f subiectiv totul.Si eu am altele pe cap insa totusi vara e numai una :)
Ok,deci pana aici gandim la fel,am inteles amandoi ideea. Dar in situatia de fata ce crezi ca e de facut? Sa astepti mult si bine cum se spune,sau in lipsa de "oferta" sa iei pe cine apuci? Eu unul asa pun problema. Desi am mai spus,altele sunt prioritatile.

PS depinde totusi si de varsta fiecaruia. Una e la 17-18 ani sa zici ca mai astepti putin si nu te grabesti,si alta e cand ai 30+. Probabil si din pricina asta idei si opinii diferite la cei care posteaza...
Reply With Quote
  #30  
Vechi 10.06.2012, 00:18:47
linistea's Avatar
linistea linistea is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 53
Implicit

Apropiat de topic,astazi am vrut sa ies in parc cu o prietena seara pe la 9 in Kiseleff (cred ca am vazut cu totii ce frumos e in parc seara,teii infloriti,verdeata,copii,biciclete,flori,etc) stand pe banca si asteptand sa vina mi-am dat seama ca o cam impovarez cu iesirea asta,ca sunt putin egoista ,am preferat sa stau singura putin pe o banca insa n-am putut sta mai mult de 5 min deoarece ma simteam cumva ca si cum parcul nu e pt singuratici,ciudat.Nu gasesti un loc in Bucuresti sau pe langa sa stai pur si simplu si sa te bucuri de natura,in siguranta,esti privit/a ca un freak.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
vacanta la tara lore86 Generalitati 2 26.01.2011 16:24:43
Vine vara ... ClaudiuT Tinuta in Biserica 18 08.05.2009 19:01:00
Vacanta Delta Dunarii pacatoasa Generalitati 3 24.08.2008 08:20:23
pentru cei in vacanta:joc urzicuta Generalitati 16 23.07.2007 20:48:52